abcd.kates
07.04.09,11:52
Ahojte, mám taký špecifický problém: Mám Windows Vistu, a len tak zrazu počas práce, sa mi zrejme odinštalovala tlačiareň, bližšie povedané vyšlo mi chybové hlásenie: "Spustiť lokálnu službu zaraďovača tlače" Niečo s FRONTOM. Prosím, ak tomu niekto z vás rozumie, tak potrebujem kde v jpc nájdem tú službu aby som ju mohla aktivovať.
peanut
07.04.09,17:11
nachadza sa tlaciaren v Start->Nastavenia->Tlaciarne? Ak ano, aky je jej stav?

Rozne sluzby windowsu sa daju spustat v Start->Nastavenia->Ovladaci panel->Administratorske nastroj (alebo sprava pocitaca? mam totiz Eng)->Sluzby
Neodporucam hrat sa so sluzbami, pokial si niesi isty(-a), ze co robis.

Frontom -> ak myslis frontpage?, tak take nepouzivam :D fuj...

Pises
sa mi zrejme odinštalovala tlačiareň
-> cize nevies naisto?


... a len tak zrazu počas práce ...
:D
Poznam to. Verim ti. Si v tom nevinne. :rolleyes:
misoft
07.04.09,21:20
Tlačiareň sa sama nemôže odinštalovať.
Ono slovíčko FRONT značí, že všetko, čo sa má tlačiť, sa ukladá do bufferu (vyrovnávacej pamäte) tlačiarne v poradí, v akom sa to má vytlačiť. To, že to hlási, asi spôsobilo preplnenie buffera a ten potom nevie, čo má pustiť do tlače a čo nie. Skús pri tlačení vojsť do ovládania tlače (väčšinou ikonka vpravo dole pri hodinách), klik PTM a pozri sa, či nie je problém v tom, že nič nie je vo fronte (buffer to neprijal).
abcd.kates
09.04.09,06:41
nachadza sa tlaciaren v Start->Nastavenia->Tlaciarne? Ak ano, aky je jej stav?

Rozne sluzby windowsu sa daju spustat v Start->Nastavenia->Ovladaci panel->Administratorske nastroj (alebo sprava pocitaca? mam totiz Eng)->Sluzby
Neodporucam hrat sa so sluzbami, pokial si niesi isty(-a), ze co robis.

Frontom -> ak myslis frontpage?, tak take nepouzivam :D fuj...

Pises
-> cize nevies naisto?


:D
Poznam to. Verim ti. Si v tom nevinne. :rolleyes:
Peanut, v Start-nastavenia - tlačiarne - nie je tlačiareň. Niekam zmizla?! Už som v ovládací panel - nástroje pre správu. A čo tam? Kam mám ísť ďalej?
peanut
09.04.09,09:41
Pokial nie je v zozname tlaciarni, tak nie je nainstalovana.

1. uisti sa, ze je spravne pripojena (mimochodom - je pripojena v PC alebo je sietova?), ze je v elektrine atd.

2. skus napr. cez ovladacie panely (start->nastavenia) dat "pridat hardware" - ze ci tu tlaciaren windows detekne (vacsinou automaticky pri pripojeni do PC, obcas mu treba pomoct).