saki10
04.04.09,19:44
Potrebovala by som poradit:syn ma 8 rokov a ste stale ma predne horne i dolne zuby mliečne.Pani doktorka nas objednala na vytrhnutie 3 hornych a 2 dolnych prednych zubov,nakoľko vraj brania novym trvacim pri prerezavaní.Podotykam,ze vsetky zuby su zdrave.Viacerí iní rodicia mi uz povedali,ze nerobim dobre,ze mu to idem dat trhať.Prosila by som o rada /uvitala by som hlavne odbornu,no budem vdacna aj za podobne skusenosti inych rodicov./Dakujem
ivka70
04.04.09,17:53
ja nie som odbornik, ale moja skusenost je, ze trvale zuby tie mliecne vytlacia.

Pokial ma mliecne zuby zdrave a trvale sa netlacia von pomimo nich, nejako sa mi trhanie tolkych zubov nepozdava.

Bol aj na rontgene /kde je vidiet ako a kde su trvale zuby ulozene/?
Tam sa sa zistit, ci mozu mliecne sposobit problem.

Pokial to nie je nevyhnutne, ja by som 8 rocne dieta netraumatizovala trhanim zubov /a este piatich naraz/.

Ale ako pisem, nie som odbornik, je to cisto laicky nazor.
pasuliatko
04.04.09,20:43
určite zubárka robí dobre aby rástli trvalé. ja som mala to isté, mne vytrhala mliečne len preto,že mi bránili rastu trvalím zubom. mám tento rok 21 rokov a stále mám mliečny zub :D
syrik
05.04.09,07:45
Ja by som sa skúsila poradiť aj s iným zubárom...či je to naozaj nevyhnutné...;)
danushka
05.04.09,08:14
určite zubárka robí dobre aby rástli trvalé. ja som mala to isté, mne vytrhala mliečne len preto,že mi bránili rastu trvalím zubom. mám tento rok 21 rokov a stále mám mliečny zub :D
No Pasuliatko, Ty si z tých šťastnejších tuším...
Poznám Tvojich vekovo blízkych rovesníkov a už nemajú 2-3 stále zuby.

Ja by som tiež netrápila svoje dieťa trhaním zdravých, mliečnych zubov. Raz len vypadnú.
mzdarka renca
05.04.09,08:28
Ja som tiež len čistý laik, ale podľa môjho názoru, ak zostanú mliečne zuby a budú sa rezať trvalé, tak sa veľmi ľahko môže stať, že budú rásť krivo.
Treba si premyslieť, či teraz vytrhnúť mliečne, alebo potom nosiť dlhú dobu strojček na vyrovnanie zubov.

Fakt by si sa mala poradiť aj s iným odborníkom-zubárom, alebo sa poraď aj s tým tvojim, či je to nevyhnutné a aké by mohli byť následky, ak by ich nevytrhol.
babička
05.04.09,08:46
Tiež som mala zdravý mliečny očný zub, odmietla som si ho dať vytrhnúť. Dnes mám 60 rokov, mliečny zub je dávno preč, vypadol sám, ale trvalý zub zostal v ďasne , neprerezal sa a tam je dodnes, lekárka ma upozornila,aké zdravotné problémy môže spôsobovať, tak aby som nezabudla pripomenúť, že mám v ďasne zub.
kero64
05.04.09,15:25
určite zubárka robí dobre aby rástli trvalé. ja som mala to isté, mne vytrhala mliečne len preto,že mi bránili rastu trvalím zubom. mám tento rok 21 rokov a stále mám mliečny zub :D
Tento prípad som mal aj ja. Keď som prišiel k zubárke v 25 rokoch, nemohla sa nadýchnuť od smiechu, vytrhla mi posledný mliečny zub. V podstate všetko o.k., len ako píše babička v príspevku predo mnou, nové zuby sa mi neprerezali a ak už nie iné problémy, tak to aspoň divne vyzerá.
Bionda
05.04.09,15:36
Ten rontgen by bol urcite ako prvý krok najvhodnejší.... podľa neho by mala lekárka postupovať....
osky
06.04.09,06:27
ja som zdedila tiez "dlhorocne " mliecne zubky po otcovi.
ked som bola skolacka,tiez som absolvovala tuto torturu-ano torturu,dodnes na to spominam.
zubarka videla ze mliecny chrup je ako novy ale trvacny sa uz dozadoval svojho miesta.
poslala ma sice na röntgen-ale akosi ani tam si nevsimli,ze jeden trvaly zub vobec nemam zalozeny.
v priebehu dvoch tyzdnov mi povytrhali vsetky moje predne mliecne zuby/cca 7-8 zubov/, dasna krvacali z agresivneho zasahu .......ja som bola vystresovana.......
ked boli zuby vonku,zistili ze pravy ocny zub nie je zalozeny a dodnes mi nenarastol!!!!!
tym ze tam ten zub nebol,sa mi posunula aj prava jednotka dalej a vyzeralo to hrozne komicky.
napokon,uz ako studentka na konzervatoriu,som to vyriesila s mojou,dnes uz nebohou :mee:sukromnou zubarkou,ktora mi spary vyplnila takym umeleckym prevedenim/hmotou na keramicke blomby/,ze dnes nikto neregistruje ze mam o jeden zub menej.skratka mam nadrobenu jednotku i trojku,a ziadnu medzeru.zuby vyzeraju ako prirodzene.
pamätam si ze po tomto zakroku pre krasu,pri ktorom som drzala usta otvorene viac ako dve hodiny,som si asi dva tyzdne necitila spodnu sanku a nemohla som ani jest,tak strpnutu som ju mala.

takze,ak je to nevyhnutne,zubky treba dat von ale pozor na to,ci pod nimi ozaj uz rastu nove.bez zubov to asi nie je ono.
ja som o svoj posledny mliecny zub prisla len asi pred 2-3 rokmi,novy mi narastol.a dnes uz mam 31 rokov......:---:D
pasuliatko
06.04.09,11:38
No Pasuliatko, Ty si z tých šťastnejších tuším...
Poznám Tvojich vekovo blízkych rovesníkov a už nemajú 2-3 stále zuby.

Ja by som tiež netrápila svoje dieťa trhaním zdravých, mliečnych zubov. Raz len vypadnú.

mne zubárka vytrhla dve mliečne stoličky pod jednou som trvalý zub nemala tam mám už 8 rokov dieru, druhý mi povyrástol ani nie do 1/4 a inak mi chýbajú trvalé zuby (mám to dané geneticky) :D:D:D
tr1p
14.08.13,11:58
treba použiť trošku fantáxzie, aby to dieťa moc netrpelo :D trhanie mliečneho zubu (http://megavideo.sk/ako-si-vytrhnut-mliecny-zub/)
alaya1
14.08.13,12:01
na ktory prispevok odpovedas? tema je stara 4 roky.