kamakorka
07.04.09,11:54
Ahojte,

minulý rok takto na jar, som sa zastavila v jednom kvetinárstve na ceste na letisko medzi Hainburgom a Swechatom. Ale nepamätám si ani ako sa to záhradníctvo volalo ani v akom meste alebo dedine to bolo. Kúpila som si tam veľmi pekne kvietky. Neviete mi poradiť kde to záhradníctvo je a ako sa volá? Išla som po normálnej ceste na letisko nie po diaľnici smerom do Rakúska a bolo to na pravej strane cesty hneď za nejakou dedinou alebo mestom a mali tie kvety normálne vonku aj stromčeky.......a bolo to veľké.
bonita
07.04.09,20:42
Myslim, ze je to za Regelsbrunnom. Kusok za Hainburgom. Este stale esxistuje, staci ist tou istou cestou.
kamakorka
09.04.09,06:05
Vie mi niekto povedať ako sú otvorené obchody v Rakúsku od dnes až do pondelka? V sobotu majú normálne otvorené?
Peter1001
10.04.09,08:03
Ano je to za Regelsbrunnom na pravej strane a spoznas to podla obrovskych sklenikoch.
V sobotu su v rakusku obchody normalne otvorene, ne, po zatvorene
flower
17.01.10,15:27
Ahojte poraďáci,
vie mi niekto poradiť, kde sa náchádza v blízkosti Hohenau dajaké záhradníctvo? Je záhradníctvo a skleníky v Hohenau ? Totiž potrebujem tuje alebo niečo na živý plot. Totiž mala som živý plot z vtáčieho zobu a už ho treba zrezať a obnoviť.
Teším sa na Vaše príspevky. Díky:)
220870
17.01.10,18:22
Moja žena je tiež maniak na kvetiny.Minulý rok kúpila nejaký prípravok ,hnojivo na kvetiny a aj ja kvetinový analfabet som musel uznať ,že to bol zázrak a doslova živá voda.Povedala len toľko že už bude kupovať len v Rakúsku.Všetko vrátane sadeníc a hnojív.
arizona
17.01.10,18:50
Moja žena je tiež maniak na kvetiny.Minulý rok kúpila nejaký prípravok ,hnojivo na kvetiny a aj ja kvetinový analfabet som musel uznať ,že to bol zázrak a doslova živá voda.Povedala len toľko že už bude kupovať len v Rakúsku.Všetko vrátane sadeníc a hnojív.
Ako sa to volá ? Nepriložíš foto? :)
wabi
17.01.10,21:20
V dnešnej dobe je už len málo vecí ktoré by ste na Slovensku nedostali, keď to je v Rakúsku hneď za hranicou, druhá vec, pokiaľ je to tam lacnejšie...:rolleyes:
220870
17.01.10,21:45
Spýtam sa jej zajtra ja sa v tom nevyznám ani si tie názvy nepamätám.
pre wabi" si myslím že to nebude jedno..Čo si pamätám stále sa tmolí okolo muškátov.Raz sa jej zadarí raz nie.V Rakúsku kúpila muškát v hypermarkete.Doniesla ho domov a ...kvety trikrát toľké a trikrát toľko.Niečo medzi tou Rakúskou kvalitou a Slovenskou bude.Niečo podobné je aj v stavebníctve.Ten istý materiál z Rakúska nieje ten istý zo Slovenska.
Zistím dám vedieť.
Milas265
18.01.10,09:12
Je to jednoduché....všetko je rozdelené do tried kvality:D U nás sekajú všetko len nie jednotku...súvisí to s kúpnou silou obyvateľstva..:cool: alebo zlým výkladom slova "podnikať"..
hanelie
18.01.10,09:58
V Rakúsku kúpila muškát v hypermarkete.Doniesla ho domov a ...kvety trikrát toľké a trikrát toľko
bolo by aj foto? ...prípadne ďalšie info o muškátoch ?
wabi
18.01.10,11:13
Nuž ale ak ho kúpila v nejakom obchodnom reťazci, tak možno je podobný obchod aj na slovensku, niektorý s tých niekoľkých reťazcov. Viem však, že ani jeden nemá centrálu na Slovensku, ale je riadený zo zahraničia. Tak to nie je niečo, čo by mohol ovplyvniť nejaký slovenský podnikateľ - sortiment a kvalita predávaných výrobkov v hypermarketoch, nech je to čokoľvek, závisí od centrálnej politiky toho ktorého obchodného reťazca a žiaden slovenský podnikateľ neovplyvní centrum a nákupcov a ich politiku vo veľkých obchodných reťazcoch. Takže ak tento tovar nie je kvalitný nemôžu za to Slovenský podnikatelia, ale zahraničné centrály našich reťazcov prípadne "nákupcovia" týchto reťazcov, ktorí ak by aj mohli ovplyvniť kvalitu, tak by som ich nenazval "podnikateľmi" pretože sú iba zamestnanci akéhosi anonimného kolosu - medzinárodnej firmy, ak nie sú poctivý ak im nezáleží na ich práci a chceme ich kritizovať, tak by sme si mali uvedomiť, že možno práve preto že nie sú podnikateľmi, tak im na kvalite nemusí záležať, pretože im to nikto nestrhne z platu a prejavuje sa tu pokrivená morálka zamestnancov.:confused:
Nebolo by iste spravodlivé hádzať všetkých do jedného vreca, možno to nie je tak, ako som napísal. Možno centrála rozhoduje úplne o všetkom a tak v zahraničí si vedúci ekonomického oddelenia povie, že pre Slovákov to stačí aj keď v Rakúsku by to nestačilo...:o
Možno som sa nechal príliš vyprovokovať, no akonáhle je niečo zle, veľa ľudí hneď poukazuje na podnikateľov, pritom to nemusí byť vždy tak.
Ak by sme chceli porovnávať kvalitu podnikateľov lepšie by bolo porovnať sortiment a kvalitu - cenu na tržnici u nás a v Rakúsku, alebo na výstavách kvetov, kde sú častejšie zastúpený aj drobní podnikatelia. Faktom ale zostáva že aj tu bude asi rozdiel. Väčšina predávajúcich však nakupuje svoje kvety vo veľkoskladoch a predáva len to čo kúpi. Pri konkurencii sa veľmi ceny dvíhať nedajú a dojednanie je možné a povedzme si otvorene na Slovensku ide hlavne o cenu...:)
Zrejme to ešte chvíľu potrvá, pokiaľ bude v Bratislave pre všetkých ľudí svorne ako vo Viedni a tak neviem či sa toho vôbec dožijeme...:D
kamakorka
15.03.10,11:57
ahojte,

prosím o radu: raz som išla zaviesť maminu na letisko do Swechatu (jar 2008), išla som po normálnej ceste nie po diaľnici.
A videla som záhradníctvo z cesty, prechádzala som okolo neho. Vie mi niekto poradiť, kde sa to záhradníctvo nachádza a resp. ako sa volá (lebo ja si to už nepamätám). A aké sú napr. obchody v Hainburgu (oblečenie a bytové doplnky) alebo ktoré je ešte dobré mesto na nákupy medzi BA a Viednou okrem Pandorfu, kde sa oplatí zastaviť a ako je to s Humou a nákupmi - aké sú tam ceny a tak.
Ďakujem.
arizona
15.03.10,12:07
prečo sa po roku a pol pýtaš na to isté ? ;):confused::eek:
ved Ti vtedy poraďáci poradili o ktoré záhradníctvo sa asi jedná, nie?
kamakorka
16.03.10,09:30
asi preto, že som tam vtedy nešla, lebo som nemala na to čas a už som si to nepamätala, že som sa na porade pýtala, si predstav, že som nato zabudla.
kamakorka
16.03.10,09:32
a nenapadlo ma to hneď sa tu pozrieť či to bolo riešené už