zoja.su
07.04.09,12:58
Dobry den,

prosim poradte - robila som si sama DP, do uhrnu povinneho poistneho (r. 33 DP) som uviedla na zaklade "Potvrdenia o prijmoch FO zo zavislej cinnosti" v riadku 03 tlaciva uvedene "Poistne a prispevky celkom", teda som spocitala obe sumy. Dostala som informaciu z Danoveho uradu o tom, ze si mozem odpocitat iba poistne na zdravotne poistenie. Je to skutocne tak?
Zaroven, cast roka som bola dobrovolne nezamestnana, mozem si zo zakladu dane odpocitat tiez zdravotne poistenie, ktore som si platila sama?
Velka vdaka za odpoved!

Zoja
mzdarka renca
07.04.09,11:33
Dobry den,

prosim poradte - robila som si sama DP, do uhrnu povinneho poistneho (r. 33 DP) som uviedla na zaklade "Potvrdenia o prijmoch FO zo zavislej cinnosti" v riadku 03 tlaciva uvedene "Poistne a prispevky celkom", teda som spocitala obe sumy. Dostala som informaciu z Danoveho uradu o tom, ze si mozem odpocitat iba poistne na zdravotne poistenie. Je to skutocne tak?
Zaroven, cast roka som bola dobrovolne nezamestnana, mozem si zo zakladu dane odpocitat tiez zdravotne poistenie, ktore som si platila sama?
Velka vdaka za odpoved!

Zoja

Do DP si mala dať iba prvú sumu z riadku 03, ktorá je sumár soc. a zdrav. poistenia a nie spočítať obe.
zoja.su
07.04.09,11:37
Aha, uz mi je to jasne, dakujem velmi pekne! Chcela by som sa este spytat, co sa tyka poistneho do ZP, ktore som odvadzala ako samoplatca, s tym sa nieco robi v DP, alebo nie?
Dakujem este raz.
Aknazuz
07.04.09,15:42
Ako samoplátca si ZP nikam uplatniť nemôžeš, lebo nepodnikáš, do DP sa toto poistenie vôbec neuvádza. Ak si náhodou SZČO, napíš, rozšírim moju informáciu.