rime
04.04.09,08:56
Ahojte, mam nalsedujuci problem. Sro-cka mala dvoch zamestnancov. Roboty bolo dost, lenze jedneho dna dostal jeden zo zamestnancov na diskoteke bitku s naslednym urazom s odhadovanou dobou liecenia min 6 mesiacov.

Cinnost ktoru vykonavame jeden zamestnanec robit nemoze a za zbiteho som nahradu nenasiel.

Mam problem v tom ze firma uz nevykonava ziadnu cinnost, ale neviem ako ukoncit pracovny pomer so zamestnancom na PNke. Problem je aj v tom ze nemam o nom ziadne officialne informacie, nezdviha mi telefon, okrem zacatia PN mi nedal ziadne dalsie info, neofficialne viem ze sa nelieci, pije atd.

Viete mi pls niekto poradit ako postupovat ?
Tweety
04.04.09,07:00
Ahojte, mam nalsedujuci problem. Sro-cka mala dvoch zamestnancov. Roboty bolo dost, lenze jedneho dna dostal jeden zo zamestnancov na diskoteke bitku s naslednym urazom s odhadovanou dobou liecenia min 6 mesiacov.

Cinnost ktoru vykonavame jeden zamestnanec robit nemoze a za zbiteho som nahradu nenasiel.

Mam problem v tom ze firma uz nevykonava ziadnu cinnost, ale neviem ako ukoncit pracovny pomer so zamestnancom na PNke. Problem je aj v tom ze nemam o nom ziadne officialne informacie, nezdviha mi telefon, okrem zacatia PN mi nedal ziadne dalsie info, neofficialne viem ze sa nelieci, pije atd.

Viete mi pls niekto poradit ako postupovat ?
Pokiaľ je na DPN, je pred výpoveďou chránený. Takže, čím skôr zistiť, ako to sním vlastne je, a až potom môžeš začať niečo riešiť.
rime
04.04.09,07:17
A ak by nahodou socialna poistovna na zaklade mojho podnetu vykonala u zamestnanca kontrolu a zistila ze porusuje podmienky liecby (alkohol, atd) nie je to moznost dat mu vypoved aj pocas PNky. Jeho spravanie vyrazne predlzuje dobu liecby, mal uraz a tym ze nedodrziava klud na lozku sa mu uraz vyrazne horsie hoji.

Potrebujem sa vyhnut tomu, ze mi oznami ze napr. od 1.5. bude schopny prace a ja v podstat budem musiet minimlane tri mesiace ho este zamestnavat (2 mesiace vypovedna lehota, len ak mu ju dam hned 1.5 zacne plynut az 1.6).
Vzhladom na to ze vdaka jeho pn som bol nuteny zrusit vsetky priopravene zakazky a z povahy nasej cinnosti vyplyva ze potrebujem minimlane dva mesiace na ziskanie a pripravu zakaziek novych tie dva - tri mesiace ho budem musiet platit za nic.
terezamaria
04.04.09,17:04
Tweety veľmi správne napísala, že počas PN-ky nemôžeš dať zamestnancovi výpoveď. Môžeš upozorniť Sociálnu poisťovňu na nedodržiavanie liečby u zamestnanca, prípadne upozorniť aj jeho ošetrujúceho lekára, teda toho, kto PN-ku vystavil. A potom už len čakať, či budú konať a ako budú konať. Mám za to, že si preveria dodržiavanie liečby.