Ter3zka
05.04.09,19:11
Zdravím,
mám taký problém alebo skôr neproblém už. Stalo sa mi, že z nenávisti som v krátkej chvíli dostala dýchacie problémy, strašne rýchle a hlasné hlboké nádychy... do toho divný stav... neviem to popísať... stav nevnímania okolia, nevnímania ničoho okrem seba samej a to s vnútornou otázkou "čo je mi, čo sa to so mnou deje?" Do toho ešte tŕpnutie končatín pravej alebo ľavej strany tela... skôr teda v závislosti od toho, na ktorom boku som ležala. V hlave neopísateľný stav, veľmi ťažko sa mi to už teraz popisuje... Vôbec neviem čo mi mohlo byť... Ale bolo / vyšlo to zo stavu hnevu a zúfalstva... Hlavne to dýchanie som nevedela nijak ukľudniť, rovnako to tŕpnutie ruky a nohy. Celé to prešlo asi po vyše 30 minútach. Stalo sa mi to len raz. Nemá niekto podobný zážitok? Som trochu labilnejší človek, občas depresívne stavy... to už dlhšie, ale takýto stav prvýkrát až teraz. Po tom všetkom ako ten záchvat ako to ja nazývam som sa cítila zvláštne... Celú dobu som nebola schopná na slovo. Neviem to doteraz pochopiť.
syrik
05.04.09,17:57
Panická porucha
pasuliatko
05.04.09,18:00
neurologické vyšetrenie
suziW
05.04.09,18:49
To tŕpnutie bolo z toho dýchania. Došlo u teba k hyperventilácii.
Pri takýchto stavoch skús pravidelne dýchať. Ak sa ti to nedarí, tak dýchaj do papierového vrecka. Spomínaš, že si labilnejšia...
to s tým súvisí.
BXLmiami
06.04.09,07:36
Opísala si klasickú hysterickú reakciu.Pardon,ale vtedy ťa z toho dostane jedna dobrá facka na prebratie.Kedže sme ale slušní,podávame Magnezium:).
elpka
06.04.09,08:25
Ahoj tieto stavy som sama prežila a v horšej forme. U mňa to zašlo až tak ďaleko, že ma manžel pri prvých príznakoch automaticky musel zaviesť na pohotovosť(odniesť v náručí), nakoľko som už bola úplne ako pri mŕtvici, vtedy už neovládaš absolútne svoje telo, tlak 200. Ako správne tu niekto uviedol je to hyperventilácia.To tŕpnutie bolo z rýchleho dýchania, iba ústami.
Pri týchto stavoch musíš pravidelne dýchať-nosom nádych, ústami výdych.
Po niekoľkých takýchto záchvatoch som sa odhodlala ísť ku neurologičke. Po vyšetrení skonštatovala, že mám absolútne rozhádzaný celý organizmus a povedala, keby nepoznala moju rodinu, tak by si myslela, že som totálne týraná osoba.Tak mi nasadila liečbu liekmi, ale u mňa to bol dosť veľký problém, lebo ja keď si brufen, tak som ako na drogách. Takže lieky mi vysadila, lebo to bolo ako z blata do kaluže. Naordinovala mi mesiac doma a to keďže podnikám som si nevedela predstaviť. Ale ukázalo sa, že to na nejaký čas vo firme zvládnu aj bez mňa.:) Čo bolo veľmi príjemné zistenie. A tak som to využila. Manžel si zobral dovolenku so mnou a keďže bola zima, tak som sa chodila s prázdnou hlavou na lyžovačky. Samozrejme, že sa to niekedy vracia, ale už to mám viac menej pod kontrolou. Celé je to o psychike a uvedomenia, že svoje telo ovládaš iba ty a záleží len od teba ako ďaleko to necháš zájsť. Prajem ti veľa pohody aj keď sa to niekedy nedá úsmev na perách.:--- Pá Evka
amakov
06.04.09,08:41
Býva to časté u úzkostlivejších ľudí, ide pravdepodobne o hypervetilačnú tetániu, je potrebné naučiľ sa s tým žiť, uvedomiť si vtedy hlavne dýchanie, spomaliť ho, prípadne dýchat do sáčka a nebáť sa zdoveriť svojmu obvodnému lekárovi, ktorý by ti mal poradiť kompletnejšie, prápadne ti doporučí ďalšie odborné vyšetrenie:)
robin1
06.04.09,09:01
Skús Autogénny tréning.
Ter3zka
06.04.09,09:25
Ahoj tieto stavy som sama prežila a v horšej forme. U mňa to zašlo až tak ďaleko, že ma manžel pri prvých príznakoch automaticky musel zaviesť na pohotovosť(odniesť v náručí), nakoľko som už bola úplne ako pri mŕtvici, vtedy už neovládaš absolútne svoje telo, tlak 200. Ako správne tu niekto uviedol je to hyperventilácia.To tŕpnutie bolo z rýchleho dýchania, iba ústami.
Pri týchto stavoch musíš pravidelne dýchať-nosom nádych, ústami výdych.
Po niekoľkých takýchto záchvatoch som sa odhodlala ísť ku neurologičke. Po vyšetrení skonštatovala, že mám absolútne rozhádzaný celý organizmus a povedala, keby nepoznala moju rodinu, tak by si myslela, že som totálne týraná osoba.Tak mi nasadila liečbu liekmi, ale u mňa to bol dosť veľký problém, lebo ja keď si brufen, tak som ako na drogách. Takže lieky mi vysadila, lebo to bolo ako z blata do kaluže. Naordinovala mi mesiac doma a to keďže podnikám som si nevedela predstaviť. Ale ukázalo sa, že to na nejaký čas vo firme zvládnu aj bez mňa.:) Čo bolo veľmi príjemné zistenie. A tak som to využila. Manžel si zobral dovolenku so mnou a keďže bola zima, tak som sa chodila s prázdnou hlavou na lyžovačky. Samozrejme, že sa to niekedy vracia, ale už to mám viac menej pod kontrolou. Celé je to o psychike a uvedomenia, že svoje telo ovládaš iba ty a záleží len od teba ako ďaleko to necháš zájsť. Prajem ti veľa pohody aj keď sa to niekedy nedá úsmev na perách.:--- Pá Evka
Ďakujem. Ten tlak som určite pociťovala aj ja ale neviem koľko asi ...dýchala som len ústami no neviem proste som sa nevedela ovládať takže inak dýchať akosi nešlo vravím to až po tej polhodine sa dostávalo do normy aj keď ešte to potom nebolo úplne normálne dýchanie... Celková slabosť a závraty navyše, no cítila som že ak vstanem odpadnem našťastie bol pri mne priateľ... A áno som dosť úzkostlivá a ako vravím vyšlo to celé z toho stavu...
BXLmiami
06.04.09,09:45
Ešte jednu základnu vec pre prax-nos so sebou igelitové vrecko a nabuduce začni dýchať donho.Co vydýchneš to vdýchneš a nebudeš mať taký výrazný problém ako si popísala.:)
evina
06.04.09,09:58
Ahoj tieto stavy som sama prežila a v horšej forme. U mňa to zašlo až tak ďaleko, že ma manžel pri prvých príznakoch automaticky musel zaviesť na pohotovosť(odniesť v náručí), nakoľko som už bola úplne ako pri mŕtvici, vtedy už neovládaš absolútne svoje telo, tlak 200. Ako správne tu niekto uviedol je to hyperventilácia.To tŕpnutie bolo z rýchleho dýchania, iba ústami.
Pri týchto stavoch musíš pravidelne dýchať-nosom nádych, ústami výdych.
Po niekoľkých takýchto záchvatoch som sa odhodlala ísť ku neurologičke. Po vyšetrení skonštatovala, že mám absolútne rozhádzaný celý organizmus a povedala, keby nepoznala moju rodinu, tak by si myslela, že som totálne týraná osoba.Tak mi nasadila liečbu liekmi, ale u mňa to bol dosť veľký problém, lebo ja keď si brufen, tak som ako na drogách. Takže lieky mi vysadila, lebo to bolo ako z blata do kaluže. Naordinovala mi mesiac doma a to keďže podnikám som si nevedela predstaviť. Ale ukázalo sa, že to na nejaký čas vo firme zvládnu aj bez mňa.:) Čo bolo veľmi príjemné zistenie. A tak som to využila. Manžel si zobral dovolenku so mnou a keďže bola zima, tak som sa chodila s prázdnou hlavou na lyžovačky. Samozrejme, že sa to niekedy vracia, ale už to mám viac menej pod kontrolou. Celé je to o psychike a uvedomenia, že svoje telo ovládaš iba ty a záleží len od teba ako ďaleko to necháš zájsť. Prajem ti veľa pohody aj keď sa to niekedy nedá úsmev na perách.:--- Pá Evka

Zaujímal by má dôvod-tak všeobecne toho rozhádzania organizmu - fyzický, psychický, resp. ako sa k tomu môže človek dopracovať?-trvalým psychickým tlakom alebo zanedbávaním životosprávy?
elpka
06.04.09,11:34
Je to o psychike, mne napr. doktorka povedala, že veľký psychický tlak, ktorý bol spôsobený rôznymi problémami sa na mne takto odzrkadlil, nevedela som oddychovať a brať veci s nadhľadom, chcela som byť silou mocou doma aj v práci 100% a to sa nedalo zvládnuť donekonečna. Naučila som sa relaxovať.
evina
06.04.09,11:40
Je to o psychike, mne napr. doktorka povedala, že veľký psychický tlak, ktorý bol spôsobený rôznymi problémami sa na mne takto odzrkadlil, nevedela som oddychovať a brať veci s nadhľadom, chcela som byť silou mocou doma aj v práci 100% a to sa nedalo zvládnuť donekonečna. Naučila som sa relaxovať.

Dobrá rada nad zlato....takže stačí nám byť 60%:)