pizzanoel
03.04.09,18:07
Dobrý deň,

Chcela by som kúpiť túto pokladňu:

EURO 100T
http://img26.imageshack.us/img26/3529/2564l.th.jpg (http://img26.imageshack.us/my.php?image=2564l.jpg)

Vedel by mi niekto o nej povedať nejake skusenosti, ako je s nou spokojný ak ju má...alebo či je dost kazíva a nemám ju kupovať?
tetrisss
03.04.09,16:42
Mam taku istu, da sa jednoducho naprogramovat, zatial je dobra, len sem tam hneva tahac pasky, ktora ti ostane, ale zial robia to vsetky typy.
kraisz
03.04.09,16:53
Elcom pokladne sú jednoznačným lídrom na slovenskom trhu, všetky sú podla mňa kvalitatívne na vysokej úrovni. Ale nepasuje Ti názov s obrázkom. Euro 1000T vypadá ináč, ktorá je na obrázku to je Euro100T.
pizzanoel
03.04.09,17:52
Elcom pokladne sú jednoznačným lídrom na slovenskom trhu, všetky sú podla mňa kvalitatívne na vysokej úrovni. Ale nepasuje Ti názov s obrázkom. Euro 1000T vypadá ináč, ktorá je na obrázku to je Euro100T.

Ano ospravedlnujem je to Euro 100T, aj tak som myslela tu na tom obrázku...opravím to...
pizzanoel
03.04.09,17:54
Mam taku istu, da sa jednoducho naprogramovat, zatial je dobra, len sem tam hneva tahac pasky, ktora ti ostane, ale zial robia to vsetky typy.

Ty si to programujes sám? je to fakt jednoduché? A co baterka, kolko asi tak vydrzi ked je nova?
tetrisss
04.04.09,18:03
Baterka po nabiti vydrzi vyse tyzdna, ale nemam az tak vela obratov, ale ide mi cely den, viac menej na setriacom rezime. Da sa to aj cez pocitac naprogramovat, ale jednoduchsie sa mi to zdalo cez klavesnicu.
pizzanoel
05.04.09,06:32
Super, takze Dakujem. Pojdem si ju teda kupit.
pizzanoel
10.04.09,13:12
Este by som sa chcela informovat ci na vytlacenom bloku ( hlavicka alebo zahlavie pokladnicneho dokladu) musí byť na nej uvedene aj ICDPH, DIC alebo staci len ICO? Dakujem
tetrisss
10.04.09,14:41
Mrk na bloky z registracnej pokladne tu na Porade.
pizzanoel
10.04.09,17:47
Mrk na bloky z registracnej pokladne tu na Porade.

Co je to MRK na bloky z registracnej pokladne?
tetrisss
10.04.09,18:27
:---daj si hore do vyhladavaca tento nazov a zobrazi sa ti tema, ktora ti vsetko vysvetli, nikdy si na niekoho nemrkala?:)
Muška
10.04.09,18:31
Este by som sa chcela informovat ci na vytlacenom bloku ( hlavicka alebo zahlavie pokladnicneho dokladu) musí byť na nej uvedene aj ICDPH, DIC alebo staci len ICO? Dakujem
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v slovenských korunách.
Muška
10.04.09,18:36
...samozrejme, že už v €
pizzanoel
10.04.09,18:40
ďakujem Muška.
tetrisss
10.04.09,19:11
Pozeram sa na tvoju druhu otazku a tak mi to nejak vyslo, ze chces predavat nejake potravinarske vyrobky, na pokladnicnom listku musis mat presne rozlisene o co ide, kazdy druh odlisitelny, poviem priklad nestaci napoj, ale presne cocacola, vinea, sodovka atd.
pizzanoel
10.04.09,19:35
Pozeram sa na tvoju druhu otazku a tak mi to nejak vyslo, ze chces predavat nejake potravinarske vyrobky, na pokladnicnom listku musis mat presne rozlisene o co ide, kazdy druh odlisitelny, poviem priklad nestaci napoj, ale presne cocacola, vinea, sodovka atd.

Nie nemam potravinový sortiment, ale tovarový. Preco by musela byt kazda polozka presne definovaná? Je na to nejaký zákon, ktorý uklada povinost viest take konkrétne názvy v registracnej pokladni?:confused: :)
tetrisss
11.04.09,15:25
No to neviem, ale urcite musi to byt v nejakom predpise, pretoze SOI to vyzaduje, darmo mas spravnu cenu, ak ti sortiment nesedi, poviem z mojej vlastnej skusenosti, ja mam len okruh sortimentu, napr. pradlo, nohavice, hracky, pyrotechniku, niekedy sa mi stane, ze sa "utuknem" a hodim tam blbost, cena je samozrejme spravna a co cert nechcel, zrovna kontrole som miesto pyrotechnika hodila hracky, no a mala som to vytknute, spolu este s jednym chybajucim navodom som to mala za 1000,-n:confused
evina
11.04.09,15:47
Hovoria o tom dva paralelne momentálne platiace predpisy podľa typu používanej pokladne:
zákon 289/2008 o používaní ERP....

§ 8

Pokladničný doklad
1/ Podnikateľ je povinný po zaevidovaní tržby v elektronickej registračnej pokladnici bez zbytočného odkladu vydať kupujúcemu pokladničný doklad. Pokladničný doklad obsahuje najmenej tieto údaje: a) daňový kód elektronickej registračnej pokladnice,
b) daňové identifikačné číslo, ak podnikateľ nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
c) identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty, ak podnikateľ je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
d) ochranný znak,
e) poradové číslo pokladničného dokladu od poslednej dennej uzávierky,
f) dátum a čas vyhotovenia pokladničného dokladu,
g) označenie tovaru alebo označenie služby, množstvo tovaru alebo rozsah služby a priradenie sadzby dane z pridanej hodnoty,
h) cenu tovaru alebo cenu služby,
i) obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania podnikateľa a predajné miesto, ak je odlišné od sídla alebo miesta podnikania,
j) základ dane z pridanej hodnoty, ak podnikateľ je platiteľom dane z pridanej hodnoty v členení podľa sadzieb,
k) sadzbu dane z pridanej hodnoty alebo údaj o oslobodení od dane z pridanej hodnoty, ak podnikateľ je platiteľom dane z pridanej hodnoty v členení podľa sadzieb,
l) výšku dane z pridanej hodnoty spolu, ak podnikateľ je platiteľom dane z pridanej hodnoty v členení podľa sadzieb,
m) zaokrúhlenie ceny,
n) celkovú sumu platenej ceny,
o) ďalšie údaje, ktorých uvedenie vyplýva z osobitného predpisu.

2/ Doklad podľa § 4 ods. 2 písm. a) ôsmeho bodu obsahuje najmenej údaje podľa odseku 1 písm. a) až c) a e) až o).
3/ Označenie tovaru alebo označenie služby musí byť vyjadrené tak, aby bolo možné predávaný tovar alebo poskytovanú službu jednoznačne určiť alebo pomenovať a odlíšiť od iného tovaru alebo inej služby, pričom sa môže uvádzať aj skrátený názov tovaru alebo služby.
4/ Pri vrátení tovaru podnikateľ vydá pokladničný doklad alebo v prípade prerušenia prevádzky elektronickej registračnej pokladnice vystaví paragón; rovnaký postup sa uplatní aj pri reklamácii poskytnutej služby.

Vyhláška 55/1994:

§2

s) názvom tovaru pomenovanie predávaného tovaru, ktoré dostatočne vyjadruje vecný obsah tovaru, je spravidla vyjadrené podstatným menom, ku ktorému sa môžu pripojiť ďalšie slová vyjadrujúce najmä vlastnosti tovaru; názvom tovaru je aj jeho skrátený názov, z ktorého je zrejmá identifikácia predávaného tovaru,