Hanka Perka
04.04.09,13:50
Keď sa pozrem na moje ruky vidím,že su v katastrofálnom stave..Je to kôli záderom ktoré mám okolo nmechotv..Čo s tým urobiť?!:confused:
arizona
04.04.09,15:15
Dnes je na trhu aj v lekárňach veľa dobrých krémov. Ale veľmi dobré sú zábaly. Ja mám osvedčený parafínový,alebo z masti z nechtíka lekárskeho.
bettylou
04.04.09,15:22
Skús si natierať okolie nechtov mandlovým, ak nemáš tak olivovým, jojobovým alebo proste aký máš poruke, trošku vmasírovať. Okolie nechtov by sa malo upravit za 3-4 dni ak si dávaš 2x denne ak sa dá aj častejšie.
Určite si ich neodtrhávaj aby sa nezadreli do krvi. radšej odstrihnúť.
alla66
04.04.09,15:43
Keď sa pozrem na moje ruky vidím,že su v katastrofálnom stave..Je to kôli záderom ktoré mám okolo nmechotv..Čo s tým urobiť?!:confused:
♣najprv si doplň zinok a vitamín B
Keďže k tvorbe záderov prispieva nedostatok minerálov v potravinách, dbaj na vyváženú skladbu jedálneho lístka, prípadne skús stravu doplniť o multivitamínové preparáty s prídavkom magnézia.

♣Natrhnuté časti kože krátko zastihni, hneď ako sa objavia. Zabrániš tak ďalším záderom. Stačí, ak vystrihneš kúsky kože ostrými a podľa možnosti sterilnými nožničkami.
Pred strihaním natrhnutej pokožky treba prsty chvíľu namáčať v malom množstve s prísadou oleja, ktorý zmäkčí pokožku. Mnohí postihnutí robia chybu v tom, že odstrihnú tvrdé zádery a spôsobia si pritom ďalšie zranenie.
Namáčanie rúk v teplej vode s prísadou oleja Ti prospeje rovnako ako pred manikúrou. Odporúča sa dať do pol litra teplej vody 4 lyžičky kúpeľového oleja a postihnuté miesto máčať vo vzniknutom roztoku 10-15 minút.
Každodenné zvlhčovanie záderov sa musí stať bežným rituálom.
Dobré je pravidelne vtierať do pokožky v okolí nechta olivový alebo snečnicový olej.
Pri domácich prácach vždy použi rukavice, kvôli agresívnym chemikáliám v čistiacich prostriedkoch. Ak pracuješ v klimatizovaných priestoroch, samozrejmosťou by malo byť pravidelné zvlhčovanie rúk hutným krémom.
Keď patríš k početnej skupine ľudí, čo si podvedome obhrýzajú nechty a ich okolie, pomôžu Ti špeciálne spevňujúce laky s pachuťou, ktorý by zlozvyk mal dostatočne znechutiť. Niektoré dámy si pochvaľujú gélové nechty a svätosväte tvrdia, že po ich aplikácii zmizli aj ich hryzavé chúťky.
pasuliatko
04.04.09,17:31
osrtihať a nakrémovať krémom, dobrá je oranžová indulóbna ukludní kožu.
trubanju
24.05.12,20:44
Mne vždy pomôže kiwi (má veľa vitamínu C), alebo tabletky s vitamínom C (aspoň 500 -1000 mg).
Jurivo
25.05.12,06:58
Mne vždy pomôže kiwi (má veľa vitamínu C), alebo tabletky s vitamínom C (aspoň 500 -1000 mg).
Zbytočne vysoké dávky vit. C -hlavne ak je syntetický. Dokonca aj vit. C sa dá predávkovať. Citlivejším ľuďom môže byť z neho zle. Doporučená denná dávka je okolo 70 mg.
Pri nachladnutí alebo inom ochorení sa môže krátkodobo zvýšiť dávka, ale treba uprednostniť prírodnú formu.
Estetic
29.05.12,08:50
Otázka znie ako vznikajú zádery.Môže to byť problém estetický ale aj problém zdravotný.
lujza.j
29.05.12,14:14
pe84
07.06.12,12:13
pomaha zatlacanie nechtovej kozticky, v drogerke alebo v lekrani sa da kupit na tu kutikulu taky olejcek, ona zmakne a pekne sa to pozatlaca a zaroven ten olejcek lieci uz vzniknute zadery