Zuziana
11.07.05,17:35
Klient kúpil ojazdený automobil kat. N1 prostredníctovm autobazáru. Autobazár mu dal KPZ a príjmový pokladničný doklad s rozpisom kúpnej ceny na základ a DPH.
Mám nárok na odpočet DPH pri nákupe z bazáru. Mám žiadať od bazáru fakturu k nárokovaniu odpočtu DPH?

Ďakujem za Vaše názory.
Lucy
11.07.05,15:37
Ak je autobazár platiteľom DPH ja by som faktúru určite žiadala.
Jana Acsová
11.07.05,15:37
Ak kúpno-predajná zmluva obsahuje všetky náležitosti, ktoré má obsahovať faktúra, tak postačuje zmluva - nahrádza faktúru.
Zuziana
11.07.05,15:46
Ešte na doplnenie: v KPZ sa hovorí len o kúpnej cene, ktorá je potom rozdelená na PPD na základ a DPH. Takže asi istejšie bude žiadať fa, alebo rozpis v tej KPZ na základ a DPH? Neviem aké praktiky používajú autobazáry.
Lucy
11.07.05,15:47
Aj autobazár vie vystaviť faktúru.
Susan
12.07.05,07:12
Ak autobazar vystavi fakturu za hotove/kupna zmluva a uvedie len celkovu cenu za
ojazdene auto a odvolava sa na § 66 zakona o DPH, ako mam tomu rozumiet? Nie je faktura rozpisana na zaklad + DPH. Tomu § 66 zakona o DPH nerozumiem:-(((( Prosim, prosim, vie mi niekto poradit?
Lucy
12.07.05,09:57
Susan je to úplne jednoduché. Autobazár týmto povedal, že postupuje podľa §66 - je to osobitná úprava uplatňovania dane pri použitom tovare. On odviedol DPH štátu z marže a ty ako kupujúci si nemáš aké DPH pri dodaní tovaru odpočítať.§66 ods 10 hovorí aj o tom, že obchodník, ktorý uplatňuje osobitnú úpravu, nesmie v žiadnom doklade o predaji tovaru uviesť samostatne sumu dane. Preto je na doklade odkaz na použitý § 66.
Susan
13.07.05,09:25
Dakujem Lucy za vysvetlenie. Uz teraz som v obraze:-)) Pekny den zelam.
boitana
10.08.06,12:20
dobry den prajem,mohol by mi niekto poradit, sme lasingova spolocnost,-prenajimatel- teraz kupujeme ojazdeny osobny automobil od autobazaru a moja otazka znie, autobazar nam vystaví fakturu s DPH? ak ano my si mozeme potom uplatnit DPH na vstupe podla §49 odst 8 ?
alebo nam autobazar vystavi fakturu bez DPH-čiže podla § 66 osobitné zdanovanie a nemame narok na odpocet DPH
dakujem moc vsetkym