focus3ccd
06.04.09,09:05
Neviem, ake mate skusenosti a nechcem tymto robit reklamu (aj negativnu), ale som velmi znechuteny a nespokojny s jednovrstvou rucnou omietkou cemix, nakolko aj bez podkladoveho aj z podkladovym penetrakom sa to sprava rovnako. Olupuje sa, je nesudrzna, prehnane povedane suchnem rukou a opadava...... Je to na novostavbe, podklad - YTONG, zakladna vrstva Cemix special - sietka.
A ked nahodou urobite dieru a chcete ju doplnit dalsou omietkou a chcete zapucovat, tak sa zacne mrvit aj ta naokolo - proste hrozne.
Pouzil som aj iny druh weber terranova a ta je uplne ina - tvrda, lepsie sa mi pucovala - uplne perfektna. Mozno su aj nejake jej podobne, ale neda sa to s tou cemix zrovnavat.

Nakoniec som tu cemix napustil penetrakom v redsom pomere a akotak som to zachranil a aj po vrype nechtom drzi....
Len ci som to teraz cele nezadusil - ale ten penetrak doporucuju do interieru pod akrylatove farby....
220870
06.04.09,16:30
Plne s vami súhlasím.Cemix je asi najhoršie spracovaťeľný materiál ktorý sa na Slovensku predáva.Treba naň kopu nervov a hlavne duvilaxu.Podľa vášho opisu ktorý sa dal vyčítať z článku, si myslím ,že vám ta omietka na stene tzv zhorela.Ak je to tak ako si myslím ,tak vás nepoteším.Treba to oškriabať zo stien.A urobiť nanovo.(neberte ma za slovo len sa snažím vydedukovať z vášho príspevku čo najviac).(predpokladám)Akrylový penetrák čo vám asi niekto doporučil,je nanič.Môže sa stať že zahorená omietka začne časom zo stien opadávať ,akrylovým penetrákom ste to ešte zhoršili.Bolo by dobré ak by sa na to pozrel priamo na mieste niekto kto sa tomu rozumie.
focus3ccd
07.04.09,19:46
Plne s vami súhlasím.Cemix je asi najhoršie spracovaťeľný materiál ktorý sa na Slovensku predáva.Treba naň kopu nervov a hlavne duvilaxu.Podľa vášho opisu ktorý sa dal vyčítať z článku, si myslím ,že vám ta omietka na stene tzv zhorela.Ak je to tak ako si myslím ,tak vás nepoteším.Treba to oškriabať zo stien.A urobiť nanovo.(neberte ma za slovo len sa snažím vydedukovať z vášho príspevku čo najviac).(predpokladám)Akrylový penetrák čo vám asi niekto doporučil,je nanič.Môže sa stať že zahorená omietka začne časom zo stien opadávať ,akrylovým penetrákom ste to ešte zhoršili.Bolo by dobré ak by sa na to pozrel priamo na mieste niekto kto sa tomu rozumie.
Taky vyraz som skutocne este nepocul, ale je to uplne nove a robili to ludia, co si ju chvalia a robia len s nou - fakt tomu nerozumiem.
220870
08.04.09,16:12
Taky vyraz som skutocne este nepocul, ale je to uplne nove a robili to ludia, co si ju chvalia a robia len s nou - fakt tomu nerozumiem.
Ja s tou omietkou tiež občas pracujem ale nie je zrovna mojou oblúbenou.Spracovateľnosť tejto omietky je pomerne mizerná.Ak sa do podkladu a samotnej omietky neinvestuje dostatočné množstvo penetráku tak je to problém.Je to taká komunistická kvalita ,len piesok s vápnom.Ja s tým dokážem urobiť pekné omietky ale horšie je to s predajcami v stavebninách.Neznalému človeku predajú niečo s mizernou spracovatelnosťou za cenu špičkového materiálu len preto že majú vyšší rabat.To bol možno aj tento prípad.
Táto omietka sa musí nanášať na čerstvý podklad hrubej omietky,pričom podklad musí byť dostatočne vlhký a drsný.Na vreciach býva taká poznámka ..podľa remeselných zásad..Bez plastifikačných prísad nie je vhodná ako omietka na YTONG.
Ľudia si ju chvália asi preto ,že má veľmi jemné zrno a po namaľovaní vyzerá veľmi dobre ,to sa nedá uprieť ,ale jej sprcovateľnosť je veľmi náročná a nie každý ju zvláda.
dracul
11.04.09,15:29
uz som robil z roznymi typmi omietok a asi najlepsia sa mi zdala firma KVK a ich jemna omietka. ja ked robim pucovku tak do kazdeho namiesneho vedra pridam murarsku /malu/ varechu lepidla/kleber/. jepsie sa to pucuje, pomalsie schne a ma vacsiu pevnost aj prilnavost.