Lubomir1
06.04.09,20:39
Nemáte niekto skúsenosť so sendvičovým murivom KM Beta Senndwix (http://www.sendwix.cz/)?

Môj zamýšlaný Ytong dostal vážneho konkurenta.
krvak
09.04.09,04:00
R niekde medzi 2.8 a 5.4?? Ja osobne niesom zastancom sendvic-technologii, co ale neznamena, ze niesu dobre a ze maju zle tepelno-izolacne vlastnosti. Treba si zistit, ako sa s tym pracuje, porovnat vlastnosti a ceny ytongu a km beta. Ja som chcel stavat z Lambdy a bol som pevne presvedceny, ze je to najlepsie. Potom som zacal citat diskusie, poradil sa s 2-3 ludmi a aj so stavebnou firmou. Vyslo mi tehla Heluz 30 STI + 12 az 15 cm EPS. No a vobec si uz netrufam radit niekomu inemu. Je tolko materialov, ze si fakt clovek moze vyberat. Podstatne je, nech si da priority-investovat teraz viac, a potom setrit, alebo dufat, ze ceny plynu hore nepojdu, alebo sa pustit cestou solaru...alebo kombinacia vsetkeho. :-)
fefe30
09.04.09,04:58
R niekde medzi 2.8 a 5.4?? Ja osobne niesom zastancom sendvic-technologii, co ale neznamena, ze niesu dobre a ze maju zle tepelno-izolacne vlastnosti. Treba si zistit, ako sa s tym pracuje, porovnat vlastnosti a ceny ytongu a km beta. Ja som chcel stavat z Lambdy a bol som pevne presvedceny, ze je to najlepsie. Potom som zacal citat diskusie, poradil sa s 2-3 ludmi a aj so stavebnou firmou. Vyslo mi tehla Heluz 30 STI + 12 az 15 cm EPS. No a vobec si uz netrufam radit niekomu inemu. Je tolko materialov, ze si fakt clovek moze vyberat. Podstatne je, nech si da priority-investovat teraz viac, a potom setrit, alebo dufat, ze ceny plynu hore nepojdu, alebo sa pustit cestou solaru...alebo kombinacia vsetkeho. :-)
krvak nemohol by si mi napisať o kolko ta vysla tehla Heluz 30 STI drahsie resp. lacnejsie ako Ytong 300mm.
Lubomir1
09.04.09,10:01
Nemal si problémy so sekaním do 30ky tehly - elektroinštalácia, voda ...?
krvak
10.04.09,05:19
do tehly sa uz neseka, ale frezuje, uz je na to take zariadenie-minicirkular. A bol uz aj niekde ikolo roku 1998, ked som ho prvy raz pouzival ako brigadnik.
Presny rozdiel z rozpoctu je: Heluz +12 EPS 51.557 eur a Lambda 375 : 50045 eur. Rozdiel v R jasny v prospech tehly+eps, akumulacne vlastnosti jasne pre tehlu... Preto som aj zmenil nazor z lambdy na tehlu. Pri Ytongu treba pocitat so sietkami...cize pracnost a materialova narocnost je vlastne to iste ako pri EPS, ten sa tak isto sietkuje, to znamena, ze na omietke je to rovnake, cenovy rozdiel je len za EPS a pracu s nim(tyka sa to vonkajsej omietky a upravy. Samozrejme Lambda je drahsia.