lika
06.04.09,07:33
Som fyzická prišla mi výzva zo ZP pravdu povediac ma prekvapila, pretože účtovníctvo mi spracuváva firma komplet. Znenie citujem: upozorňujeme Vás že ako platiteľ poistného na verejné zdravotné poistenie ste do dnešného dňa neuhradili poistné na zdravotné poistenie, resp. preddavok na poistné v sume 7,68 euro, čím ste porušili ustanovenia § 11,16,17 a 22 ods. 2 zákona č. 580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení, ... v znení neskorších predpisov.
Vôbec nechápem čo je to za suma nikdy som nemala žiadne nedoplatky.
Ďakujem
Tweety
06.04.09,05:35
Som fyzická prišla mi výzva zo ZP pravdu povediac ma prekvapila, pretože účtovníctvo mi spracuváva firma komplet. Znenie citujem: upozorňujeme Vás že ako platiteľ poistného na verejné zdravotné poistenie ste do dnešného dňa neuhradili poistné na zdravotné poistenie, resp. preddavok na poistné v sume 7,68 euro, čím ste porušili ustanovenia § 11,16,17 a 22 ods. 2 zákona č. 580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení, ... v znení neskorších predpisov.
Vôbec nechápem čo je to za suma nikdy som nemala žiadne nedoplatky.
Ďakujem
Najskôr by som sa obrátila na toho, kto ten list poslal,( možno došlo k omylu) a až potom by som u účtovníčky pátrala po tom, či mám, alebo nemám zaplatené poistné. Len nerozumiem tomu termínu, fyzická? FO ako zamestnanec, alebo FO ako SZČO?
lika
06.04.09,05:42
Ospravedlňujem sa - samozrejme SZČO.
Martasch
06.04.09,05:48
To čo vyššie napísla Tweety, najskôr zisti za aké obdobie je podľa ZP nedoplatok a potom pátraj, či je to naozaj tak.
zk24
06.04.09,16:41
Mne raz doslo podobne... V roku 2003 ked som bola SZCO som nejakym preklepom poslala na poistovnu o nejakych 10 skk menej (preklep v banke). Vykazy som mala dobre, preto mi na RZZP vychadzalo vsetko ok, ked som skoncila so SZCO dali mi aj vystupny list, ze mam vsetko uhradene... a asi pred rokom mi dosiel list zo ZP (SZCO uz davno nie som) ze som pred 6 rokmi zaplatila o 10 skk menej a uroky mi napocitali takuto sumu.... a boli to krasne uroky .... :D

Naozaj je relevantne obdobie kedy to vzniklo.
veronikasad
06.04.09,16:45
Som fyzická prišla mi výzva zo ZP pravdu povediac ma prekvapila, pretože účtovníctvo mi spracuváva firma komplet. Znenie citujem: upozorňujeme Vás že ako platiteľ poistného na verejné zdravotné poistenie ste do dnešného dňa neuhradili poistné na zdravotné poistenie, resp. preddavok na poistné v sume 7,68 euro, čím ste porušili ustanovenia § 11,16,17 a 22 ods. 2 zákona č. 580/2004 Z.z. o zdravotnom poistení, ... v znení neskorších predpisov.
Vôbec nechápem čo je to za suma nikdy som nemala žiadne nedoplatky.
Ďakujem
Od 1.1.09 sa zvyšoval minimálny vymeriavací základ pre platenie preddavkov na zdr.poistenie. Zmenili ste si trvalý príkaz ?
abel
06.04.09,16:54
Ťažko ti poradí niekto na Porade, ak ty nevieš, za aké obdobie to je. Stačí zdvihnúť telefón a spýtať sa priamo v poisťovni. Možno je to z ročného zúčtovania ZP, možno zo starých období, keď sa menili vymeriavacie základy.
Nemusí to byť vina firmy, ktorá ti "spracuváva" komplet účtovníctvo. Zdravotné poisťovne zvyknú v rámci veľkonočných upratovaní povymetať všelijaké kúty :-)
zuzana.š.
06.04.09,17:01
To ti prišla len výzva na úhradu nedoplatkov na preddavkoch. Nad tým by som sa netrápila, keď podáš ročné zúčtovanie ZP, vyjde ti rozdiel - preplatok, alebo nedoplatok, alebo to bude v poriadku. Možno si mala platiť vyššie preddavky na ZP, mala si v predchádzajúcich rokoch vyšší základ pre výpočet zdravotného.