sara12
06.04.09,18:32
Neviem či som tu správne ale potrebujem poradiť , mala som riadne odparkovane auto pred reštauráciou, jeden šikovník mi don nacuval , ochotne poskytol všetky údaje aby sme to mohli riešiť cez PZP, už pred mesiacom som doručila do poisťovne Fa za opravu auta no do dnes nemám žiadnu odpoveď či to uznávaju a koľko, Viete mi niekto poradit do kedy sa musi poistovna vyjadrit a preplatit mi faktúru? dakujem
ivka70
06.04.09,16:43
V prvom rade musi ten ochotny cuvac nahlasit poistnu udalost do poistovne /rovnako ako ty/.

Mne sa stalo to iste, vinnik dokonca na mieste podpisal spravu o nehode, kde uznal, ze to sposoil, napriek tomu som sa od jeho poistovne nedockala ani koruny, lebo on to na poistovnu ako poistnu udalost nenahlasil a ked ho poistivna kontaktovala, tvrdil, ze si nie je vedomy svojej viny.
Jeho podpisom na sprave o nehode som si mohla akurat tak ....


Takze najskor si zisti, ci uz poistnu udalost vinnik nahlasil.
Potom je otazka, ci si bola s autom pred opravou na obhliadke.
sara12
07.04.09,14:07
bola som aj na obhliadke aj on nahlasil nehodu len dalej sa nejak nič nedeje
atka4
14.04.09,11:23
bola som aj na obhliadke aj on nahlasil nehodu len dalej sa nejak nič nedeje
tak len bombardovať poisťovňu.
pýtaj si priamo číslo na likvidátora, on by ti mal dať najlepšie informácie, kde čo viazne a podobne.
držím palce....:)
srska
15.04.09,04:00
ja som mala podobný prípad v roku 2008. po orave mi moja poisťovňa uhradila peniaze behom mesiaca (oprava 8800Sk vratane DPH) moja poisťovňa mi uhradila 2395,- Sk behom mesiaca ale na preplatenie spoluúčasti od vinníkovej poisťovne 5000,- sk som čakala pol roka. treba ich proste uháňať.
jolaj
16.04.09,05:36
Manželka prenajíma dom na podnikanie. Ja som podnikateľ FO a chcem si umiestniť reklamu na manželkin dom. Môžem si dať náklady na reklamu na manželkinom dome do odpočítateľných nákladov ? Taktiež by som si chcel prenajať plochu na parkovanie v jej dvore. Môžem si prenájom parkovacej plochy dať do nákladov. Prosím, ak viete poraďte mi. Ďakujem.