Duša
11.07.05,23:53
Dnes som počula v správach na STV, že ženy na materskej, ak podpísali zmluvu s DSS, musia podať nejakú prihlášku alebo potvrdenie na Sociálnej poisťovni. Vie o tom niekto niečo bližšie? Poraďte, prosím.
zk25
12.07.05,13:26
Osoby, ktoré sú na materskej zo zamestnania /teda pracovný pomer u osoby trvá, len je na materskej dovolenke/ sa prihlasovať nemusia, u nich plní nahlasovaciu povinnosť zamestnávateľ. Povinnosť nahlasovať sa majú iba osoby, ktoré nie sú v SP prihlásené /ako zamestnanci alebo SZČO/, tie sa musia prihlásiť ako osoby, za ktoré platí poistné na dôchodkové poistenie štát. Túto povinnosť ukladá zákon o sociálnom poistení § 229 ods.2.
ala13
12.07.05,16:20
A vraj strana ANO osobne posle vsetkym postihnutym mamickam prihlasku uz predvyplnenu a staci aby postihnuta mamicka podpisala a poslala. Postihnuta myslim zakonom postihnuta nie mentalne ani fyzicky postihnuta, aj ked o to zakonodarcom ide. A ked som to pred 2 mesiacmi panovi Mihalovi pisala, ze sa furt musime kamsi hlasit, nech s tym nieco robi, odpisal mi, ze zvazi to. Asi ma zle vahy:D
ala13
15.07.05,15:07
Pan Mihál, vas suhlas si nekonecne cenim. Ani si neviete predstavit ako. Sice neviem, ci suhlasite s aktivitou ANO (vy ste ich nevolili, ja ano:) ) alebo s mentalnym postihom alebo s vasimi zlymi vahami, ale i tak si ho velmi vazim:D.
ala13
08.09.05,10:51
Tak som od zien na MD ci RD, ktore nesli na MD ci RD zo zamestnania, ale boli nezamestnane alebo SZCO pocula, ze im nikto nic neposlal. Takze ANO len slubovalo a nic nikomu neposlalo. A vela z tych zien sa ani nikam nehlasilo, lebo o nicom nevedeli.