pánkoj
05.04.09,15:32
Má, prosím, niekto skúsenosti s mbank-kontom a AXA-kontom, príp. aké sú ich výhody či nevýhody.
Ďakujem.
Filip Glasa
05.04.09,14:07
AXA konto v prvom rade nie je bankový účet, ale otvorený podielový peňažný fond. Síce s nízkym rizikom, ale predsa len tam nejaké tie 1-2% výkyvy môžu nastať. Samozrejme nespadá pod fond ochrany vkladov, keďže nejde o bankový vklad.

Sporiaci účet v Mbanke je klasický bankový vklad a spadá pod poľskú ochranu vkladov ( tuším do 50 000 EUR).

Peňažných podielových fondov sa netreba nejak extra báť ak sú eurové ( nehrozí menové riziko). Ale nie je tam 100% garancia štátu. Do peňažných fondov odporúčam vyjednať nulový vstupný poplatok - a dávať pozor na výšku ročného poplatku za správu.
cancan
08.04.09,19:39
ja pouzivam m-bank. zatial funguje bez problemov, ale musim sa priznat, ze hlavny ucet mam v CSOB - balik Pohoda. ked som si totiz m konto zakladala, este nerobili inkaso. zatial ich teda testujem, vyuzivam to aj na to, ze v mojom meste nemam bankomat CSOB, tak ked potrebujem vybrat, prevediem si na mkonto a odtial vyberam kde chcem (prve 3 vybery v mesiaci su zadarmo a to mi staci). nedavno som si otvorila aj e-max, tam je vyssi urok. odkladam si tam peniaze, ktore nepotrebujem na bezne platby