freya14
05.04.09,09:08
Prosím o radu, zamestnávateľ poskytuje firemné auto aj na súkromné účely zamestnanca, už som sa tu dočítala, ako treba do príjmu zamestnanca doplniť aj 1% OC auta + náklady na PHM a opravy za súkromné jazdy ( plati?), chcem sa však spýtať, ako v tom prípade účtovať bloky za PHM a opravy , rozdelovať do danových a nedanových nákladov? v akom pomere? prosim o pomoc!
freya14
07.04.09,04:53
nikto mi neporadi????
Kvietocek
07.04.09,05:03
My to robime tak, ze v programe nahodime vsetky blocky PHM za dany mesiac + vsetky ubehnute KM, ktore rozdelime na sluzobne a sukromne a nasledne program urobi spotrebu a zamestnancovi vystavime klasicku fakturu na sukromne km ktore ubehol a tuto sumu mu dame zaplatit.
ivka70
07.04.09,05:04
To, ci ma platit sukromne jazdy, je na rozhodnuti firmy.
Ma k tomu existovat interny predpis.

U nas to funguje tak, ze vsetky blocky sa uctuju ako firemne.
Zamestnanecovi sa podla knihy jazdy nascita pocet sukromnych km a priemerna spotreba za mesiac, k tomu sa vytvori interny doklad aj s DPH, ktory zamestnanec zaplati firme /strhne mu to z vyplaty/.
Kvietocek
07.04.09,05:12
To, ci ma platit sukromne jazdy, je na rozhodnuti firmy.
Ma k tomu existovat interny predpis.

U nas to funguje tak, ze vsetky blocky sa uctuju ako firemne.
Zamestnanecovi sa podla knihy jazdy nascita pocet sukromnych km a priemerna spotreba za mesiac, k tomu sa vytvori interny doklad aj s DPH, ktory zamestnanec zaplati firme /strhne mu to z vyplaty/.

to je to iste ako u nas, len vy na to robite interny doklad a mi na to robime klasicku fakturu :)
freya14
07.04.09,08:00
Dakujem za rady, len sa xcem spytat ci nerozdelujete PHM na danovy naklad (sluzobne km) a nedanovy naklad(sukromne km) ?
ja som nasla sposob ze sa priratava ako nepenazny prijem k HM očistenej o zdravotné odvody a nasledne sa to zdani, tak teraz neviem, ci je to este mozne pouzit alebo skor ako vy pisete, to mi pride prijatelnejsie.