togon7
07.04.09,16:37
Ahojte, potrebujem poradit.
Vcera naobed mi nasadili EKG holter (pristroj ktory meria 24 hodin cinnost srdca). Kedze dnes som tam o takom case ist nemohol, povedali mi, ze si to mam dat sam dole a zajtra rano im to prinesiem.
Mam problem s tym, ze neviem ci to meria 24 hodin od zapnutia, alebo poslednych 24 hodin od skoncenia nahravania (vyber bateriek resp. stiahnutie vysledkov).
Aj ked som ho odpojil, stale blika ako ked ma meral. Bol by som nerad, keby zajtra rano zistili ze tam mam 5 hodin zaznamu a 19 hodin nahrateho nic.

Druha moznost je vybrat baterky, aby uz nemeralo. Ale co ak, tym vymazem pamat a nic z toho co nahralo sa neulozi?

Mate s tym niekto skusenost?
Dakujem.
wagner
07.04.09,18:22
Meria to od zapnutia. Mne to dávali dolu v nemocnici na oddelení, lebo bola sobota. Takže neviem či najskôr vybrali baterku alebo najskôr stiahli meranie do počítača. Ak máš nejakého známeho lekára, skús sa poradiť či vybrať baterku.
Blankake
16.10.09,13:33
Máte niekto skúsenosti s používaním holtera? Dcéra ho mala 24 hodín, ale záznam bol nakoniec nepoužiteľný. Po nasadení ho sestrička vyskúšala, na monitore PC bežal normálne záznam EKG. Dole sme ho dávali sami, nič sme nevypínali.
Neviete niekto, prečo sa záznam nedal lekárke vyhodnotiť, kde sme mohli urobiť chybu?
Blankake
19.10.09,11:26
Máte niekto skúsenosti s používaním holtera? Dcéra ho mala 24 hodín, ale záznam bol nakoniec nepoužiteľný. Po nasadení ho sestrička vyskúšala, na monitore PC bežal normálne záznam EKG. Dole sme ho dávali sami, nič sme nevypínali.
Neviete niekto, prečo sa záznam nedal lekárke vyhodnotiť, kde sme mohli urobiť chybu?
posúvam... nemá nikto skúsenosti s EKG holterom?
janaGT
19.10.09,11:50
moja dcéra mala holtera pred 4 rokmi, chodíme na detské kardiocentrum na Kramáre, tam jej to nasadili a po 24 hodinách sme jej ho dávali dolu sami doma, baterku sme v ňom nechávali.
Jej vtedy tiež ukázalo nejaký zlý výsledok v čase, keď išla na bicykli - to sme mzuseli písať, čo kedy robila - mala veľmi vysoký pulz. Potom ju objednali na vyšetrenie, neviem ako sa to presne volalao, musela by som pozrieť do papierov doma, to jej dávali hadičku cez nos, hrdlo až k srdiečku a tam jej dávali nejaké elektrické výboje. Dcéra mala vtedy 7 rokov, len si pamätám, že tam strašne plakala, ona v ordinácii a ja na chodbe. Skončilo to tak, že sa vlastne nepotvrdilo to, čo ukázal holter.
Blankake
19.10.09,11:55
moja dcéra mala holtera pred 4 rokmi, chodíme na detské kardiocentrum na Kramáre, tam jej to nasadili a po 24 hodinách sme jej ho dávali dolu sami doma, baterku sme v ňom nechávali.
Jej vtedy tiež ukázalo nejaký zlý výsledok v čase, keď išla na bicykli - to sme mzuseli písať, čo kedy robila - mala veľmi vysoký pulz. Potom ju objednali na vyšetrenie, neviem ako sa to presne volalao, musela by som pozrieť do papierov doma, to jej dávali hadičku cez nos, hrdlo až k srdiečku a tam jej dávali nejaké elektrické výboje. Dcéra mala vtedy 7 rokov, len si pamätám, že tam strašne plakala, ona v ordinácii a ja na chodbe. Skončilo to tak, že sa vlastne nepotvrdilo to, čo ukázal holter.
...hm, neviem, kde sa u nás stala chyba. Či sa náhodou nepovytiahol kábel, keď sme holter dávali dole (a tým sa možno resetoval)... musia jej ho nasadiť znovu a ona tak nechce...:rolleyes:
janaGT
19.10.09,11:59
...hm, neviem, kde sa u nás stala chyba. Či sa náhodou nepovytiahol kábel, keď sme holter dávali dole (a tým sa možno resetoval)... musia jej ho nasadiť znovu a ona tak nechce...:rolleyes:

je aj to možné, že bol povytiahnutý káblik.
Ani moja ho nechcela, ale musela vydržať. Si pamätám, že sa chválila v škole, že čo má....
A koľko má dcéra rokov?
Blankake
19.10.09,12:08
je aj to možné, že bol povytiahnutý káblik.
Ani moja ho nechcela, ale musela vydržať. Si pamätám, že sa chválila v škole, že čo má....
A koľko má dcéra rokov?
Moja sa skôr hanbí, povedala to len jednej kamoške. Má 14 rokov (už by mohla mať rozum)... jej sa vraj nechce zase zapisovať všetky činnosti počas tých 24 hodín.:D
ludmilla
19.10.09,23:16
Máte niekto skúsenosti s používaním holtera? Dcéra ho mala 24 hodín, ale záznam bol nakoniec nepoužiteľný. Po nasadení ho sestrička vyskúšala, na monitore PC bežal normálne záznam EKG. Dole sme ho dávali sami, nič sme nevypínali.
Neviete niekto, prečo sa záznam nedal lekárke vyhodnotiť, kde sme mohli urobiť chybu?

... v podstate ste nikde chybu urobit nemuseli, pretoze tie masinky niekedy takto vystrajaju :(
ludmilla
19.10.09,23:18
Aj ked som ho odpojil, stale blika ako ked ma meral. Bol by som nerad, keby zajtra rano zistili ze tam mam 5 hodin zaznamu a 19 hodin nahrateho nic.

Druha moznost je vybrat baterky, aby uz nemeralo. Ale co ak, tym vymazem pamat a nic z toho co nahralo sa neulozi?

Mate s tym niekto skusenost?
Dakujem.

Nic nerobit, jednoducho nevypinat nevyberat baterky, nechat dalej blikat :)
ludmilla
19.10.09,23:21
moja dcéra mala holtera pred 4 rokmi, chodíme na detské kardiocentrum na Kramáre, tam jej to nasadili a po 24 hodinách sme jej ho dávali dolu sami doma, baterku sme v ňom nechávali.
Jej vtedy tiež ukázalo nejaký zlý výsledok v čase, keď išla na bicykli - to sme mzuseli písať, čo kedy robila - mala veľmi vysoký pulz. Potom ju objednali na vyšetrenie, neviem ako sa to presne volalao, musela by som pozrieť do papierov doma, to jej dávali hadičku cez nos, hrdlo až k srdiečku a tam jej dávali nejaké elektrické výboje. Dcéra mala vtedy 7 rokov, len si pamätám, že tam strašne plakala, ona v ordinácii a ja na chodbe. Skončilo to tak, že sa vlastne nepotvrdilo to, čo ukázal holter.

Robili jej zrejme TransEsophagealnu Echokardiografiu. Ako sa ma dcerka teraz?
janaGT
20.10.09,04:48
Robili jej zrejme TransEsophagealnu Echokardiografiu. Ako sa ma dcerka teraz?

je v poriadku, ona má zistenú mitrálnu insuficienciu, zatiaľ to má len I. stupňa, takže je len v sledovaní, zatiaľ sa neuvažuje so žiadnym chirurgickým zákrokom. V škole je oslobodená od TV, celkovo si dáva na seba pozor, už si zvykla, že nemôže a nebude behať maratóny.
Blankake
20.10.09,05:05
... v podstate ste nikde chybu urobit nemuseli, pretoze tie masinky niekedy takto vystrajaju :(
...nám lekárka povedala, že sa jej to ešte nestalo, že káble boli nedávno menené, baterky nabité...
dúfam, že druhýkrát sa to už podarí ;)
janaGT
20.10.09,10:52
...nám lekárka povedala, že sa jej to ešte nestalo, že káble boli nedávno menené, baterky nabité...
dúfam, že druhýkrát sa to už podarí ;)

tak držím palce, aby sa to podarilo :)
Blankake
22.10.09,15:39
... v podstate ste nikde chybu urobit nemuseli, pretoze tie masinky niekedy takto vystrajaju :(


...nám lekárka povedala, že sa jej to ešte nestalo, že káble boli nedávno menené, baterky nabité...
dúfam, že druhýkrát sa to už podarí ;)
Tak sme dnes boli s dcérou u lekárky a vraj predsa len bola chyba v tom prístroji, lebo potom ho dali ešte jednému dievčaťu a záznam bol asi len hodinu a potom už len "haky-baky". Dali jej novší typ, oveľa menší (čomu sa dcéra potešila, že to nebude až tak vidno) a zajtra sa uvidí, či už konečne bude nejaký čitateľný záznam.
janaGT
28.10.09,08:44
dneska "vyfasoval" holtera môj manžel, mal tlak 163/108
Blankake
28.10.09,08:49
dneska "vyfasoval" holtera môj manžel, mal tlak 163/108
tak má o program postarané.;)
mimotemy...prečo ho rozčuľuješ?
janaGT
28.10.09,09:39
tak má o program postarané.;)
mimotemy...prečo ho rozčuľuješ?


vieš, my ženy ... :rolleyes: