peanut
03.04.09,17:25
Ahojte,
pokial mam ruku spustenu popri tele (pod urovnou srdca), tak mi okamzite zacnu navierat zily a ruka doslova sfialovie (ako keby ste ju uskrtili) a zacne trpnut atd. Po zdvihnuti na (alebo nad) uroven srdca okamzite krv zacne prudit a znovu ziska normalnu farbu.
Nohy su v zatial nastastie pohode (tie by som si nemohol dvihat na uroven srdca!?)
Co to je a co s tym? Je to dost neprijemne - napr. aj pri chodzi namozem mat ruky dole pri tele (ako vsetci ostatni).
Diky za rady
BXLmiami
03.04.09,18:27
Cievne vyšetrenie a ak fajčíš,tak okamžite prestať.
Bionda
03.04.09,18:55
Treba navštíviť obvodného lekára- veď je to úplne normálne, ak sa niekomu niečo nezdá po zdravotnej stránke- zájde k lekárovi, nuž cez obrazovku :) ani cez telefon, ti nik nepomôže :), on rozhodne najvhodnejší postup a ďalšieho odborného lekára.
peanut
04.04.09,09:08
Diky za rady,

nefajcim (ani som nikdy nefajcil), skor ide o hlupu genetiku.

Lekarovi zvyknem chodit, pokial nemam na vyber. Toto je uz cca. 2 roky, teda zatial nic fatalne. Tiez mam s niektorymi doktromi neprijemne skusenosti (co samozrejme nie je ospravedlnenie).

Zatial to vyzera asi tak, ze si kupim napr. ginkgo biloba, mesiac pouzivam, uvidim.

Ak by niekto mal este nejaku radu/skusenost, nevahajte sa podelit. Pohyb vobec nepomaha, je jedno, ci tou rukou prave hybem/cvicim, zalezi iba na vertikalnej polohe.

Mimochodom - kazda dobra rada nad zlato, aj keby bola cez telefon alebo cez obrazovku :rolleyes:

V prilohe moja ruka na urovni srdca (vlavo) a volne popri tele (vpravo). Sami mozte posudit.
Bionda
04.04.09,09:16
skús aj kúpele rúk, striedavo teplá a studená voda- ponárať, možno sa skús poradiť s nejakým dobrým rehabilitačným lekárom- som sa stretla s niečím podobným vedia celkom dobre pomôcť vhodnou rehab. liečbou:)
peanut
04.04.09,13:51
O tom striedani teplej a studenej vody som uz pocul, v hlave som to mal, ale nepuzil. Pouzijem. Diky.
alla66
04.04.09,14:04
http://www.porada.sk/t104764-studene-ruky.html
pozri si tento link, dočítaš sa tam niečo viac o Ginkgo Biloba extract možno Ti to pomôže
peanut
04.04.09,17:19
Diky za krizovy odkaz.

Tak hladat studene ruky ma nenapadlo... je to to iste, studene ruky su tiez sposobene (slabsim) nedokrvenim, pri vacsom uz ruka fialovie. Mozno preto som tak malo nasiel na nete (hoci vyhladavat viem)? Ale skus v anglictive nico ako "hands no blood" a dostanes vysledky typu "mat niecu krv na rukach" ;)

V kazdom pripade ginkgo mam uz kupene z lekarne, to vyuzivam a uvidim; aj ked po prestudovani si o ginkgo som uz silne skepticky (realisticky):
1. podla najnovsich studii ginkgo biloba nepomaha proti demencii a strate pamati, ako sa predtym tvrdilo (najma firma, ktora to vyraba)
2. pre mna podstatne zlepsenie krvneho obehu zatial nebolo hodnoverne dokazane.
V kadom pripade by to uskodit nemalo :rolleyes:
judita1971
04.04.09,17:57
ja som mala problémy so studenými rukami a nohami, začal sa september a musela som nosiť rukavice, v zime to bol horor, keď som prišla do práce ohrievala som si ruky na varnej konvici, aby som mohla začať pracovať na počítači. Nohy som si niekedy ani necítila, ruky mi v zime aj napriek rukaviciam pri vysokých mrazoch modreli. Na odporúčanie lekára som začala brať ginko biloba, beriem ho pravidelne tretí rok s prestávkami - a problémy pominuli.
peanut
04.04.09,18:27
A mozno to je nieco uplne iny problem ako studene ruky/nohy. Pre mna je totiz dolezita jedine poloha ruk vzhladom na srdce (pod srdcom alebo nad srdcom - vid obr) - teda zily nepumpuju, ako by mali?!
alla66
04.04.09,20:24
Ak môžem poradiť, tak neriskuj a choď k lekárovi. Si mladý, nečakaj kým bude horšie, aby potom nebolo neskoro. Začni sa hneď starať o svoje zdravie.
pasuliatko
04.04.09,20:44
velice podobná téma už bola založená treba hladať.
alla66
04.04.09,21:17
V #7 som pridala link...je to on?
pasuliatko
04.04.09,21:33
http://www.porada.sk/t104764-studene-ruky.html
pozri si tento link, dočítaš sa tam niečo viac o Ginkgo Biloba extract možno Ti to pomôže

ano to je on
Bionda
05.04.09,15:43
ak máš pocit, že problém je v cievach- treba ísť na zmeranie tlaku k cievnemu a určite budeš vedieť či je problém funkčnosti, ale tie kúpele striedavo teplej a studenej vody určite skús, tiež meň intenzitu tlaku vody.... :)
peanut
05.04.09,19:50
Ano, myslim si, ze ide o moje zily, nakolko otec ma vela rokov krcove zily; navretie zil a nedokrvenie ruky je subezne, dalsi dovod: nedokrvenie zavisi jedine od polohy od ruka - srdce, teda ci gravitacia pomaha krvnemu obehu alebo nie.

To meranie tlaku - myslis bezny krvny tlak? Pretoze ten mam nizky (napr. 96/64) - co je jeden z dovodov, preco sa k lekarovi neponahlam: najskor upravim tento tlak.

Co sa tyka intenzity tlaku vody, to som este nepocul. Novinka. Super. :)
pasuliatko
05.04.09,20:24
Ano, myslim si, ze ide o moje zily, nakolko otec ma vela rokov krcove zily; navretie zil a nedokrvenie ruky je subezne, dalsi dovod: nedokrvenie zavisi jedine od polohy od ruka - srdce, teda ci gravitacia pomaha krvnemu obehu alebo nie.

To meranie tlaku - myslis bezny krvny tlak? Pretoze ten mam nizky (napr. 96/64) - co je jeden z dovodov, preco sa k lekarovi neponahlam: najskor upravim tento tlak.

Co sa tyka intenzity tlaku vody, to som este nepocul. Novinka. Super. :)

kŕčové žily nemajú nič s nedokrvenosťou rúk.
peanut
06.04.09,09:02
OK, mas pravdu: kŕčové žily nemajú nič s nedokrvenosťou rúk. Moja chyba. Ale so zilami to nieco spolocne moze mat.

Len som chcel naznacit, ze problemy so zilami mali predkovia trochu trable. Aj s ischemiou. :eek: