layla
04.04.09,01:19
Ahojte! Dufam, ze som temu zle nezaradila, a ak ano tak sa vopred ospravedlnujem.
Tento tyzden som si cez ebay kupila vec v dost vysokej hodnote. Predavajuci mi ju chce poslat kurierom. Chcem sa spytat ako to prebieha? Za kolko dni mam balik doma? Kurierovi sa este nieco bude platit? Pretoze tzv. shipping som uz uhradila. Prepacte, ze sa pytam pre niekoho taketo lahke veci, ale este s tym nemam skusenost a moja "uzasna" anglictina mi brani spytat sa to rovno predavajuceho. Dakujem za vsetky odpovede.
arizona
04.04.09,03:43
Ingrid Ondruskova
04.04.09,06:10
Môj manžel si z USA kúpil minulý rok malý potlačovací stroj asi za 1.500,-USD, vážilo to asi 15 kg, išlo to cca maximálne 1 týždeň prepravou UPS a stálo to cca 5.000,-Sk
layla
04.04.09,08:03
Ingrid a to postovne zaplatil tiez vopred cez paypay, alebo musel priamo kurierovi??? A kurier bol zo Slovenska? Lebo obavam sa toho ze mi niekdo zavola a vybafne na mna nieco po anglicky :D Mail s pomocou slovnika napisat este zvladnem, ale komunikaciu asi tazko...
Ingrid Ondruskova
06.04.09,08:19
Náš dodávateľ si zaúčtoval prepravné k cene stroja, takže sme sa o nič nestarali /údajne ceny UPS a vôbec aj iné sú v USA lacnejšie ako u nás/, takže tento spôsob bol pre nás výhodný
P.S. platba bola cez účet vopred.../
andreaS
06.04.09,08:24
layla: neboj, nikto na teba nevybafne po anglicky, ak to ide kurierom, tak to predaju kurierom u nas v SR, maximalne ta budu kontaktovat kvoli udajom ak bude treba preclit, ale to bude v slovencine :) a ak sa bude preclievat, tak budes doplacat iba colny dlh, nic ine... ak to bolo v hodnote do 150,- EUR, tak clit nebudu a nic doplacat nebudes...
layla
06.04.09,09:05
dakujem vam za odpoved. balik ma hodnotu nad €150, takze s clom som pocitala. dufam, ze ku mne stastne dorazi :D.