ikovacikova
06.04.09,09:27
Ahojte poraďáci,

keď vypisujem faktúru a do položiek píšem prácu, ktorá nie je ohraničená hodinami, tak do mernej jednotky píšem čo? práca - kus?

Iveta
ZuzanaP
06.04.09,08:56
Ahojte poraďáci,

keď vypisujem faktúru a do položiek píšem prácu, ktorá nie je ohraničená hodinami, tak do mernej jednotky píšem čo? práca - kus?

Iveta


kompl. alebo súbor píšeme my pri takýchto položkách
leninka23
06.04.09,18:51
Dobrý večer potrebovala by som poradiť mám zákazku za 100 000Sk. Vystavím zálohovú fa na 40% zo sumy. Po zaplatení zálohy vystavím normálnu fa a odpočítam zálohu. Ale neuhradia mi ju a sú dlžný asi pol roka. Som plátca DPH štvrťročný. Musím si do priznania DPH zaúčtovať aj dlžnú sumu? A robím to vôbec správne s tou fa? Moc ďakujem
Tweety
06.04.09,18:57
Dobrý večer potrebovala by som poradiť mám zákazku za 100 000Sk. Vystavím zálohovú fa na 40% zo sumy. Po zaplatení zálohy vystavím normálnu fa a odpočítam zálohu. Ale neuhradia mi ju a sú dlžný asi pol roka. Som plátca DPH štvrťročný. Musím si do priznania DPH zaúčtovať aj dlžnú sumu? A robím to vôbec správne s tou fa? Moc ďakujem
Áno, ak vystavíš tzv. ostrú, odvedieš dph celú. Ale, ak zaplatia len zálohu, do 15 dní od prijatia platby vystavíš faktúru k prijatej platbe, a dph odvedieš len z platby. Ak k celkovému dodaniu tovaru, alebo služby ešte nedošlo, nie si povinná vystaviť tzv. ostrú.