neviem.ako
05.04.09,18:50
Dobry den. Moj manzel bude mat 30 rokov, nemal ziadne zdravotne problemy, zdravy ako buk. Dnes pri prechadzke, asi po 15 minutach, zacal padat do lavej strany - stalo sa to dvakrat. Nevedel hned komunikovat, potom sa ustalil. Isli sme hned na pohotovost, mal vysoky tlak, dostal tabletku pod jazyk a injekciu magnezia. Stracal vedomie, povedal mi, ze si myslel, ze ide spat... Teraz hovori, ze je mu fajn, ale ja sa strasne bojim, stale ho kontrolujem, na kazdy zvuk sa strhnem... Zajtra ma ist k obvodnemu lekarovi a potom na interne, ze to moze byt vysoky tlak. Neviem si predstavit, ze by sa mu to stalo, keby som pri nom nebola, keby bol sam, keby ho nemal kto zachytit... Bojim sa. Mozem byt pre dnesok pokojna? A co potom? nesmie vobec kavu? vobec fajcit? Dakujem...
pasuliatko
05.04.09,16:54
nerob záver pokial neviete dg, nech navštívi aj neurológa. to sú divné symptómy na vysoký TK. nech mu porobia vyšetrenia a potom sa uvidí, no kávu by piť nemal a fajčiť už duplom nie. držím palce a nerob zbytočnú paniku treba byť v pohode aby aj on bol lebo ak vidí,že si nervózna bojí sa potom viac. neboj bude dobre
pochemi
05.04.09,17:04
mala som podobné problémy, keď som bola v jeho veku a bol to pricvyknutý nerv v oblasti krčnej chrbtice, mala som závrate a ťahalo ma do ľavej strany. Neboj všetko bude OK.
buchač
05.04.09,17:38
mala som podobné problémy, keď som bola v jeho veku a bol to pricvyknutý nerv v oblasti krčnej chrbtice, mala som závrate a ťahalo ma do ľavej strany. Neboj všetko bude OK.

Nejak nechcem podpichovať , ale zdá sa mi , že na pricviknutý nerv sa neaplikuje tabletka pod jazyk / viem o jednom druhu - Nitroglycerín , ten je na srdce / a taktiež sa na tieto potiaže nepichá magnézium ......

V dotaze sa taktiež spomína
Nevedel hned komunikovat, potom sa ustalil. čo tiež o niečom svedčí . Vyšetrenia , SAMOZREJME ukážu oveľa viac , tie nie je žiadúce opomenúť .

Vysoký tlak je nebezpečný
Nízky tlak pre zmenu zas nepríjemný


A co potom? nesmie vobec kavu? vobec fajcit?

Môcť môže , prečo by nemohol , ALE čo to bude mať za následky , je už druhá vec ...
alla66
05.04.09,18:18
Nie je prepracovaný a vyčerpaný z práce? Len dôkladná prehliadka u lekára, by mala odhaliť príčiny jeho vyčerpanosti.
neviem.ako
06.04.09,14:47
Dakujem za reakcie. Bol dnes na internom - predbezna diagnoza znie sekundarna hypertenzia. Lekar ho poslal na krv, moc, RTG obliciek, ECHO, ocne. Ziadne kavy, ziadne mineralky. Na niektore vysetrenia ho objednali o mesiac. Ak sa diagnoza potvrdi, dostane lieky a podla mna sa to bude drzat na urcitej zivota schopnej hranici. Ale co dovtedy? Mesiac je dlha doba... Ako to riesit za ten cas, aby sa tlak znizil? Tak velmi sa o neho bojim... Dakujem.
lijana1
06.04.09,15:31
var mu jedla bez tuku a co najmenej soli. sol zvysuje krvny tlak. nemal by sa rozculovat.vylucit kavu a nepit vela cierneho caju, ktory ma v sebe latku podobnu kofeínu-teín.nestresuj ho neustalym vypytovanim ci mu nie je zle
syrik
06.04.09,15:45
Nech papá denne aspoň 2-3 strúčky cesnaku ;) a tabletky magnézia ...
terezamaria
07.04.09,14:49
Sekundárna hypertenzia musí mať v niečom podstatu, obličky, chrbtica, štítna žľaza alebo iné primárne ochorenie.Je potrebné
si 2 x denne ráno a večer merať tlak, pokiaľ by bol zvýšený, dať si šumivé magnézium a veľmi dobre na zvýšený tlak pôsobí homeopatikum Sedativ. Tých sa môže zjesť cez deň aj viac a nemá žiadne vedľajšie účinky.
Zita5
22.04.09,06:55
Dobry den. Moj manzel bude mat 30 rokov, nemal ziadne zdravotne problemy, zdravy ako buk. Dnes pri prechadzke, asi po 15 minutach, zacal padat do lavej strany - stalo sa to dvakrat. Nevedel hned komunikovat, potom sa ustalil. Isli sme hned na pohotovost, mal vysoky tlak, dostal tabletku pod jazyk a injekciu magnezia. Stracal vedomie, povedal mi, ze si myslel, ze ide spat... Teraz hovori, ze je mu fajn, ale ja sa strasne bojim, stale ho kontrolujem, na kazdy zvuk sa strhnem... Zajtra ma ist k obvodnemu lekarovi a potom na interne, ze to moze byt vysoky tlak. Neviem si predstavit, ze by sa mu to stalo, keby som pri nom nebola, keby bol sam, keby ho nemal kto zachytit... Bojim sa. Mozem byt pre dnesok pokojna? A co potom? nesmie vobec kavu? vobec fajcit? Dakujem...



Ja som včera dopadla tak ako Váš manžel .
Vyšetrenia by som taktiež mala o mesiac , ale som sa objednala s poplatkom , tak na jedno idem dnes a na druhé v piatok . Bez poplatku by som čakala taktiež mesiac .
syrik
22.04.09,07:19
Sekundárna hypertenzia musí mať v niečom podstatu, obličky, chrbtica, štítna žľaza alebo iné primárne ochorenie.Je potrebné
si 2 x denne ráno a večer merať tlak, pokiaľ by bol zvýšený, dať si šumivé magnézium a veľmi dobre na zvýšený tlak pôsobí homeopatikum Sedativ. Tých sa môže zjesť cez deň aj viac a nemá žiadne vedľajšie účinky.

To homeopatikum Sedativ je ešte na čo dobrý okrem hypertenzie? Môže sa kombinovať aj s inými liekmi? Ďakujem
terezamaria
27.04.09,11:42
syrik okrem ľahkej hypertenzie sa Sedativ užíva pri vyčerpaní, podráždenosti, precitlivenosti, poruchách spánku, pri stavoch úzkosti,plačlivosti. S liekmi sa môže kombinovať.
syrik
27.04.09,11:48
syrik okrem ľahkej hypertenzie sa Sedativ užíva pri vyčerpaní, podráždenosti, precitlivenosti, poruchách spánku, pri stavoch úzkosti,plačlivosti. S liekmi sa môže kombinovať.

Ďakujem :)
gomanek
07.05.09,08:16
Jestli mužem doporučit něco na vysoký krevní tlak, tak je to rostlina, respektive sušené plody Kustovnice Čínské. Já mám taktéž problémy s vysokým krevním tlakem a když jsme měl jít na testy, abych mohl jít na sportovní vysokou školu, tak jsem se o toto začal zajímat. Dozvěděl jsme se o Kustovnici Čínské v tomto článku (http://www.mebio.cz/clanky/kustovnice-cinska-lek-zachutna/) a řekl jsme si, že za pokus nic nedám. Asi 14 dní před testama jsem to celkme hodně jedl a když jsme pak šel na testy, měl jsme tlak naprosto v normě a nijak nezvýšený. Toto bylo pro mě velkým překvapením. NEvím jetsli to udělal psychyika nebo opravdu má tato rostlina tak blahodárné účinky. Kdykoliv jsme byl předtím měřen vždy byly výsledky zvýšeného tlaku :-)
Valcake
07.05.09,18:42
Nedávno som zasadila do svojej záhradky Kustovnicu, čiže Goji. Objednala som zo Starkla a teraz som tomu veľmi rada. Dúfam, že bude pekne rásť.