martin007
04.04.09,14:51
dobry den

rad by som sa poradil ako vystavovat spravne predfaktury som zivnostnik neplatca dph. Mam firemnych zakaznikov a pre nich potrebujem vystavit predfakturu a nasledne klasicku fakturu po prijati platby na moj ucet.

1. ake nalezitosti musi predfaktura mat ? ( cislo atd.?)
2. do kolkych dni od prijatia uhrady na ucet na zaklade vystavenej predfaktury musim vystavit fakturu klasicku?

DAKUJEM
Tweety
04.04.09,12:56
dobry den

rad by som sa poradil ako vystavovat spravne predfaktury som zivnostnik neplatca dph. Mam firemnych zakaznikov a pre nich potrebujem vystavit predfakturu a nasledne klasicku fakturu po prijati platby na moj ucet.

1. ake nalezitosti musi predfaktura mat ? ( cislo atd.?) Číslo, základne údaje o SZČO s číslom BÚ, text, čo obsahuje, sumu
2. do kolkych dni od prijatia uhrady na ucet na zaklade vystavenej predfaktury musim vystavit fakturu klasicku? Kedže nie si platiteľom dph, povinnosť do 15 dní od dodania nemáš.
DAKUJEM
V texte.
martin007
04.04.09,13:04
k tomu cislu predfaktury... ak mam napr. cisla faktur a momentalne som v poradovniku 117, tak predfaktura ma mat cislo 118 a nasledne faktura cislo 119?

mozem na predfakture aj rozpisat jednotlive polozky a ku kazdej dat sumu bez dph (kedze nie som platca dph) dik

pekny den este
Tweety
04.04.09,13:37
k tomu cislu predfaktury... ak mam napr. cisla faktur a momentalne som v poradovniku 117, tak predfaktura ma mat cislo 118 a nasledne faktura cislo 119? Na PF by som použila iný číselný rad, napr. začala by som od jednotky( ak je to prvá PF)

mozem na predfakture aj rozpisat jednotlive polozky a ku kazdej dat sumu bez dph (kedze nie som platca dph) dik kedže si neplatca, sumu dph neuvádzaš,
pekny den este
Odpovede v texte.