Siska
11.07.05,23:35
Ahoj porada, mám problém, som v tomto nová. Podnikateľ nakúpil tovar v Poľsku v zlotých a fa zaplatil v hotovosti. Fa je uvedená bez DPH. Poraďte mi prosím, čo mám s tým robiť a ako to zaúčtovať.Poprosila by som keby ste mi niekto rozpísali celý postup.A ešte nákup z Čiech, fa obsahuje IČ DPH odberateľa aj dodávateľa, na fa je uvedená suma bez DPH ale určitú časť mu vrátili(asi 5%), vedeli by ste mi ešte aj v tomto poradiť? Ďakujem za Vaše odpovede.
ondrejvla
11.07.05,21:42
Ahoj porada, mám problém, som v tomto nová. Podnikateľ nakúpil tovar v Poľsku v zlotých a fa zaplatil v hotovosti. Fa je uvedená bez DPH. Poraďte mi prosím, čo mám s tým robiť a ako to zaúčtovať. Ďakujem za Vaše odpovede.
Na tej faktúre musí byť uvedené IČ DPH dodávateľa, aj IČ DPH tvoje. Ty si tovar samozdaníš, úhradu faktúry zaúčtuješ cez valutovú pokladňu. Urobíš príjemku tovaru na sklad prepočtom na kurz zlotého, zaúčtuješ. Čo ešte potrebuješ vedieť?
Siska
11.07.05,22:01
Na faktúre je uvedená IĆ DPH dodávateľa aj IČ DPH odberateľa. Napísala si, že si tovar samozdaním, to znamená, že do DP do r.04 základ dane, r.02 daň a potom na r. 16 odpočítam daň? Kedy mám nárok a kedy nemám nárok na odpočet. Ďalej mi neviem ako zaúčtovať túto fa do peňažného denníka? Ďakujem za tvoju odpoveď.
renča1
12.07.05,06:03
Na faktúre je uvedená IĆ DPH dodávateľa aj IČ DPH odberateľa. Napísala si, že si tovar samozdaním, to znamená, že do DP do r.04 základ dane, r.02 daň a potom na r. 16 odpočítam daň? Kedy mám nárok a kedy nemám nárok na odpočet. Ďalej mi neviem ako zaúčtovať túto fa do peňažného denníka? Ďakujem za tvoju odpoveď.
Faktúra sa ti do peňažného denníka nedostane, iba úhradená suma. Faktúru sa ti objaví len v knihe záväzkov.:) :) :)