slavo11
05.04.09,13:13
Može mi niekto poradiť pri sledovaní videa z roznych stranok ako sme, či pravda ta3 a iných mi ide len obraz avšak bez zvuku taktiež nemožem spustiť žiadne internetove rádio. včera som odinštaloval pár programov a "odišiel" zrejme aj nejaký dôležity. mp3 a DVd spustiť idú problém robia len videa z internetu. Aky program nainštalovať späť prosím?
peanut
05.04.09,14:33
Kedze si pozabudol spomenut, tak predpokladam, ze pouzivas IE (internet explorer). Spomenul si ta3 - cize ide o prehravanie cez windows media player, dalej dedukujem, ze ide o operacny system windows.

V kazdom pripade:
1. Aku verziu IE mas? Uisti sa, ze najnovsiu.
2. Aku verziu windows media playera mas? Uisti sa, ze najnovsiu.

Ak to stale nejde, tak:
1. drobnost: mas dobre nastavenu hlasitost na prehravaci aj vo windowse?
2. ked si to das prehravat externe (napr. http://wmsta3.the.sk/ta3live ) tak to funguje alebo nie?

Firewall by si mal mat dobre nastaveny, kedze video ti ide (iba zvuk nie).

3. Mas dobre nastaveny windows media player (napr. sietove nastavenia)?
4. A co ine prehravace - napr. VLC, funguju ti cez VLC internetove radia?

Predpokladam, ze v kodekoch by problem nemal byt, tie zakladne sa snad ani nedaju odinstalovat? :rolleyes:

Daj sa do toho. :cool:
PotPalo
06.04.09,18:30
Predpokladam, ze v kodekoch by problem nemal byt, tie zakladne sa snad ani nedaju odinstalovat?

Nieje pravda, dajú sa aj pôvodné odinštalovať. Stačí, ak nejaký program nahradí pôvodné kodeky novšími verziami, a potom ten program odinštaluješ. Odinštalujú sa aj tie nové kodeky, ale pôvodné sa už nevrátia...

Vlastná skúsenosť: MP3 kodek a K-Lite Codec Pack v1.0 na Windows 98, po odinštalovaní K-Lite nešly MP3, ktoré predtým išly aj bez kodeku.
peanut
07.04.09,06:34
Sorry, sikovnosti sa medze nekladu, najma pod windowsom verzie < Vista :D

Ide skor o to, ze normalne video problem vraj nerobi, iba to z netu...
dolfort
07.04.09,19:10
Súhlasím s peanutom, treba len vylučovacou metódou nájsť príčinu.
Ešte doplním, nezabudnúť na hardware, akokoľvek banálne to znie. Sú repro zapnuté? Je audio jack v správnom konektore a poriadne zasunutý? Je kábel v poriadku? Nie že preinštaluješ komp aby si zistil že máš repro v mic konektore alebo podobnú hlúposť...