donoval
11.07.05,20:47
Dobrý večer, ideme zakladať s.r.o. a jej sídlo bude na adrese trvalého pobytu jedného zo spoločníkov, potrebujeme pri zápise do OR dokladovať zmluvu o prenájme alebo výpis z Katastra? Ďakujem za radu.
KEJKA
11.07.05,19:10
Ja viem, že nie, práve nedávno to kritizovali v médiách, že existujú sro na adresách bez vedomia skutočných vlastníkov. A že v Česku taká úprava je - musí byť aspoň nájomná zmluva. U nás to v budúcnosti bude asi tiež, ale momentálne netreba nič.
donoval
11.07.05,19:15
Ďakujem. A prajem pekný zvyšok večera.
ondrejvla
11.07.05,20:35
No ja som pri novej firme robila pri zakladaní Zmluvu o budúcej zmluve pred zápisom do OR, po zápise som urobila Nájomnú zmluvu s manželkou spoločníka za symbolickú cenu. Je to lepšie, lebo keď idete prihlasovať elektrinu, vodu,plyn,telefón potrebujete nájomnú zmluvu. Tak z toho dôvodu sme to takto riešili pri zakladaní.
durisovad
11.07.05,21:02
Aj ja som bola pri zakladani firmy a notar, ked spisoval zakladaciu listinu, vyzadoval najomnu zmluvu s vlastnikom budovy, v ktorej mala nova firma sidlit. Ja by som to nebrala na lahku vahu, ved iste bude treba uctovat energie a kadeco ine a to pri sukromnej drzbe budovy asi nebude take jednoduche.
Vevey
12.07.05,10:43
Od nas chceli kopiu listu vlastnictva konatela na Zivnostenskom odbore. Kedze nebol vlastnikom on, ale jeho manzelka, potreboval jej suhlas. Ziadnu zmluvu. Ale keby bol on vlastnikom, tak ani ten suhlas netreba.
Zita5
12.07.05,10:47
Aj ja som bola pri zakladani firmy a notar, ked spisoval zakladaciu listinu, vyzadoval najomnu zmluvu s vlastnikom budovy, v ktorej mala nova firma sidlit. Ja by som to nebrala na lahku vahu, ved iste bude treba uctovat energie a kadeco ine a to pri sukromnej drzbe budovy asi nebude take jednoduche.

Já by som nadviazala na hore citovaný príspevok , že pri zakladaní s.r.o. sme museli preukázať zmluvu o nájme aby sme deklarovali sídlo s.r.o. .
Pepa
12.07.05,11:32
Tak u nás chcel živnostenský úrad nájomnú zmluvu medzi - príklad: Adam - majiteľ bytu a Adam - konateľ s.r.o.