Olice
06.04.09,06:41
Prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, čo mám urobiť, aby sa mi objavil riadok nad spodnou lištou, ktorý ukazuje počet stránok vytvorených v exc. súbore.
Mala som to tam a zrazu sa mi to niekde schovalo.
Ak si súbor otvorím na inom PC, tak sa mi stránky ukazujú, ale na PC, na ktorom pracujem ja nie. Prečo?
Chobot
06.04.09,07:24
Prosím vás, vedel by mi niekto poradiť, čo mám urobiť, aby sa mi objavil riadok nad spodnou lištou, ktorý ukazuje počet stránok vytvorených v exc. súbore.
Mala som to tam a zrazu sa mi to niekde schovalo.
Ak si súbor otvorím na inom PC, tak sa mi stránky ukazujú, ale na PC, na ktorom pracujem ja nie. Prečo?

Olice, trochu nejasne sformulovaná otázka. Ty možno vieš, o čo ide, ale iný čitateľ z popisu ťažko pochopí, čo potrebuješ.

Počet stránok - myslíš pri tlači? Samotný excelovský hárok nemá počet strán. Počet strán sa vytvára až pri tlači - a to záleží od nastavenia strany. Jeden a ten istý hárok môžeš vytlačiť na 1 ale zároveň aj na 4 strany. Počet strán sa dá dať do päty dokumentu. Potrebuješ vedieť ako? Alebo to chceš dať do samotného hárku?

Inak počet strán sa ukáže v stavovom riadku pri náhľade tlače, pri bežnom dokumente to nie je vidieť.

Takže čo potrebuješ kam presne dostať. Prípadne pripoj dokument.
Olice
06.04.09,07:38
Olice, trochu nejasne sformulovaná otázka. Ty možno vieš, o čo ide, ale iný čitateľ z popisu ťažko pochopí, čo potrebuješ.

Počet stránok - myslíš pri tlači? Samotný excelovský hárok nemá počet strán. Počet strán sa vytvára až pri tlači - a to záleží od nastavenia strany. Jeden a ten istý hárok môžeš vytlačiť na 1 ale zároveň aj na 4 strany. Počet strán sa dá dať do päty dokumentu. Potrebuješ vedieť ako? Alebo to chceš dať do samotného hárku?

Inak počet strán sa ukáže v stavovom riadku pri náhľade tlače, pri bežnom dokumente to nie je vidieť.

Takže čo potrebuješ kam presne dostať. Prípadne pripoj dokument.

V samotnom hárku
Skúsim prefotiť obrazovku a priložím.
Olice
06.04.09,07:52
Nie je to veľmi dobre vidieť, ale jedná sa o riadok, kde je písané oddiel1, oddiel2....., nad spodnou lištou. To sa mi stratilo.
kero64
06.04.09,07:58
ak som dobre pochopil, tak to nájdeš v -nástroje-možnosti-ušká hárkov. Je to v pravo dolu, posledná značka. Snáď ti to pomohlo.
Olice
06.04.09,08:04
ak som dobre pochopil, tak to nájdeš v -nástroje-možnosti-ušká hárkov. Je to v pravo dolu, posledná značka. Snáď ti to pomohlo.
Ušká hárkov mám odfajknuté.
kero64
06.04.09,08:13
a chýba ti to vo všetkých zošitoch alebo iba v jednom?
Olice
06.04.09,08:17
Nebude to niečo s nastavením v možnostiach, tam kde je, že stavový riadok.

V súbore, kde ten spodný riadok vidím je v možnostiach "stavový riadok" vyšednutý.

A v súbore, kde spodný riadok nevidím je v možnostiach "stavový riadok" odfajknutý. Aj som to odfajknutie zrušila, ale zostalo to okienko biele. Neviem čo robiť, aby zostalo okienko šedé.

Možno to má s tým nejaký súvis.

Fakt sa v tom veľmi nevyznám.
Olice
06.04.09,08:20
a chýba ti to vo všetkých zošitoch alebo iba v jednom?

Neviem čo je zošit:o, ale nevidím to nikde, kde by som to potrebovala vidieť a kde sa potrebujem posúvať. Pravdepodobne sú to dva zošity.
kero64
06.04.09,08:28
v prílohe ti posielam obrázok, ako to mám nastavené ja a ide mi to dobre.
kero64
06.04.09,08:31
zošiť- samostatný excel súbor. a tie záložky, čo ti chýbajú, aspoň podľa obrázku sú hárky. Teda, akoby stránky v zošite.
Chobot
06.04.09,08:33
Neviem čo je zošit:o, ale nevidím to nikde, kde by som to potrebovala vidieť a kde sa potrebujem posúvať. Pravdepodobne sú to dva zošity.

Na to, aby si v stavovom riadku videla číslo aktuálnej strany, musíš dať iné zobrazenie dokumentu. Musíš prepnúť z normálneho zobrazenia na zobrazenie Rozloženie strany. Neviem presne, kde v Excel 2003 to je, ale v 2007-ke to je aj ikonka vpravo dole a taktiež aj v menu.

Skús pohľadať v menu Zobrazenie alebo Rozloženie strany.
Olice
06.04.09,09:05
Na to, aby si v stavovom riadku videla číslo aktuálnej strany, musíš dať iné zobrazenie dokumentu. Musíš prepnúť z normálneho zobrazenia na zobrazenie Rozloženie strany. Neviem presne, kde v Excel 2003 to je, ale v 2007-ke to je aj ikonka vpravo dole a taktiež aj v menu.

Skús pohľadať v menu Zobrazenie alebo Rozloženie strany.
Veľmi si vážim, že sa mi snažíte Ty Chobot aj kero64 pomôcť, ale nedarí sa mi nájsť zobrazenie Rozloženie strany. Mám Excel 2003. Už som to preklikala celé, ale možno len zle pozerám, ešte budem skúšať.
Chobot
06.04.09,09:11
Veľmi si vážim, že sa mi snažíte Ty Chobot aj kero64 pomôcť, ale nedarí sa mi nájsť zobrazenie Rozloženie strany. Mám Excel 2003. Už som to preklikala celé, ale možno len zle pozerám, ešte budem skúšať.

V práci mám len Office 2007, musím to doma pozrieť. Vyzerá to tak, že toto zobrazenie Excel 2003 nepodporuje.
kero64
06.04.09,13:06
Ak je to ešte aktuálne, ja mám 2003, ale nenašiel som to. Možno som to len prehliadol, ale naozaj ma nenapadá, kde by som to mal ešte hľadať. Je mi ľúto.
Olice
06.04.09,14:44
Ak je to ešte aktuálne, ja mám 2003, ale nenašiel som to. Možno som to len prehliadol, ale naozaj ma nenapadá, kde by som to mal ešte hľadať. Je mi ľúto.
Je to ešte aktuálne, dokonca som si myslela, že si tú prácu, ktorú potrebujem urobiť vykonám doma, ale ani na domácom PC sa mi to nezobrazuje, tak idem ešte skúšať.
Olice
06.04.09,15:10
Ľudia, mne sa to podarilo, ani sama poriadne neviem ako, ale v Zobrazení som si označila Celá obrazovka, v Paneloch nástrojov nemám odfajknuté nič.
V Nástrojoch - Možnosti nemám odfajknutý Riadok vzorcov, ani Stavový riadok.

Neviem čo s čím súvisí, ale dôležité pre mňa je v tejto chvíli, že vidím, čo som vidieť potrebovala:).

Ďakujem vám ešte raz za ochotu pomôcť!
Chobot
07.04.09,08:00
Ľudia, mne sa to podarilo, ani sama poriadne neviem ako, ale v Zobrazení som si označila Celá obrazovka, v Paneloch nástrojov nemám odfajknuté nič.
V Nástrojoch - Možnosti nemám odfajknutý Riadok vzorcov, ani Stavový riadok.

Neviem čo s čím súvisí, ale dôležité pre mňa je v tejto chvíli, že vidím, čo som vidieť potrebovala:).

Ďakujem vám ešte raz za ochotu pomôcť!

Daj ešte Printscreen, nech vieme, čo sa ti podarilo...:rolleyes:
Olice
07.04.09,15:20
Daj ešte Printscreen, nech vieme, čo sa ti podarilo...:rolleyes:
Ja som doma a CD, kde som tie veci mala zostalo v práci, takže dám Printscreen, ale až po sviatkoch, pretože od zajtra si užívam dovolenku:).