peter kkk.
03.04.09,21:28
ahojte,

chcel by som poprosit o radu niekoho, kto pozna alebo aspon trochu vie, co sa v parizi oplati pozriet(to najlepsie z najlepsieho - pamiatky, ulice, obchody, zakutia atd) a najma kam sa da vecer vyrazit za nocnym zivotom (diskoteka atd). mam na to 3dni a chcem to naplno vyuzit.

za kazdu dobru radu dakujem
dad111
03.04.09,19:56
Na Paríž su málo tri týždne od rána do noci. Najlepšie je asi mať dobrého sprievodcu. Je tam toho toľko že nech budeš kdekoľvek všetko je veľkolepé. Pre mňa bol nádherný Luvr a Versai, Sakreker, Notredame, večerná prechádzka a posedenie na Monmartre štvrť La Defence (nákupy), alebo aj tržnice, sú tam mnohé aj špecializované na ryby, syry, vína a ich atmosféra.
Zaujímavá je aj večerná atmosféra na ulici okolo Molim Ruž. Skrátka obrovské množstvo možností.
peter kkk.
11.04.09,21:25
pariz je tusim nedobyte a zatial nespoznane mesto...
bubo236
12.04.09,04:15
Bol som v Parizi uz niekolko krat a stale som nemal moznost vidiet vsetko co som chcel. V kazdom rocnom obdobi je uzasny, ale asi najviac na jar a na jesen. Moj sen bol pri prvej navsteve zavitat pod Eifelovku. Podarilo sa mi to, aj ked siet metra v Parizi vyzera trochu ako hlavolam....
Odporucam navstivit aj neďaleký Disneyland....
Olice
21.05.09,06:32
Na Paríž su málo tri týždne od rána do noci. Najlepšie je asi mať dobrého sprievodcu. Je tam toho toľko že nech budeš kdekoľvek všetko je veľkolepé. Pre mňa bol nádherný Luvr a Versai, Sakreker, Notredame, večerná prechádzka a posedenie na Monmartre štvrť La Defence (nákupy), alebo aj tržnice, sú tam mnohé aj špecializované na ryby, syry, vína a ich atmosféra.
Zaujímavá je aj večerná atmosféra na ulici okolo Molim Ruž. Skrátka obrovské množstvo možností.
Veru, všetky tieto miesta sú nádherné a nezabudnuteľné. Bazilika na Montmartry je niečo, čo sa ani nedá opísať (asi jediné miesto, kde sa nesmie fotiť). Námestie maliarov a množstvo malých kaviarničiek má neopakovateľnú atmosféru. Neďaleko od Eifelovej veže sa nachádza Invalidovňa, kde sú uložené aj pozostatky Napoleona, Rodinovo múzeum...... Nedávno som sa z tohto mesta vrátila, ale veľmi rada by som ho navštívila opäť.
mmaarreekk
25.05.09,05:12
ak máte už dosť chodenia po pamiatkach (zväčša po pár dňoch), paríž je vynikajúce miesto na bezcielne túlanie sa nekonečnými uličkami...takto sme veľakrát narazili na miesta, o ktorých sme ani nevedeli
arion92
25.05.09,05:21
Na Paríž su málo tri týždne od rána do noci. Najlepšie je asi mať dobrého sprievodcu. Je tam toho toľko že nech budeš kdekoľvek všetko je veľkolepé. Pre mňa bol nádherný Luvr a Versai, Sakreker, Notredame, večerná prechádzka a posedenie na Monmartre štvrť La Defence (nákupy), alebo aj tržnice, sú tam mnohé aj špecializované na ryby, syry, vína a ich atmosféra.
Zaujímavá je aj večerná atmosféra na ulici okolo Molim Ruž. Skrátka obrovské množstvo možností.
mimotemyNajviac som sa pobavil na tvojich poslovencenych nazvoch pamiatok. :D Ale s prispevkom ako takym suhlasim. ;)
maja
25.05.09,06:11
Ak máš len 3 dni, tak si treba určiť čo vlastne chceš vidieť. Múzea sú jeden deň v týždni zatvorené (väčšinou v pondelok, alebo utorok).
Paríž je nádherný, bola som tam a idem zas :)
Neviete niekto ako to je z fontánami v zámku Versailles, kedy striekajú ? V 2004 to bolo len raz za mesiac, ale neviem presne.
Ďakujem
Katy a R
25.05.09,06:24
Ak máš len 3 dni, tak si treba určiť čo vlastne chceš vidieť. Múzea sú jeden deň v týždni zatvorené (väčšinou v pondelok, alebo utorok).
Paríž je nádherný, bola som tam a idem zas :)
Neviete niekto ako to je z fontánami v zámku Versailles, kedy striekajú ? V 2004 to bolo len raz za mesiac, ale neviem presne.
Ďakujem

V sobotu a nedeľu od 11.00 do 12.00.:)
maja
25.05.09,07:43
Ďakujem, našla som celkom dobrú a aktuálnu stránku
http://www.radynacestu.cz/71-pariz