havko-mt
05.04.09,22:48
ked naistalujem service pack 2alebo 3 na windows xp , prestane fungovat internetove pripojenie, nieco podobne som riesil s update na windows,pomohlo odstranit chybny update a slo to, ale teraz na jednom pc, problem so service pack 2,3 . nevie niekto poradit? co by sa dalo robyt? ten service pack evidentne nieco blokuje preto sa neda pripojit, ale nezistil som co :( diky za pomoc
peanut
06.04.09,07:12
Tak SP 2 (aj vsetky updaty) s WinXP som kedysi pouzival, net rozhodne neblokoval. ;)

Trosku viac info by to chcelo:
1. nejde ti vobec ziadna aplikacia? Priklady: Internet Explorer, Firefox, ICQ, Skype, ... Proste hocijake, ake mas.
2. Ide ti pingovat (start->programy->prislusenstvo->prikazovy riadok: napis ping www.google.com <>)?
3. So SP 2 ide tusim Windows Firewall, uisti sa, ze je vypnuty, ak pouzivas iny firewall, ak nie, uisti sa, ze je dobre nastaveny a zapnuty.
4. Neodisli ti nastavenia internetu po update?

Troska sa s tym pohraj, SP 2 bolo fajn, stoji to za to.
havko-mt
06.04.09,17:31
Tak SP 2 (aj vsetky updaty) s WinXP som kedysi pouzival, net rozhodne neblokoval. ;)

Trosku viac info by to chcelo:
1. nejde ti vobec ziadna aplikacia? Priklady: Internet Explorer, Firefox, ICQ, Skype, ... Proste hocijake, ake mas.
2. Ide ti pingovat (start->programy->prislusenstvo->prikazovy riadok: napis ping www.google.com (http://www.google.com) <>)?
3. So SP 2 ide tusim Windows Firewall, uisti sa, ze je vypnuty, ak pouzivas iny firewall, ak nie, uisti sa, ze je dobre nastaveny a zapnuty.
4. Neodisli ti nastavenia internetu po update?

Troska sa s tym pohraj, SP 2 bolo fajn, stoji to za to.



tak aby som to upresnil, je to net cez lan siet. neni to moj net len to riesim znamemu som sa s tym este nestretol, firewal nepomoze ked sa vypne, , proste service poack nieco zmeni co terba vratit na povodny stav ako ked tam neni, nastavenie ostanu, len internetove spojenie je neaktivne , odozva (ping) neraguje, , ked sa odistaluje service pack zas to slape, ja to mam podobne riesene ale mne to ide v poho aj so service packom 3, len tam je nejaka zrada nepomoze ani preistalovat windows, terba proste nejako nakofigurovat ten sevice pack, mozno cez registre, prave to by som potreboval poradit ak niekto vie:)
misoft
06.04.09,20:56
Skús zistiť v Local Area Connection>Vlastnosti>Všeobecné> pod Internet Protocol (TCP/IP) [vysvietiť]>Vlastnosti tieto údaje :Adresa IP, Maska podsiete, Predvolená brána, servery DNS pri pôvodnom nastavení (bez SP3), potom skús tieto nastavenia aplikovať pri inštalovanom SP3. Mám taký dojem, že to zmení nastavenia pripojenia.
peanut
07.04.09,06:37
4. Neodisli ti nastavenia internetu po update?
Je to iste ako:

Skús zistiť v Local Area Connection>Vlastnosti>Všeobecné> pod Internet Protocol (TCP/IP) [vysvietiť]>Vlastnosti tieto údaje :Adresa IP, Maska podsiete, Predvolená brána, servery DNS pri pôvodnom nastavení (bez SP3), potom skús tieto nastavenia aplikovať pri inštalovanom SP3. Mám taký dojem, že to zmení nastavenia pripojenia.
misoft-ove je viac po lopate :)
scorp
07.04.09,08:25
SP2 a SP3 nemeni nastavenie pripojenia internetu. (overene vela krat). By som isiel porovnavacou metodou, s PC kde to bezi. Pri IE7 pomoze znovunastavenie (default hodnoty).
havko-mt
07.04.09,17:34
no vsetko je ako predtym , vsetky nastavenia ostanu, len to nejde, porovnavaciou metodov ist nemozem lebo nemam to s cim porovnat kedze ja to mam riesene , sice cez lan, ale odlisne, toto je pripojenie s pevnou ip adresov, lan siete , ktora je ulozena v rutri . aj ked dam opravyt pripojenie nepomoze, ale nasiel som jeden sposob celkom nelogicky, nastavym inu ip a ide to, su tam predvolene ip s koncovkou 1 az 30, lenze tototo neni najslavnejsie riesnenie malo by to ist hned po spusteni ako ked tam neni sp2. takze som dospel k tomu ze SP2 sposobuje , problem s adresov ip len neviem ako to vyriesit. este nejake napady? prosim :):)