freya14
05.04.09,08:43
PROSIM o radu, urcite sa najde niekto, kto nie je z DPH taky domotany ako ja. Takze hned k veci:
1.) s.r.o. platitel DPH - vystavuje fa za sluzbu poskytnutu firme ČR, služba vykonaná v ČR - fa bez DPH alebo ja zdanujem za slovensku s.r.o.?
2.) refakturacia leteniek - slovenska s.r.o. nakupila a refakturovala do ČR a SR, do SR som davala aj DPH, do ČR bez DPH, je to tak spravne?
3.) pri dodani tovaru z členskyx krajin s pridelenym IČ DPHzdanujem ja za slovensku s.r.o. + uctujem aj narok na odpocet (mam fa aj tovar), spravne?
4.) sluzby od ČR firmy - vystavena fa s DPH, co s DPH??? Ako účtovať a žiadať o vrátenie?
Dala som to vsetko nakopu, nech Vas s tym casom neotravujem zasa :o
Vopred dakujem za info a cenim si kazdu radu!!!!
freya14
07.04.09,04:54
Prosim niekoho o radu, najde sa niekto?
freya14
08.04.09,16:53
nikto neporadi????
Dáša_
08.04.09,17:11
PROSIM o radu, urcite sa najde niekto, kto nie je z DPH taky domotany ako ja. Takze hned k veci:
1.) s.r.o. platitel DPH - vystavuje fa za sluzbu poskytnutu firme ČR, služba vykonaná v ČR - fa bez DPH alebo ja zdanujem za slovensku s.r.o.?

záleží na tom, o aké služby sa jedná . Najskôr treba pozrieť par. 15 zákona o DPH, môžu byť služby, ktoré aj do zahraničia fakturuješ s DPH



3.) pri dodani tovaru z členskyx krajin s pridelenym IČ DPHzdanujem ja za slovensku s.r.o. + uctujem aj narok na odpocet (mam fa aj tovar), spravne?

Tu robíš tzv. samozdanenie - vypočítaš si dan na výstupe aj na vstupe (ak sú splnené všetky podmieky) Dosah na priznanie k DPH by mal byť nulový.



4.) sluzby od ČR firmy - vystavena fa s DPH, co s DPH??? Ako účtovať a žiadať o vrátenie?

Žiadať o vrátenie DPH nie je tak jednoduché - treba poznať zákony tej ktorej krajiny a podmienky, za ktorých dph vracajú.
Skôr si myslím, že budeš účtovať cenu aj s dph ako tvoju konečnú vstupnú cenu.
freya14
13.04.09,15:17
Dakujem velmi pekne za oxotu a rady! :)