Blankake
07.04.09,08:07
Rozhodujem sa medzi kúpou notebooku HP a DELL. Hľadám notebook na prácu so 17-palcovým matným displejom, 3-4 GB RAM, 250-320 GB HDD, pevnou konštrukciou, odolnou povrchovou úpravou, nehlučný, neprehrievajúci sa. Cena - do 830 EUR. Najprv som sa prikláňala k značke DELL, najmä kvôli servisu NBD, ale nenašla som 17" s matným displejom. Ako alternatívu zvažujem HP Compaq 6830s s parametrami: Intel Core 2 Duo, 2.0 GHz, T5870, 17"+, 2GB DDR2, 250GB, DVD-RW, VGA integ., WiFi, Bluetooth, webcam, WIN Vista BU(http://www.datacomp.sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=23906). Vie mi niekto poradiť, či je to dobrá voľba, či máte skúsenosti s týmto NB a ako je to u nás so servisom?
dalid
07.04.09,06:24
Dell:
http://www.prva.sk/detail/403/intel-core-2-duo/dell-studio-1735-t5800-320gb-3gb-black/16081.aspx

ale ma leskly diplay :( Oba NB sú ale papierovo vyborne. Mohla by si blizsie napisat na co ho chces pouzivat a tvoje ocakavania? (nap. pozeranie filmov, praca v CAD-e, grafika, bezne kancelarske aplikacie...???)
Blankake
07.04.09,06:42
Dell:
http://www.prva.sk/detail/403/intel-core-2-duo/dell-studio-1735-t5800-320gb-3gb-black/16081.aspx

ale ma leskly diplay :( Oba NB sú ale papierovo vyborne. Mohla by si blizsie napisat na co ho chces pouzivat a tvoje ocakavania? (nap. pozeranie filmov, praca v CAD-e, grafika, bezne kancelarske aplikacie...???)

Používať ho budem na kancelárske práce (som prekladateľka) - písanie a "čumenie" na displej 8 - 10 hodín denn. Sem-tam nejaký film, hry žiadne.
Blankake
07.04.09,06:43
Dell:
http://www.prva.sk/detail/403/intel-core-2-duo/dell-studio-1735-t5800-320gb-3gb-black/16081.aspx

ale ma leskly diplay :(

Presne tento DELL som mala vyhliadnutý, kým som nezistila, že má lesklý displej a s matným sa asi nedodáva (aspoň som nenašla).
dalid
07.04.09,09:33
na stránke výrobcu je možné objednať konfiguráciu, ale tá 17" je asi iba v lesklom prevedení.. http://premierconfigure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?cs=RC1078561&customer_id=RC1078561&oc=ST17371&~tgt=global_cfg&c=SK&l=sk&s=PAD

Na kancelársku prácu by stačilo možno aj niečo lacnejsie s externým monitorom a klávesnicou (ja to tak mám v práci Dell Latitude D630 :) ) na doma stačí NB... Ale zas externý monitor sú peniaze navyše... :(
Blankake
07.04.09,09:36
Na kancelársku prácu by stačilo možno aj niečo lacnejsie s externým monitorom a klávesnicou (ja to tak mám v práci Dell Latitude D630 :) ) na doma stačí NB... Ale zas externý monitor sú peniaze navyše... :(

Pracujem doma, ale potrebujem sa podľa potreby premiestňovať s jednej izby do druhej (aby sa mohli deti dostať k svojmu PC)
alla66
07.04.09,13:21
Pracujem doma, ale potrebujem sa podľa potreby premiestňovať s jednej izby do druhej (aby sa mohli deti dostať k svojmu PC)

Ja mám HP 6830s asi týždeň,17" dispej je matný. Som spokojná....ak budeš chcieť vedieť niečo o NB, rada odpoviem.:)
Blankake
07.04.09,15:13
Ja mám HP 6830s asi týždeň,17" dispej je matný. Som spokojná....ak budeš chcieť vedieť niečo o NB, rada odpoviem.:)

Super. Síce za týždeň sa toho asi veľa nedá zistiť - je hlučný? Klávesnica je lesklá alebo z nejakého matného plastu (pýtam sa, lebo fakt často píšem, takže aby niečo vydržala a nebola hneď zošúchaná). A čo touchpad - dobre sa ovláda? Máš tam nainštalovanú Vistu?
alla66
07.04.09,15:27
Klávesnica nie je lesklá, je matná (neviem koľko vydrží) , touchpad nepoužívam, ide v pohode, nikto z rodiny sa nesťažoval, ale ja som zvyknutá na klasickú myš a preto som si ju dokúpila, Vistu nemám - je nainštalovaný XP .
Zabudla som... NB nie je hlučný...
Blankake
07.04.09,15:46
Klávesnica nie je lesklá, je matná (neviem koľko vydrží) , touchpad nepoužívam, ide v pohode, nikto z rodiny sa nesťažoval, ale ja som zvyknutá na klasickú myš a preto som si ju dokúpila, Vistu nemám - je nainštalovaný XP .
Zabudla som... NB nie je hlučný...

Takže žiadne výhrady?
alla66
07.04.09,15:52
je super, šlape ako hodinky, nemusím sa deliť o PC s deťmi, je dobrý hlavne 17" monitor - ten nemá chybu:cool:
Blankake
08.04.09,09:32
je super, šlape ako hodinky, nemusím sa deliť o PC s deťmi, je dobrý hlavne 17" monitor - ten nemá chybu:cool:

A je dostatočne pevný? Ja ho totiž budem často prenášať, tak aby sa neprehýnal a nerozsypal po čase.
alla66
08.04.09,10:31
Ťažko posúdiť ako budeš zaobchádzať s NB, niekto si veci váži a udržuje, že sú i po rokoch ako nové. Toto je môj druhý NB a je určite pevnejši ako prvý. Ak si kúpiš kvalitnú tašku , verím, že niečo vydrží. Za týždeň používania, som zatiaľ nenašla žiadne chyby, navzájom sa oťukávame:-)
Blankake
08.04.09,11:03
Ťažko posúdiť ako budeš zaobchádzať s NB, niekto si veci váži a udržuje, že sú i po rokoch ako nové. Toto je môj druhý NB a je určite pevnejši ako prvý. Ak si kúpiš kvalitnú tašku , verím, že niečo vydrží. Za týždeň používania, som zatiaľ nenašla žiadne chyby, navzájom sa oťukávame:-)
No moje deti a manžel by mohli porozprávať aká som háklivá na svoj notebook. Nič nesmie byť v jeho blízkosti, čo by sa mohlo vyliať, nič sa nesmie podávať ponad neho... sa smejú, že sa viac bojím o NB ako o nich :) Však ma živí, nie?
Myslela som len také prenášanie v byte - z jednej izby do druhej...keď ho budem mať zapnutý.
alla66
08.04.09,12:36
:)Nemyslela som to zle, kedysi sme si viacej vážili veci, ako teraz.
Viď.- mládež, rýchlokvasení milionári....:---

Ale k veci, NB som skúšala skrútiť, drží pevne a určite vydrží prenášanie po byte.

Blankake, nemáš možnosť niekde v obchode vyskúšať a vidieť NB na živo? Ja som istejšia, ak vec, ktorú chcem kúpiť, vidím na vlastné oči.
Fotografia môže skresľovať....aby si nebola sklamaná. :)
Blankake
08.04.09,14:06
Blankake, nemáš možnosť niekde v obchode vyskúšať a vidieť NB na živo? Ja som istejšia, ak vec, ktorú chcem kúpiť, vidím na vlastné oči.
Fotografia môže skresľovať....aby si nebola sklamaná. :)

Určite ho budem chcieť vidieť - len som chcela vedieť, či sa vôbec mám oň zaujímať... po Veľkej noci pôjdem, už sa neviem dočkať. Ďakujem za rady ;)
dolfort
09.04.09,12:22
Od koho si kúpiť tlačiareň: Dell alebo HP?
Od koho si kúpiť notebook: Dell alebo HP?
Book od Dellu a printer od Hápečka. Každý nech robí to v čom je dobrý.

Inak, ešte zaujímavý článok:
http://www.windowssecrets.com/2009/04/09/01-Dell-and-HP-balk-at-replacing-bad-Nvidia-chip
Čiže máš jedno či poriešiš HP alebo Dell, keď tam obaja šľahnú rovnaký vadný čip od NVidie. Globálna ekonomika ti je sviňa.
Blankake
09.04.09,16:43
Od koho si kúpiť tlačiareň: Dell alebo HP?
Od koho si kúpiť notebook: Dell alebo HP?
Book od Dellu a printer od Hápečka. Každý nech robí to v čom je dobrý.

Inak, ešte zaujímavý článok:
http://www.windowssecrets.com/2009/04/09/01-Dell-and-HP-balk-at-replacing-bad-Nvidia-chip
Čiže máš jedno či poriešiš HP alebo Dell, keď tam obaja šľahnú rovnaký vadný čip od NVidie. Globálna ekonomika ti je sviňa.

No super, takže ani na značku sa už nedá spoľahnúť? Ako zistím, aký je v danom NB čip? Veľmi som chcela najprv Dell, ale bohužiaľ, 17-palcové nemajú matný displej... aspoň som nikde nenašla.
dolfort
16.04.09,08:54
Ako zistím, aký je v danom NB čip?

V špecifikáciách k notebooku to býva uvedené.
Pokiaľ nie u predajcu v popise, tak treba hľadať na stránkach výrobcu.
Tá vec s NVidiou, nestáva sa to, určite to nie je pravidlo takéto prípady. Tam bola hlavne chyba u výrobcov že púšťali na trh produkty s tým vadným čipom s vedomím že to nie je v poriadku.
NVidia čipy všeobecne sú very OK.
leonq
16.04.09,09:41
podla mna je tiez dolezita otazka ci sa budete s nim zivit?
ak ano urcite by som bral do uvahy rychlost a kvalitu servisu, kde DELL je top.
leskly displej zase nie az taky problem ak nebudes robit na priamom slnecnom svetle a podobne
osobne si ale myslim ze 17 palcovy displej na notebooku trochu zbytocne ale to uz je osoby nazor, kazdemu vyhovuje nieco ine a je to otazka skor mobility.
keby som isiel kupovat notebook idem v poradi DELL, Toshiba, HP
ak napriklad poznate niekoho kto robi v DELLi napr. v BA vedia si kupit notebooky za zaujmave zamestnanecke ceny.
co sa tyka matnych displejov DELL ma niekolko radov notebookov a daju sa tam najst aj matne
ak nekupujete netebook na hry tak vam je uplne jedno aky graficky cip tam mate.
Blankake
16.04.09,10:23
podla mna je tiez dolezita otazka ci sa budete s nim zivit?
ak ano urcite by som bral do uvahy rychlost a kvalitu servisu, kde DELL je top.
leskly displej zase nie az taky problem ak nebudes robit na priamom slnecnom svetle a podobne
osobne si ale myslim ze 17 palcovy displej na notebooku trochu zbytocne ale to uz je osoby nazor, kazdemu vyhovuje nieco ine a je to otazka skor mobility.
keby som isiel kupovat notebook idem v poradi DELL, Toshiba, HP
ak napriklad poznate niekoho kto robi v DELLi napr. v BA vedia si kupit notebooky za zaujmave zamestnanecke ceny.
co sa tyka matnych displejov DELL ma niekolko radov notebookov a daju sa tam najst aj matne
ak nekupujete netebook na hry tak vam je uplne jedno aky graficky cip tam mate.
Áno NB ma bude živiť a keďže budem na displej pozerať denne 8 - 10 hodín, potrebujem matný, a veľký preto, lebo pri práci mám otvorených viac okien a moje oči už nie sú ako za mladi.
Najprv som bola za DELL, ale keďže 17-palcové displeje majú len lesklé, vylúčila som to. Servis mi až tak nesúri, pretože budem mať v zálohe môj starý NB, na ktorom pracujem teraz.;)
dolfort
16.04.09,12:01
Áno NB ma bude živiť a keďže budem na displej pozerať denne 8 - 10 hodín, potrebujem matný, a veľký preto, lebo pri práci mám otvorených viac okien a moje oči už nie sú ako za mladi.
Najprv som bola za DELL, ale keďže 17-palcové displeje majú len lesklé, vylúčila som to.

No u nás to máme vyriešené tak, aby sme zachovali portabilitu + užívateľský komfort, tak sú štandard notebooky a k nim sme dokúpili 23-palcové LCD + klávesy a myši. LCD sa pripojí k booku do video-out, klávesy do usb a fičíš ako na normálnom kompe. Síce kus navyše investícia, ale maximálne flexibilné riešenie. Rozdiel medzi 15- a 17- palcami síce je, ale nie taký, aby ti to zachránilo zrak.
Pri 17-palcovom NTB ťažko hovoriť o portabilite. Vezmi si ho na cesty, odpadne ti bok. Hej, a v malom aute musíš sklopiť sedačky aby si ho napchala do kufra (just kidding).



Servis mi až tak nesúri, pretože budem mať v zálohe môj starý NB, na ktorom pracujem teraz.;)

Aby ti to niekto nepripomenul keď prídeš o dáta, ktoré ti zarábajú na chlieb. Always back-up!
Blankake
16.04.09,12:02
Blankake, nemáš možnosť niekde v obchode vyskúšať a vidieť NB na živo? Ja som istejšia, ak vec, ktorú chcem kúpiť, vidím na vlastné oči.
Fotografia môže skresľovať....aby si nebola sklamaná. :)
Tak dnes som si kúpila ten NB, vyzerá super, som zvedavá, ako sa mi s ním bude pracovať. Ešte si musím dokúpiť chladiacu podložku (tá zo starého 15-palcového je mu malá:( )
Blankake
16.04.09,19:45
Aby ti to niekto nepripomenul keď prídeš o dáta, ktoré ti zarábajú na chlieb. Always back-up!
Zálohujem, zálohujem... mám externý HDD ;)
A na cestovanie budem používať ten starý 15-palcový. Ináč ja pracujem doma, takže s NB veľa necestujem, akurát tak cez prázdniny, keď idem niekam s deťmi.
alla66
16.04.09,21:11
Tak dnes som si kúpila ten NB, vyzerá super, som zvedavá, ako sa mi s ním bude pracovať. Ešte si musím dokúpiť chladiacu podložku (tá zo starého 15-palcového je mu malá:( )

:eek:super...:) ....:confused:preto si mala prvé miesto v písaní príspevkov o svokre?:D Testovala si NB ? :D :D
Blankake
17.04.09,04:32
:eek:super...:) ....:confused:preto si mala prvé miesto v písaní príspevkov o svokre?:D Testovala si NB ? :D :D
Nieeeee;)...pracujem ešte na starom. Ale manžel mi ho včera rozchodil, niečo sme už nainštalovali, ešte musím ja svoje programy a dáta... to budem asi až cez víkend.
S tou svokrou je to veľmi nepríjemná situácia, Gabča je podľa mňa mäkká a veľmi citlivá osoba. Ale keď napísala o tej hračke pre vnúčika, to ma dorazilo a zmenila som pohľad na celú situáciu. :rolleyes:
Blankake
17.04.09,10:01
alla66, Ty si kúpila NB aj s OS? Ak áno, dostala si aj inštalačné CD?
alla66
17.04.09,10:11
Nie nekúpila...
alla66
17.04.09,10:27
Ak prídeš na to, ako vypnúť touchpad..daj mi vedieť....dík
bettylou
17.04.09,11:15
Ak prídeš na to, ako vypnúť touchpad..daj mi vedieť....dík

spravíš si to cez kontrol panel. Klasický view, nájdeš si myš.
Odklikneš myš a v nastaveniach si najdi (mám to len v angličtine ale malo by to byť to isté) Device settings, kde je Touch pad enable,teda povoliť a miesto toho dáš disable, teda nepovoliť a dáš ok.
;)
alla66
17.04.09,14:03
Ty máš aký NB ? Nič také tam nemám, len odinštalovať a to nechcem...
Blankake
17.04.09,14:53
Ak prídeš na to, ako vypnúť touchpad..daj mi vedieť....dík
Malo by to byť v Ovládacích paneloch (v ponuke Štart), klikneš na Myš a na karte zvolíš "Device Settings" (nastavenia zariadenia). V zozname Devices (zariadenia) bude Tvoj touchpad, vysvietiš ho a klikneš na Disable (vypnúť).
A prečo ho chceš vypnúť? Keď používaš klasickú myšku, tak touchpad nejako vadí?
alla66
17.04.09,15:04
nič tam také nie je...preklikaj si to...ja už nvm

vadí...brnkám si po ňom a prepínam ...
Blankake
17.04.09,15:06
nič tam také nie je...preklikaj si to...ja už nvm

vadí...brnkám si po ňom a prepínam ...
Aký máš OS v notebooku?
alla66
17.04.09,15:16
XP windows

mrkla si myš? Ty to tam máš?
Blankake
17.04.09,15:23
XP
No ja mám v starom notebooku XP. Neviem, či máš českú alebo slovenskú verziu, tak tie názvy nemusia presne sedieť. V ponuke ŠTART vyberieš Ovládacie panely. V nich vyberieš Myš. Otvorí sa Ti okno "Myš - vlastnosti". Tam sú záložky a posledná by mala byť "Device settings" (ja to mám v angličtine). Klikneš na to a otvorí sa Ti okno, kde bude "Devices:" a tam v zozname bude uvedené "Synaptics TouchPadV6.3" (alebo Ty máš možno iný typ). Klikneš na to, aby sa to vysvietilo a dole klikneš na "Disable".
alla66
17.04.09,15:27
Nemám tam žiaden device settings...len toto
Blankake
17.04.09,15:32
Nemám tam žiaden device settings...len toto
Aha... a keď klikneš na "Vlastnosti"?
alla66
17.04.09,15:35
vôbec...Ty to ako máš na svojom? pošli foto
Blankake
17.04.09,15:40
vôbec...Ty to ako máš na svojom? pošli foto
Ako mám urobiť foto? Viem urobiť len PrintScreen.:(
alla66
17.04.09,15:42
áno...vložiť do maľovania...uložiť ako jpg...a potom pridať prílohu
Blankake
17.04.09,15:46
áno...vložiť do maľovania...uložiť ako jpg...a potom pridať prílohu
Ja mám toto - v starom aj novom NB
alla66
17.04.09,16:08
uff...touchpad vypnutý...nebol nainštalovaný ovládač..už je to OK..dík
Blankake
17.04.09,16:10
uff...touchpad vypnutý...nebol nainštalovaný ovládač..už je to OK..dík
:)...ináč mne touchpad nevadí ;)
Blankake
30.04.09,18:58
alla66, môžem sa Ťa opýtať... neprehrieva sa Tvoj NB veľmi? Mne sa zdá, že v porovnaní so starým sa tento HP Compaq viac prehrieva, aj ten adaptér sa mi zdá horúcejší...
alla66
30.04.09,19:29
Adaptér je teplý, ale nie veľmi v porovnaní so starým NB. Syn používa Acer a ten je ešte teplejší ako môj.....a mám ho
na podložke, lebo píšem z postele....možno záleží kde a na akej podložke máš NB položený... máš ho na kolenách?
Blankake
30.04.09,19:30
Adaptér je teplý, ale nie veľmi v porovnaní so starým NB. Syn používa Acer a ten je ešte teplejší ako môj.....a mám ho
na podložke, lebo píšem z postele....možno záleží kde a na akej podložke máš NB položený... máš ho na kolenách?
nie, na stole... musím si kúpiť chladiacu podložku. Sa mi zdá, že ventilátor je v kuse zapnutý... nie je veľmi veľký na kolená?
alla66
30.04.09,19:44
na kolenách ho mám minimálne, ventilátor viac pracuje, ak sťahujem pesničky...vôbec ho nevnímam....používam slúchadlá, aby som nerušila sb.
Blankake
30.04.09,19:48
na kolenách ho mám minimálne, ventilátor viac pracuje, ak sťahujem pesničky...vôbec ho nevnímam....používam slúchadlá, aby som nerušila sb.
musím si zvykať na nové ovládanie... na starom NB som mala všetky káble vzadu (sieťový, myš) a na boku som mala ovládanie hlasitosti - tu musím hľadať na klávesnici :rolleyes:
alla66
30.04.09,20:00
Na všetko nové si musíme zvykať....ja som zatiaľ s NB spokojná....
Blankake
30.04.09,20:02
Na všetko nové si musíme zvykať....ja som zatiaľ s NB spokojná....
ja tiež, veľký monitor, super klávesnica... deti sa zlostili, že mám lepšie vybavený NB ako oni PC :D
Elena Navrátilová
22.08.09,11:27
Ako? Stále spokojnosť? Tiež zvažujem aký kúpiť.
Blankake
22.08.09,11:53
Ako? Stále spokojnosť? Tiež zvažujem aký kúpiť.
Po "technickej" stránke som maximálne spokojná. Všetko šlape perfektne (aj Vista), vyhovuje mi, že mám aj numerickú klávesnicu. Nechápem, ako som doteraz mohla robiť na 15-palcovom notebooku.:D
Vadí mi však usporiadanie portov - vzadu nie je nič, všetky káble sa pripájajú na bokoch. Zdroj sa pripája na ľavej strane a skôr nižšie (keď už musí byť na boku, mohol byť aspoň úplne hore, kde by až tak nezavadzal. Tiež mi trošku vadí, že sa hlasitosť musí ovládať cez kombináciu tlačidiel a nie priamo (asi sila zvyku zo starého NB).
Ináč plast okolo klávesnice (kde sa teda opierajú dlane pri písaní) aj myš sú hneď zamastené...:( Ale dá sa to jednoducho a rýchlo odstrániť handričkou.

Celkove som viac spokojná ako nespokojná.:)
Ak by si mala ešte nejaké konkrétne otázky, kľudne sa pýtaj. ;)
Elena Navrátilová
22.08.09,12:04
Ďakujem za recenziu. Takže inak spokojnosť, výhrady musí mať aj najspokojnejší užívateľ. No ja som nerozhodnutá. Neviem sa vôbec orientovať. Je toho toľko čo ponúkajú ... :rolleyes:
Blankake
22.08.09,12:13
Ďakujem za recenziu. Takže inak spokojnosť, výhrady musí mať aj najspokojnejší užívateľ. No ja som nerozhodnutá. Neviem sa vôbec orientovať. Je toho toľko čo ponúkajú ... :rolleyes:
Pre mňa bola priorita - veľký monitor (17-palcový), ktorý sa neleskne. Už som počula od viacerých a tuším aj tu na Porade som čítala, že s lesklým monitorom sa zle pracuje, všetko sa v ňom odráža. Takže sa mi výber zúžil, lebo je málo NB so 17-palcovým monitorom nelesknúcim sa.
Elena Navrátilová
22.08.09,15:05
Samozrejme, matný displej je plusom. Aj veľkosť monitoru. Našla som rôzne, rôzne, ... teda fakt vybrať dnes je problémom.
Blankake
22.08.09,15:13
Samozrejme, matný displej je plusom. Aj veľkosť monitoru. Našla som rôzne, rôzne, ... teda fakt vybrať dnes je problémom.
To je pravda. U mňa zavážili recenzie z odborných časopisov a odborníkov na PC (Vylúčila som značky ACER, ASUS, MSI...). Rozhodovala som sa aj podľa dostupnosti servisu (ak by som mala NB posielať niekam do Čiech na 30 dní, tak to mi je nanič). Najprv som chcela DELL (robia servis u zákazníka a vraj celkom rýchlo - lenže nemali v ponuke 17-palcový matný monitor), tak potom vyhral ten HP. Mala som viac typov NB, dala som si posúdiť odborníkom a poradili mi tento HP Compacq 6830s.

Ináč tu na Porade je tiež plno odborníkov, skús zadať svoje požiadavky, prípadne aj pár vyhliadnutých typov, že čo by Ti poradili...;)
Elena Navrátilová
25.08.09,03:48
To je pravda. U mňa zavážili recenzie z odborných časopisov a odborníkov na PC (Vylúčila som značky ACER, ASUS, MSI...). Rozhodovala som sa aj podľa dostupnosti servisu (ak by som mala NB posielať niekam do Čiech na 30 dní, tak to mi je nanič). Najprv som chcela DELL (robia servis u zákazníka a vraj celkom rýchlo - lenže nemali v ponuke 17-palcový matný monitor), tak potom vyhral ten HP. Mala som viac typov NB, dala som si posúdiť odborníkom a poradili mi tento HP Compacq 6830s.

Ináč tu na Porade je tiež plno odborníkov, skús zadať svoje požiadavky, prípadne aj pár vyhliadnutých typov, že čo by Ti poradili...;)

Ďakujem Ti za názor. Máš pravdu... plno odborníkov čo by poradili.
dada111
28.04.11,16:42
Prosím vás o radu, ktorý notbook je momentálne na prácu do kancelárie 8-10 hod denne, 17 palcový monitor, matné prevedenie a ktomu ho ešte každý deň prenášam z domu do roboty. Vedel by mi niekto poradiť? Pozerala som HP Compaq 6830s, ale ten som už nenašla v ponuke. Ďakujem za vaše názory.
Dada.
dolfort
28.04.11,18:16
Prosím vás o radu, ktorý notbook je momentálne na prácu do kancelárie 8-10 hod denne, 17 palcový monitor, matné prevedenie a ktomu ho ešte každý deň prenášam z domu do roboty. Vedel by mi niekto poradiť? Pozerala som HP Compaq 6830s, ale ten som už nenašla v ponuke. Ďakujem za vaše názory.
Dada.

Ak každý deň prenášaš NTB hore dole, ver mi že radosť zo 17-palcového stroja ťa prejde tak.. o týždeň.
Zainvestuj radšej do čo najľahšieho 13-palcového NTB + na miesta kde pracuješ dokúp LCD + klávesy + myš.
Tvoja chrbtica sa ti poďakuje.

Čo sa konkrétneho výberu týka, pokiaľ potrebuješ NTB len na bežné kancelárske práce a nebudeš na ňom hrať hry, robiť nejakú náročnejšiu grafiku, či 3D animácie, tak akýkoľvek 13-palec v cene cca 600-800 € s rezervou bude zvládať všetko čo mu naložíš.

Osobne pokiaľ sa bavíme o výbere značiek HP vs. DELL, by som uprednostnil DELL. Prípadne pridaj aj Toshibu, tá tiež robí veľmi schopné NTB s vynikajúcim pomerom cena-výkon a prakticky vždy nižšia cena než DELL.

Napokon, všetko je aj otázka peňazí, a zavše ti to uľahčí výber.