adam
11.07.05,14:49
Môže sem niekto prilepiť dovolenkový lístok. Súúúúúúrne ho potrebujem!!!!
Ďakujem......
Marína
11.07.05,16:32
Dúfam, že vyhovuje.
adam
11.07.05,16:48
Ďakujem pekne. Je to výborné!!! Zachránila si mi život :D Mohla by si to dať i do témy TLAČIVÁ.....
maturantka
11.07.05,17:59
Ozaj, a ako to je - musí vždy byť dovolenka takto písomne vyžiadaná a schválená? V malej firme s 3 zamestnancami - nestačí ústna dohoda? Ma vystrie ak to budem musieť podorábať so zamestnancami o ktorých už nič 3 roky neviem....
adam
11.07.05,18:09
Ja to vo firme pre zamestnancov nerobím. Žiada to odo mňa Úrad práce pre preplatenie dovolenky absolventa, ktorý je u mňa na absolventskej praxi. :)
maturantka
11.07.05,18:14
Zatiaľ pozitívna informácia. Dík.
Marína
11.07.05,18:34
Zatiaľ pozitívna informácia. Dík.
Už som to medzitým doplnila do tlačív.
Prečo si zamestnanec nevypisuje dovolenkový lístok? Ako potom sledujete, koľko čerpal dovolenky? Dovolenkový lístok je predsa dokladom na jej čerpanie a z toho vyplývajúci zostatok. Je to podklad pre výpočet miezd. Keď sa náhodou niečo zomelie, ako si zamestnanec so zamestnancom budú dokazovať, či mal byť v práci, či mal dovolenku, či mal absenciu atd.? Vypísať taký jednoduchý doklad a podpísať ho predsa nie je problém.
adam
11.07.05,18:38
Už som to medzitým doplnila do tlačív.
Prečo si zamestnanec nevypisuje dovolenkový lístok? Ako potom sledujete, koľko čerpal dovolenky? Dovolenkový lístok je predsa dokladom na jej čerpanie a z toho vyplývajúci zostatok. Je to podklad pre výpočet miezd. Keď sa náhodou niečo zomelie, ako si zamestnanec so zamestnancom budú dokazovať, či mal byť v práci, či mal dovolenku, či mal absenciu atd.? Vypísať taký jednoduchý doklad a podpísať ho predsa nie je problém.
Na to mám dochádzkové listy, kde evidujem dovolenku, PN, OČR a pod.
Zaira
12.07.05,08:45
Ja súhlasím s Marínou, dovolenkový lístok je dôležitý z hladiska evidencie dochádzky a celkovo. U nás si ho všetci poctivo vypisujeme.
Beba
12.07.05,09:39
A okrem toho sa predíde hádkam o vyčerpaní dovolenky, pretože si možno overiť podpis aj rok spätne. Je tam aj evidencia, za ktorý rok sa dovolenka čerpá, čo je dôležité pri prenášaní dovoleniek. Takže aj my poctivo vypisujeme. Ďakujem za prilepené tlačivko, zíde sa aj mne.
Jara
12.07.05,10:33
Prekvapuje ma, že to nie je všade zaužívané. Myslím, že je to dôležité aj keby došlo napr. k nejakému úrazu a boli by z toho trvalé následky. Zamestnanec by mohol povedať, že bol iba služobne preč a nešťastne stúpil na povedzme achilovku a že má následky, tak nech mu zamestnávateľ platí, lebo to bol prac. úraz... Myslím, že radšej je potrebné zvyknúť na jeho vypisovanie...
Jura
12.07.05,10:52
Ja si tiež myslím, že je to doklad , ktorý potvrdzuje zamestnanec svojim podpisom, že
žiada dovolenku. U nás je postup pri čerpaní dovolenky určený v Pracovnom poriadku.
SMartina
04.09.07,11:24
Ahojte. Ja som telefonovala na inšpektorát práce do B. Bystrice, informovala som sa či je povinnosť vypisovať dovolenkový lístok, alebo je to na firme, ako si eviduje dovolenky zamestnancov. Tam mi povedali, že vypisovať dovolenkový lístok nie je povinné, je to dobrovoľne a záleži na každej firme ako si bude evidovať dovolenky. Ja si vytláčam vždy na konci mesiaca tabuľku z programu, kde mám presnú evidenciu dovoleniek všetkých zamestnancov. Tú tabuľku si dám podpísať a nahrádza mi to dovolenkové lístky.
Lucida
27.08.08,13:31
Môže sa dovolenkový lístok vypísať aj na prelome dvoch mesiacov. Ci musi byt dalsi mesic na dalsom listku osobitne?
Je to niekde napísane (v nejakom zákone)?

Ď.
Chobot
27.08.08,13:38
Môže sa dovolenkový lístok vypísať aj na prelome dvoch mesiacov. Ci musi byt dalsi mesic na dalsom listku osobitne?
Je to niekde napísane (v nejakom zákone)?

Ď.

Nie je to nikde napísané ani upravené. Každý subjekt si to v prípade potreby upraví sám tak, ako to firme vyhovuje. Záleží od interných procesov, ako sa spracúvajú dovolenky.