Imroj
05.04.09,10:40
Dobri den chcem sa opytat mam starsi dom kde je este nepalena tehla tzv.hlina a chcel by som na taku stenu uchytit vrch kuchynskej linky a bojim sa ze by ta steny to nevidrzala tu vahu co by ste mi odporucily ? hmozdenky asi nepomozu do takej slabej steny.
mzdarka renca
05.04.09,08:45
My sme to v babkinom domčeku riešili dlhými kovovými tyčkami. Boli asi cca 20-30 cm dlhé. Bolo to dávno, tak si presne ten rozmer nepamätám.
legolas
05.04.09,10:29
....ale vydrží a môžem povedať, že ešte lepšie ako pri klasických pôrobetonových kvádroch. Stačia masívnejšie hmoždinky.
tutiola
05.04.09,16:39
Dobri den chcem sa opytat mam starsi dom kde je este nepalena tehla tzv.hlina a chcel by som na taku stenu uchytit vrch kuchynskej linky a bojim sa ze by ta steny to nevidrzala tu vahu co by ste mi odporucily ? hmozdenky asi nepomozu do takej slabej steny.
V rodičovskom dome sme mali steny z nepálenej tehly (u nás valok) a na kuchynskú linku sme urobili drevenú konštrukciu z hranolov , ktorá v spodnej aj vrchnej časti bola veľkými hmoždinkami pripevnená na stene a na konstrukcií bola pripevnená vrchná časť kuchynskej linky. Priestor medzi vrchnými a spodnými skrinkami bol spojený doskou vo farbe linky.
bobino38
06.04.09,04:09
...prosím ťa oprav si nadpis v názve témy...je to hrozné čítať takú hrúbku !!!