vvega
06.04.09,08:10
Ešte mám takú otázku ohľadom účtov - nakoľko mám účet vedený v banke mBANK, dala som si výpisy mesačne elektronicky. Keď som sa pýtala v tej banke, či ich výpisy stačí len vytlačiť a použiť ich pre daňové účely, povedali mi, že ich výpis má elektronický podpis, preto stačí, ked si ho len vytlačím a môžem ho používať. Potrebujem len vedieť, či určite - či mi to bude stačiť pre prípadnú kontrolu z DÚ. Vďaka
Tweety
06.04.09,06:11
Ešte mám takú otázku ohľadom účtov - nakoľko mám účet vedený v banke mBANK, dala som si výpisy mesačne elektronicky. Keď som sa pýtala v tej banke, či ich výpisy stačí len vytlačiť a použiť ich pre daňové účely, povedali mi, že ich výpis má elektronický podpis, preto stačí, ked si ho len vytlačím a môžem ho používať. Potrebujem len vedieť, či určite - či mi to bude stačiť pre prípadnú kontrolu z DÚ. Vďaka
Áno, určite.
Braňo
06.04.09,06:15
Uvedený výpis Ti príde na konci mesiaca na mail, ktorý si nastavíš v elektronickej podobe (v pdf). Pre daňové účely odporúčam originál - avšak to už je spoplatňovaná služba. Nemyslím, že by mal byť problém pri posudzovaní výpisu - nakoľko mbanka nie je štandardná "kamenná" banka, ale elektronická - čiže aj spôsob komunikácie a výpisov je elektronický - čo uvádzajú aj VOP. Videl som už aj originál výpis z mbanky a je úplne zhodný (obsahovo) s tým, čo posielajú mailom - akurát to vytlačia na hlavičkový papier.
Viera
23.06.10,08:36
Mám podobný problém. Tatrabanka nám ponúkla zasielanie výpisov v elektronickej forme (v pdf), ktorý je čo do obsahu zhodný s originálom, jedinný rozdiel je v papieri, pretože tatrabanka výpisy tlačí na modrý papier s logom banky. Bol by výpis z banky nami vytlačený na bielom kancelárskom papieri uznateľný ako účtovný a daňový doklad ?