.kubo
06.04.09,17:01
dobry, chcel by som sa spytat, ak som nepresiel do dalsieho semestra vo februari, skoncil som teda studium na jednej vyske ako mam postupovat?
treba ist urad prace? pretoze pocuvam rozne nazory od skusenych ludi podla niektorych ano podla inych zas urcite nie..
a do poistovne? do ktorej? zdravotnej ci socialnej?
ak by ste mohli aj prosim poradit co presne pozadovat na tych uradoch som z toho cely dopleteny..
v septembri sa chystam zas na VS, ovplyvni to nejako tuto situaciu?
dakujem velmi pekne za rady :)
veronikasad
06.04.09,15:37
dobry, chcel by som sa spytat, ak som nepresiel do dalsieho semestra vo februari, skoncil som teda studium na jednej vyske ako mam postupovat?
treba ist urad prace? pretoze pocuvam rozne nazory od skusenych ludi podla niektorych ano podla inych zas urcite nie..
a do poistovne? do ktorej? zdravotnej ci socialnej?
ak by ste mohli aj prosim poradit co presne pozadovat na tych uradoch som z toho cely dopleteny..
v septembri sa chystam zas na VS, ovplyvni to nejako tuto situaciu?
dakujem velmi pekne za rady :)
Ak nemáš vo výhľade zamestnanie a chceš aby štát za teba platil zdravotné poistenie, zaeviduj sa na úrade práce. Ako uchádzač o zamestnanie môžeš zarobiť na dohodu alebo prac.zmluvu na kratší pracovný čas 65% životného minima + zaplatené odvody za zamestnanca. Nárok na dávku v nezamestnanosti zrejme mať nebudeš - podmienkou je doba poistenia v nezamestnanosti v posledných 4 rokoch aspoň 3 roky.

Ak sa nezaeviduješ na UP, musíš sa v zdr.poisťovni prihlásiť ako samoplatitel. Ak by si si našiel prácu na dohodu - z dohody sa odvody do zdr.poisťovne neplatia.