neonka
07.04.09,08:30
.. asi sa nedá nainštalovať novší flash, ak máme vo firme blokovanie PC administrátorom ... ???
trezor
07.04.09,06:48
Da sa nainstalovat aj ked nemas prava administratora

Na adobe stranke klikni na get adobe flash player
peanut
07.04.09,06:52
.. asi si to odskusal(a), predtym nez si sa to spytal(a) ... ???

.. asi si si pozrel(a), ci mas administratorske prava, predtym, nez si sa pytal(a) ... ???

.. asi by ti to kazdy normalny admin povolil, takze si sa to asi admina pytal(a), skor ako tu ... ???

.. asi nemozes nic instalovat, ak vam to admin blokuje ... ???

.. asi ti tu nikto nepomoze, ak nemas administratorske prava, iba tvoj admin ... ???


.. asi by si mohol/mohla klast konkretnejsie a blizsie specifikovane otazky, aby sme ti lepsie vedeli pomoct ... ???


.. asi by tato otazka mohla byt formulovana aj inac ... ???

Mohla by tato otazka byt formulavana takto?
neonka
07.04.09,08:12
- nemám administrátorské práva
- skúšala som to inštalovať, pýta to heslo admina
- predpokladám teda, že sa to nedá
- ďakujem
marko182
07.04.09,09:30
- nemám administrátorské práva
- skúšala som to inštalovať, pýta to heslo admina
- predpokladám teda, že sa to nedá
- ďakujem

...peanut sa zjavne zle vyspal...

Vo vacsine pripadov sa to da. Ja som to urobil na mojom pracovnom PC. Zavisi od toho, ako velmi su obmedzene uzivatelske prava. Takze najskor, aky internetovy prehliadac pouzivas?
Fero11
07.04.09,11:37
No ked to pyta heslo, tak na instalaciu ma pravo len admin, respektive urcita skupina
Takze, ako sa pise "prosim, kontaktujte spravcu siete"
Chobot
07.04.09,14:06
Da sa nainstalovat aj ked nemas prava administratora

Na adobe stranke klikni na get adobe flash player

Neviem odkiaľ to máš, ale nedá sa. Schválne som to skúsil v práci, kde užívateľ nemôže inštalovať a pekne mi to vypísalo, že nemám príslušné právomoci na inštaláciu, mám kontaktovať administrátora.
marko182
07.04.09,14:33
Neviem odkiaľ to máš, ale nedá sa. Schválne som to skúsil v práci, kde užívateľ nemôže inštalovať a pekne mi to vypísalo, že nemám príslušné právomoci na inštaláciu, mám kontaktovať administrátora.

Neviem, ako v IE alebo Opere, ale do Firefoxu sa da Flash aj bez administratorskych prav. Samozrejme nie tak jednoducho, ako to pisal kolega v prvom prispevku.
peanut
07.04.09,17:01
mimotemy

...peanut sa zjavne zle vyspal...
Vyspal som sa vyborne, vdaka za starost. :D
Chobot
07.04.09,19:58
Neviem, ako v IE alebo Opere, ale do Firefoxu sa da Flash aj bez administratorskych prav. Samozrejme nie tak jednoducho, ako to pisal kolega v prvom prispevku.

Tak daj návod. V práci mám FF, vyskúšam.
marko182
07.04.09,21:53
Tak daj návod. V práci mám FF, vyskúšam.

Pre FF 2 je jednoduchy postup tu:
http://www.varesano.net/blog/fabio/installing+flash+player+plugin+firefox+without+hav ing+administrator+access+or+premissions

Pre FF 3 to moze byt trochu odlisne, ale princip je v podstate rovnaky. Potrebujes nakopirovat kniznicu NPSWF32.dll (napr. z uz existujucej instalacie Flashu na domacom PC) do adresara s ostatnymi pluginmi.
Kedze ja som nemal pristup do Program Files, tak som FF nainstaloval do My Documents. V nom som do adresara \plugins nakopiroval tu kniznicu, zatvoril FF a ked som ho znova spustil tak fungoval.
Ale napriklad teraz pozeram na laptope (FF nainstalovany ako default v Program Files), ze Flash si vytvoril folder v \System32 a a ta kniznica je tam. Preto hovorim, ze sa postup moze lisit.
Vyskusaj a daj vediet.
Chobot
08.04.09,06:05
Pre FF 2 je jednoduchy postup tu:
http://www.varesano.net/blog/fabio/installing+flash+player+plugin+firefox+without+hav ing+administrator+access+or+premissions

Pre FF 3 to moze byt trochu odlisne, ale princip je v podstate rovnaky. Potrebujes nakopirovat kniznicu NPSWF32.dll (napr. z uz existujucej instalacie Flashu na domacom PC) do adresara s ostatnymi pluginmi.
Kedze ja som nemal pristup do Program Files, tak som FF nainstaloval do My Documents. V nom som do adresara \plugins nakopiroval tu kniznicu, zatvoril FF a ked som ho znova spustil tak fungoval.
Ale napriklad teraz pozeram na laptope (FF nainstalovany ako default v Program Files), ze Flash si vytvoril folder v \System32 a a ta kniznica je tam. Preto hovorim, ze sa postup moze lisit.
Vyskusaj a daj vediet.

Keďže od zajtra mám dovolenku, tak to skúsim až po sviatkoch. Dám vedieť.