kvalitar
05.04.09,12:12
Dobry den, mam taky problem s prednym oknom na aute.Poskodeny stierac mi doskriabal okno na aute v 20 cm radiuse.Existuje nejaky prostriedok alebo nieco na vylestenie skla?Ak ano kde to mozem kupit?Dakujem za odpovede
legolas
05.04.09,10:24
....mám dojem, že neexistuje, je to nepríjemné, ale asi ho budeš musieť vymeniť ak je to vážnejšie.
sarasara
05.04.09,17:53
Ja mám dojem, že niečo existuje. Mali sme na minulom aute doškriabané sklo od stierača, sused prišiel, a niečo nastriekal, sklo vyzeralo tak, akoby tam žiaden škrabanec nebol. Neviem, kde to kúpil.
kvalitar
06.04.09,14:26
No aj ja som o niecom pocul ale ... toho suseda este mate? :) ci si nahodou nepameta ako sa ten prostriedok vola :) vdaka ti
Chobot
07.04.09,08:11
No aj ja som o niecom pocul ale ... toho suseda este mate? :) ci si nahodou nepameta ako sa ten prostriedok vola :) vdaka ti

Neviem presne, či sa to dá aplikovať aj na škrabance, ale na ťuknutia a pukliny existuje súprava na opravu. Je to výplňová hmota, ktorá zaplní dierku vzniknutú nárazom napr. kamienka. Ale na dlhý škrabanec špeciálny prostriedok neexistuje.

Na starom aute som mal tiež škrabance od stieračov a nikde v servise to neopravovali. Že keby som mal len dierku, tak tú opravia, ale dlhý škrabanec nie.

Tak si môžeš kúpiť tú súpravu a ak sa ti svojpomocne podarí tie škrabance zatrieť, tak to môžeš skúsiť. Ak je to ale na strane vodiča, tak radšej kúp nové sklo, lebo tak dokonale škrabanec nezakryješ, aby to na STK neodhlalili.

Tie súpravy kúpiš bez problémov na e-bay (aj s poštovným už od necelých 20 €):

http://shop.ebay.at/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=windschutzscheiben+reparatur&_sacat=See-All-Categories