ariame
05.04.09,22:42
ahojky,

Hladam niekoho kto by mi pomohol s vytvorenim web stranky.

Je to na internetovy obchod, chcela mat moznot si to potom sama ovladat- pridavat neaenove produkty, menit ceny a tak.

Aka je cenova relacia za webku, od coho to zavisi?

Ak ma niekto zaujem, napis mi prosimta ak ake mas skusenosti, popripade daj mi odkazy na web stranky kotre si uz robil nech si ich pozriem.

ako dlho trva vytvorenie stranky?

dakujem
ariame
07.04.09,20:10
niekto kto tvori www stranky??? hmm?
dolfort
07.04.09,20:15
Hladam niekoho kto by mi pomohol s vytvorenim web stranky. Dá sa.


Je to na internetovy obchod, chcela mat moznot si to potom sama ovladat- pridavat neaenove produkty, menit ceny a tak. Štandard


Aka je cenova relacia za webku, od coho to zavisi?Od všetkého. nutná podrobná špecifikácia, inak sa nedá určiť. Funkcionality sú závažnejší faktor než objem textov či tovarov. Veci ako online platby, rôzne exporty, napojenie na skladové hospodárstvo a pod. dosť zahýbu cenou.


ako dlho trva vytvorenie stranky? 6-8 týždňov, ale lepšia otázka by bola, kedy by mohla byť stránka hotová.

Viac cez SS.
donMarkone
16.04.09,10:20
veľa ľudí v dnešnej dobe využíva pre svoje e-shopy open source riešenie = JOOMLA!
pozri si www joomla sk napriklad..
je k tomu dosť návodov a diskusií, HOW TO, a kadečoho iného..poznám ľudí čo si takto vytvorili sami zaujímavé weby.
Okrem toho sú aj firmy, ktoré ti vytvoria web pomocou tohto systému. Myslím, že to pak aj vychádza lacnejšie.
dolfort
16.04.09,12:05
veľa ľudí v dnešnej dobe využíva pre svoje e-shopy open source riešenie = JOOMLA!
pozri si www joomla sk napriklad..
je k tomu dosť návodov a diskusií, HOW TO, a kadečoho iného..poznám ľudí čo si takto vytvorili sami zaujímavé weby.
Okrem toho sú aj firmy, ktoré ti vytvoria web pomocou tohto systému. Myslím, že to pak aj vychádza lacnejšie.

I tak še da.
Filip Glasa
16.04.09,12:53
no tak zrovna joomla je ako s traktorom do predzáhradky. Radšej pozri niečo jednoduchšie ako wordpress a spol.
Ale najlepšie je zaplatiť si aj nejaké lacnejšie riešenie ako sa v tom plácať sám.
Misicka21
16.04.09,12:58
nám ju robí tento človek, skús
http://www.pavelsokol.sk/
Darina1234
17.04.09,08:57
ja doporučujem http://i-shop.lodge.sk/ ,kvalita aj cena, ochota ,
lover
17.04.09,09:48
ja doporučujem http://i-shop.lodge.sk/ ,kvalita aj cena, ochota ,

Pozeram referencie aj ceny a ako laikovi sa mi to pozdava. Tiez sa pohravam s myslienkou ako dalsich XY ludi, ze si zalozim internetovu predajnu, tak ma zaujima nazor profikov resp. zbehlejsich uzivatelov, co by povedali na taketo riesenie e-shopu, ktore spominala Darina1234? Viem, ze existuju aj lepsie riesenia, ale davat desiatky tisicok je pre mna momentalne nerentabilne...
Co Vam v danom rieseni(mam na mysli to komercne, nie free) chyba? A absencia coho je dost podstatna?

Dakujem!
emik
17.04.09,15:55
opensource nie je o tom ze je zadarmo. Pre beznu firmu, ktora chce mat eshop postaveny na opensource to znamena, ze bud si vsetko nastuduje v ramci svojich personalnych moznosti, co stoji takisto peniaze. Alebo si vyberie dodavatela, ktory zalozi obchod na nejakom opensource rieseni. Moj nazor je, ze firma, by sa mala radsej venovat corebiznisu ako studovat programovacie jazyky a technologie. Nie je to o 4 kliknuti a eshop je na svete.

Je to zadarmo jedine pre programatora, ktory sa rozhodne otvorit si svoj vlastny eshop.

Myslim, ze riesenia na opensource su rovnako dobre ako tie kde IT firma si vyrobi vlastni eshop a potom dalej predava licenciu. Vyhodou opensource je to, ze ak prestanete byt spokojny s dodavatelom, tak si najdete ineho, ktory bude schopny poskytnut vam lepsie sluzby.

Je dobre pozerat sa do buducnosti. Nestaci mysliet len na to, co potrebujete mat v eshope teraz. Ale aj na to, ze o rok, dva, neskor, bude potrebne zmenit, upravit, dorobit, aby ste mohli zvysovat svoj zisk, ktory vam eshop prinasa.

Eshop na mieru si moze dovolit firma, ktora uz nejaky ten rok funguje v obchode a vie, ze jej to prinesie navratnost investicii v prijatelnom case.

IT firiem, ktore sa zameriavaju na web stranky a internetove technologie je vela. Je si z coho vyberat, ceny su rozne, uplne od najnizsich az po vysoke. Kvalita, funkcionalita a know how, ktore ponukaju tieto firmy sa tiez pohybuju priamo umerne s cenou.

Udomacnila sa myslienka, ze zacat podnikat s eshopom je financne nenarocne. Myslim, ze sa na to treba pozerat rovnako seriozne ako keby ste si chceli otvorit kamenny obchod.

Prajem vela uspechov
Emi
Johnyb11
17.04.09,19:59
Tiez som zhanal podobne sluzby a musim povedat ze ludi ktory to dokazu je naozaj vela a maju aj rozne sluzby. Ak si das zalezat urcite sa ti podari najst ten najlepsie, aj kvalitou, cenou a samozrejme ochotou. Ta je velmi dolezita. Mam typ na jendeho chlapika co pracoval aj pre mna. Robi komplet vsetko, je ochotny a navyse najlacnejsi pretoze to robi sam a zda sa mi ze je to jeden z mala ktoreho to aj naozaj bavi. Ak mas zaujem o kontakt na neho napis mi SS.
Dáša_
17.04.09,20:06
Tiez som zhanal podobne sluzby a musim povedat ze ludi ktory to dokazu je naozaj vela a maju aj rozne sluzby. Ak si das zalezat urcite sa ti podari najst ten najlepsie, aj kvalitou, cenou a samozrejme ochotou. Ta je velmi dolezita. Mam typ na jendeho chlapika co pracoval aj pre mna. Robi komplet vsetko, je ochotny a navyse najlacnejsi pretoze to robi sam a zda sa mi ze je to jeden z mala ktoreho to aj naozaj bavi. Ak mas zaujem o kontakt na neho napis mi SS.

toto lacné jednochlapové riešenie má ale jedno veľké riziko. Po čase sa ten človek, ktorý robí sám kľudne môže rozhodúť, že má toho plné zuby a odíde na pol roka von. Alebo sa normálne zamestná a na web už mu neostane čas. Alebo havaruje na motorke a pol roka sa nepreberie ...

Ale samozrejme rizika nenesie iba toto riešenie...
Johnyb11
17.04.09,20:14
Na obranu musim povedat ze to robi uz pomerne dlho a nie len pre mna. A popri tom aj pracuje, takze toto tvoje spominane riziko tu nie je... A motorku tiez nema pokial viem ;-)
No ale to nevylucujem... Len tvrdim ze mam s nim dobre skusenosti...

Samozrejme riziko je vsade.. aj ked vstupis na cestu... Moze ta prejst auto...
emik
18.04.09,16:24
one man company je urcite cenovo lacnejsie riesenie. Lebo vacsinou je to zivnostnik/autor ktory pracuje doma, cize nema ziadne naklady na najom, zariadenie, zamestnancov, odvody, atd.
Jeho programatorske schopnosti, vedomosti a skusenosti mozme prirovnat k zamestnancovi, ktory pracuje vo vacsej IT spolocnosti. Rozdiel by mal predstavovat to, ze vo vacsej firme dostanete lepsie sluzby v tom zmysle, ze vam dodavatel poskytne informacie a rady z oblasti marketingu, technologii,... Taktiez by firma mala disponovat vacsimi skusenostami co sa tyka riesenia funkcionality stranky.

Nezavrhujem pracu zivnostnika/autora. Ale myslim si, ze jeden clovek nemoze byt dobry aj v programovani aj v marketingu a analyze sucasne.

Sluzby zivnostnika su urcite vhodne pre zacinajucich podnikatelov, ktori maju obmedzeny rozpocet. A ak vam spravi napr. eshop na opensource, tak po case ked sa vas biznis rozbehne mozete prejst k vacsej firme, ktora vam zabezpeci aj tie sluzby navyse. Alebo poziadajte firmu aby vam pripravila taky balik sluzieb, ktore sa zmestia do vasho rozpoctu a po case vam doplnia funcionalitu a pod.

pekdny den
emi
majo40
26.04.09,10:23
prosím o mail kontakt , cez SS ma to nechce pustiť
Ďakujem
majo40
26.04.09,10:25
prepačte, zabudol som uviesť,že kontakt prosím od johnyb11
Ďakujem
padro
26.04.09,11:26
ja mam shop tu: www.okshop.eu som spokojny
dolfort
27.04.09,08:35
one man company je urcite cenovo lacnejsie riesenie. Lebo vacsinou je to zivnostnik/autor ktory pracuje doma, cize nema ziadne naklady na najom, zariadenie, zamestnancov, odvody, atd.
Jeho programatorske schopnosti, vedomosti a skusenosti mozme prirovnat k zamestnancovi, ktory pracuje vo vacsej IT spolocnosti. Rozdiel by mal predstavovat to, ze vo vacsej firme dostanete lepsie sluzby v tom zmysle, ze vam dodavatel poskytne informacie a rady z oblasti marketingu, technologii,... Taktiez by firma mala disponovat vacsimi skusenostami co sa tyka riesenia funkcionality stranky.

Nezavrhujem pracu zivnostnika/autora. Ale myslim si, ze jeden clovek nemoze byt dobry aj v programovani aj v marketingu a analyze sucasne.

Sluzby zivnostnika su urcite vhodne pre zacinajucich podnikatelov, ktori maju obmedzeny rozpocet. A ak vam spravi napr. eshop na opensource, tak po case ked sa vas biznis rozbehne mozete prejst k vacsej firme, ktora vam zabezpeci aj tie sluzby navyse. Alebo poziadajte firmu aby vam pripravila taky balik sluzieb, ktore sa zmestia do vasho rozpoctu a po case vam doplnia funcionalitu a pod.

pekdny den
emi

Tak tak. Ja pracujem takým spôsobom že som sa spojil s programátorom, grafičkou, chalanom čo má reklamku (zabezpečuje "kamenné" kampane) a s chalanom ktorý robí online kampane. Každý si robí svoje kšeftíky, ale sú aj projekty na ktorých robíme všetci.
Bez špecializácie to už dnes ozaj nejde.
wvsystem
27.04.09,09:49
Ja mam numizmaticky webshop u biznisweb.sk a zatial som spokojny. Ked mam neaky problem a obratim sa na nich, tak sa to RIESI a do dvoch dni to bolo poriesene k mojej spokojnosti. Toto je podla mna dost dolezita vec pre bezproblemove fungovanie webshopu. Preto odporucam obratit sa na profikov co sa tomu VENUJU niekolko rokov a maju referencie a nie studakom co sa na tom idu ucit. Lebo dnes je kazdy "programator". Mam aj negativne skusenosti s takymito ludmi, oslovil som takeho "programatora", pre ktoreho nic nebol problem. Po jeden a pol mesiaci trapenia som ho poslal do teplych krajin a obratil som sa na profi firmu. Preto moja rada znie, ze traba spolupracovat s profesionalmi co sa rozumeju veci aj za cenu mozno vyssich vstupnych nakladov, ale za to bezproblemove fungovanie a servis to URCITE stoji.
dragan.michal
28.04.09,12:02
Zas by som nehadzal všetkých studakov do jedneho vreca. Ja mam vo firme par studakov a su dobry. Efektivny, rychly a su hlavne dobrý. Pravdaze najdu sa aj studaci co skusaju, ale na druhej strane, kazdy sa uci na vlastných chybách.

A co sa týka ceny. Tá sa priamo odvýja od pouzitých technologii a zlozitosti desingu a podobne.

A navyse neviem ci zrovna komunikacia v style: grafik, programator, chalan co robi online reklamy je zrovna to prave. Najlepsie je ked si najmes jednu firmu co to bude cele mat na starosti. A to uz z jednoduchecho dovodu. Firma ktorá to cele zastresi bude mat komplet prehlad o Tvojich cieloch, vízii, napredovani, bude vediet o navstevnosti a podobne.
wvsystem
30.04.09,15:30
Určite sa nechcem dotknút tých šikovných študentov, to nie, ale neviem prečo by som mal niekomu "sponzorovať štúdium".
emik
30.04.09,15:55
ale ty mu tie peniaze nemusis davat zadarmo, ale za sluzbu, ktoru ti poskytne :)