erika_H
04.04.09,09:14
Ahojte prosím Vás,chcela by som sa s Vami poradiť:

firma - platca DPH, predávajúca elektroniku preberá od občanov(bezplatne) nefunkčné elektronické tovary.
Tieto potom odpredá šrotovni.
Šrotovňa jej vystaví výdavkový pokl.doklad - bez DPH

Má táto elektronická predajňa (platca DPH) k prijatej sume odviezť DPH štátu?

(pripomínam,že sa jedná o príjem predajne ešte z februára 2009,pred zavedením DPH zo šrotovného prijatého odberateľom..)
Zita5
04.04.09,07:23
Pozrite na príspevok
http://www.porada.sk/t63064-odovzdany-odpad.html

Vystavíte FA s DPH a mali by ste ju doručiť aj zberni .
Rozalka
04.04.09,09:22
Ja len doplním zmenu od 1.4.

V § 69 sa za odsek 9 vkladajú nové odseky 10 až 13, ktoré znejú:
.... (12) Pri dodaní kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku je povinný platiť daň platiteľ, ktorému je tento tovar dodaný. Na účely tohto zákona sa kovovým odpadom a kovovým šrotom rozumie kovový odpad a šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov.
Zita5
04.04.09,09:39
Ja len doplním zmenu od 1.4.

V § 69 sa za odsek 9 vkladajú nové odseky 10 až 13, ktoré znejú:
.... (12) Pri dodaní kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku je povinný platiť daň platiteľ, ktorému je tento tovar dodaný. Na účely tohto zákona sa kovovým odpadom a kovovým šrotom rozumie kovový odpad a šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov.


Rozalka , ale u zadávateľky jedná sa o dodanie do zberne , ešte podľa starého zákona . ;)
Rozalka
04.04.09,09:41
OK, ja som len doplnila, čo platí od 1.4. , aby vedela, ako to bude po novom.
erika_H
05.04.09,16:55
Ďakujem Vám poraďáci