Mickya
12.07.05,09:02
Zdravím, poradíte mi, prosím?
Podnikateľ chce uzavrieť zmluvu s účtovníčkou, ktorá v čase podpísania zmluvy nemá ešte pridelené IČO. Ako to treba riešiť? Treba podpísať novú zmluvu, aby na nej bolo uvedené IČO alebo to riešiť nejakým dodatkom k zmluve?
----------------
Ešte ma zaujíma ďalší prípad:
v zmluve má dodávateľ napísané - sadzba na hodinu napr. 50 Sk za účtovníctvo. Teraz sa odberateľ s dodávateľom dohodli, že táto sadzba sa zvýši na 60 Sk za hodinu, stačí to riešiť nejakým dodatkom k zmluve? Čo má byť v tom dodatku?
Stačí údaje dodávateľa, odberateľa a bod, ktorý sa mení a podpisy oboch strán?
Ďakujem.
Jara
12.07.05,07:37
Myslím, že tak ako navrhuješ je to v poriadku. Aj s tým druhým návrhom možno súhlasiť.
liba2
12.07.05,07:41
[QUOTE=Mickya]
1. Podnikateľ chce uzavrieť zmluvu s účtovníčkou...
toto nasvedčuje budúci čas, teda nech s ňou uzavrie zmluvu dňom, kedy dostala živnostenský list. Resp. môže zmluvu uzavrieť aj skôr s tým, že plnenie zmluvy začne až dňom živn.oprávnenia.

2. Stačí údaje dodávateľa, odberateľa a bod, ktorý sa mení a podpisy oboch strán?
áno
Mickya
12.07.05,10:13
[QUOTE=Mickya]
1. Podnikateľ chce uzavrieť zmluvu s účtovníčkou...
toto nasvedčuje budúci čas, teda nech s ňou uzavrie zmluvu dňom, kedy dostala živnostenský list. Resp. môže zmluvu uzavrieť aj skôr s tým, že plnenie zmluvy začne až dňom živn.oprávnenia.
Ja som to síce tak blbo napísala, ale je to tak, že podnikateľ už zmluvu uzavrel dňom, kedy účtovníčka začala podnikať, ale IČO dostane až za týždeň a zmluva je uzavretá. Ale ide mi o to, či treba do tej zmluvy nejakým spôsobom dopísať IČO. Ďakujem
Vevey
12.07.05,10:17
My mame vela zmluv, kde je napisane: ICO: bude pridelene

A nic s tym nerobime, pisal to pravnik, nic nikam nedopisujeme.
Ano staci presne taky dodatok, aky si navrhla.
Mickya
13.07.05,04:36
My mame vela zmluv, kde je napisane: ICO: bude pridelene

A nic s tym nerobime, pisal to pravnik, nic nikam nedopisujeme.
Ano staci presne taky dodatok, aky si navrhla.A akú ešte presnejšiu identifikáciu treba ešte uviesť na toho odberateľa, stačí obchodný názov a adresa? Nie je to málo? Účet v banke tiež ešte nemá zriadený. Ďakujem
Vevey
13.07.05,05:14
A akú ešte presnejšiu identifikáciu treba ešte uviesť na toho odberateľa, stačí obchodný názov a adresa? Nie je to málo? Účet v banke tiež ešte nemá zriadený. Ďakujem
Zmluva nie je uctovny ani danovy doklad. Nemusi mat ich nalezitosti. Staci o obchodnych stranach nazov, sidlo a hlavne kto ju v tomto zmluvnom vztahu zastupuje, cize meno nejakeho konatela (a on tu zmluvu i podpise).