Dusan73
06.04.09,16:18
Dobrý deň všetkým čo mi budú mať čo povedať.
Mám záujem o otvorenie prevádzky kaviarne, ale vôbec nemám poňatia aké doklady , povolenia alebo potvrdenia budem k tomu potrebovať. Túto stránku som našiel ako odporúčanie v nemenovanom časopise. Tak pevne verím, že sa tu nájdu ľudia čo mi výborne poradia, aby som sa vyhol behaniu po úradoch:mad:, kde by si ma pohadzovali od dverí k dverám. Istotne pomôžu aj Vaše vlastné skúsenosti zo zriaďovaním takejto prevádzky. Vopred ďakujem.
dalilada
06.04.09,20:01
minimálny základ:
- živnostenský list, zodpovedný vedúci
- hygiena, kolkovaná žiadosť o obhliadku a schválenie priestorov
Dusan73
07.04.09,08:15
v živnosti by som mal čo uviesť ako predmet podnikania, okrem svojej profesie? zodpovedný vedúci : môžem byť aj ja ? išlo mi hlavne o to či treba povolenie na predaj alkoholu , a tú obhliadku kto vykonáva? dík moc, som úplný laik v takýchto veciach
Marianna01
07.04.09,08:26
v živnosti by som mal čo uviesť ako predmet podnikania, okrem svojej profesie? zodpovedný vedúci : môžem byť aj ja ? išlo mi hlavne o to či treba povolenie na predaj alkoholu , a tú obhliadku kto vykonáva? dík moc, som úplný laik v takýchto veciach

V provm rade, keď chceš mať kaviareň, musíš si vybrať živnosť tomu zodpovedajúcu. Rozmysli si, či budeš podávať jedlá, ak ano, či len ohrievané, studené, alebo aj teplé. Ak nemáš patričné vzdelanie, vtedy musíš mať zodpovedného zástupcu s daným vzdelaním, ktorého musíš zamestnať na trvalý pracovný pomer. Po tom, čo si vybavíš živnosť, treba ísť na hygienu, kde požiadaš o schválenie prevádzky, resp. uvedenie priestorov do prevádzky. Schvaľuje to príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva. K žiadosti o súhlas priložíš kópiu živnostenského listu, list vlastníctva nehnuteľnosti, kde budeš mať kaviareň alebo nájomnú zmluvu a 16,60 Eurový kolok. V žiadosti uviesť aj iniciály+IČO+tel. kontakt na Teba. Predpokladám, že budú od Teba pýtať aj HACCP - nájdeš o tom na porade dosť. Ak máš miesto prevádzky inde, ako sídlo, pôjdeš ohlásiť prevádzku na živnostenský, požiadaš ich, aby to ohlásili aj na daňový, nemusíš potom chodiť sám. Keď si pretrpíš tieto peripetie (ozaj, hygiena má 30 dní na to, aby k Tebe prišla), môžeš začať s tovarom, zamestnancami, zariadením. Nezabudni na registračnú pokladnicu - ohlásiť na DU. Ak chceš ponúkať aj alkohol, treba sa registrovať na príslušnom colnom úrade - žiadosť. Pridelia Ti registračné číslo, mesačne musíš viesť evidenciu a iodosielať výkazy - tiež nájdeš o tom na porade. Pred spustením prevádzky choď na mestský/miestny úrad ohlásiť otváracie hodiny a prihlásiť sa na poplatky za komunálny odpad. Ak mi niečo uniklo, doplňte ma. :)
Dusan73
07.04.09,18:08
WOW , tolko informácii, si mi velmi pomohla :-D , ĎAKUJEM ešte raz, no budem musieť ísť asi najprv na hygienu či mi povolia prevádzka tam kde zamýšľam, ak nie musím hľadať miesto inde, a to som vôbec nevedel, by som to všetko prerobil a potom by mi niekto oznámil" že bohu žial nič nedostanete, " Marriannka01 si super, ked ťa niečo šete napadne daj pls. vedieť
P.S: jedlá tam ponúkať nebudem , možno len nejaké koláčiky ku káve a chcem tam mať aj bar s miešanými nápojmi (alko,+nealko)
Dusan73
08.04.09,10:13
Prečo nemôžem hlasovať za príspevok ??