inajana
08.04.09,06:46
Ako sa zbaviť suchoty v očiach?
Maruška54
08.04.09,04:50
Mne predpísala očná lekárka "umelé slzy" kvapky Hypromeloza
inajana
08.04.09,05:03
Kvapky a gély som vyskúšala. Pomohli len chvíľkovo. Najdlhšie som mala oči OK po použití kvapiek ReNu určených k šošovkám.
Vlastne vďaka snahe nosiť KŠ som na to prišla - absolútne ich neznesiem!
Očný mi meral tú slzivosť až po tejto komplikácii (takže mi v šuplíku zbytočne visí "pár" EUR)
Ale o to by nešlo. Teraz keď konečne vykuklo slnko pre mňa nastáva zlé obdobie pre oči.
Bionda
08.04.09,05:39
tie Renu používa aj moja dcéra- nosí šošovky.
Ona mi vysvetlila, že je viacero typov šošoviek, možno keby ti vymenili druh (mäkké, mesačné... a všelijaké) by ti niektoré sadli a v optike by ti ich možno aj vymenili, ale čudujem sa , že na začiatok ti nedali len dva páry na skúšku. Moja dcéra ich od lekára dostala tak- teda za poplatok a až keď to bolo OK kúpila si celú krabicu- nestoja málo, to fakt.....
Pohar
08.04.09,05:58
máte v poriadku štítnu žľazu?
anika
08.04.09,06:08
Ja používam kvapky SensiVit.
syrik
08.04.09,06:14
máte v poriadku štítnu žľazu?

Štítna žľaza s tým má súvis? To som nevedela...ja som brala na oči Arufil...celkom to pomohlo, len je to na predpis, myslím..keď svieti slnko, ja sa bez slnečných okuliarov nemôžem ani pohnúť..:cool:
Pohar
08.04.09,06:25
Štítna žľaza s tým má súvis? To som nevedela...ja som brala na oči Arufil...celkom to pomohlo, len je to na predpis, myslím..keď svieti slnko, ja sa bez slnečných okuliarov nemôžem ani pohnúť..:cool:
môže a nemusí......niekde som čítala že problémy so štítnou žľazou ....sa môžu ukázať aj tým že cítite suchšie oko.......ale nechcem vás tu plašiť, a pripisovať zlé diagnózy....
syrik
08.04.09,06:35
môže a nemusí......niekde som čítala že problémy so štítnou žľazou ....sa môžu ukázať aj tým že cítite suchšie oko.......ale nechcem vás tu plašiť, a pripisovať zlé diagnózy....

Ja len že ja mám problém so ŠŽ..a aj suché oči...no tak asi je to možné :D
Ivana Š
08.04.09,17:27
syndróm suchého oka môže spôsobovať veľa faktorov, od prostredia, v ktorom pracujete, až po rôzne ochorenia - napr. aj štítnej žľazy

čítajte viac na tejto stránke:

http://www.sucheoko.sk/sk/priciny.htm

mňa veľmi prekvapilo, keď sa ma očný doktor pri zistení, že mám syndróm suchého oka, spytoval na to, či nemám problémy s kĺbmi, pečeňou, štítnou žľazou, sucho v krku a v nose, suchú pokožku a pod.

čudovala som sa, aký súvis už môže mať to, že mám neustále pocit sucha v krku a nose, kozmetička mi stále rozpráva, že si mám kúpiť kvalitný, ale naozaj kvalitný hydratačný krém, lebo mám neuveriteľne suchú pleť, a ako môžu moje problémy s očami súvisieť s mojimi boľavými kĺbmi... môžu :mee:
pasuliatko
09.04.09,07:26
čo viem ludia často používajú kvapky Suché oko, alebo treba zájsť na očné a nehať si predpísať nejaké kvapky
inajana
09.04.09,16:26
No, to som si myslela, že mám problém s očami. Teraz môžem čítať o možných príčinách ... ďakujem za www. suché oko ... bude zo mňa asi hypochonder ...
alla66
09.04.09,17:46
Pri používaní kvapiek som cítila úľavu len chvíľu. Po chvíli ma začali znova bolieť oči. Mali nevýhodu, že po otvorení sa mali spotrebovať do jedného mesiaca. Potom mi očná lekárka predpísala očnú masť VitA-POS , ktorá obsahuje vitamín A, a je bez konzervačných látok. Používa sa najmä pre zlepšenie slzného filmu a ochranu očného povrchu. Dostať ju v lekárňach, prvú som mala na lekársky predpis , ale sa dá kúpiť i voľne.
Používam ju pred spaním, keďže konzistencia masti je bohatá na tuk, a mierne obmedzuje videnie. Ale pri pálení očí ju používam i cez deň. Mám zahmlené videnie,ale po chvíli je všetko OK. Vyhovuje mi, že ju nemusím po mesiaci používania vyhodiť ako kvapky.:)
mareko
09.04.09,18:27
Mne predpísala očná lekárka "umelé slzy" kvapky Hypromeloza
Po xxx pokusoch so super drahými kvapkami, slzami a pod. prípravkami z reklám aj nereklám mi doporučili Hypromelozu a tá je pre mňa zatiaľ najlepšia.
alla66
09.04.09,19:08
Mala som i tú, táto mi robí lepšie. Tebe Hypromeloza..mne VitA-POS ...každému vyhovuje iné ...
legolas
10.04.09,05:41
Ako sa zbaviť suchoty v očiach?


...suché oko: už sa ho nezbavíš, potrebné očné vyšetrenie a potom Ti budú pravidelne predpisovať umelé slzy, ktoré budeš pravidelne používať, v lete /slnko, v zime sneh/ používať tmavšie okuliare.
Bionda
15.04.09,12:58
Ja som si nevedela spomenúť, čo sme to kvapkali pacientom v bezvedomí do očí....:) ale napadlo ma síce po dlhšom čase, ale predsa: Evercil gtt. - kvapky na zvlhčovanie očí. Skús aj toto :)
syrik
15.04.09,17:44
Ja som si nevedela spomenúť, čo sme to kvapkali pacientom v bezvedomí do očí....:) ale napadlo ma síce po dlhšom čase, ale predsa: Evercil gtt. - kvapky na zvlhčovanie očí. Skús aj toto :)

Pracuješ v zdravotníctve?? :o
Ildigo
19.08.09,15:03
Dobrý deň, neviete mi niekto poradiť, či sa môže piť alkohol, ak momentálne kvapkám do očí kvapky obsahujúce antibiotikum. Idem v sobotu na svadbu a neviem, či môžem aspoň prípitok, aby som každému nevysvetľovala, čo mi je.
alrisha
31.08.09,07:39
Ako sa zbaviť suchoty v očiach?
Páve je to aj môj problém. Lekárka mi dala kvapky na suchy zápal spojiviek: EFLUMIDEX LIQUIFILM a umelé slzy Siccaprotect. Nijak výrazne po jednom týždni necítim zlepšenie, ale tak si kvapkám... Vraj tie slzy sú už natrvalo :(
Suché oko súvisí aj s hormonálnou hladinou, treba dbať na progesteron (a na starobu - xixi...).
fredy27
03.09.09,12:57
Robil som si test , vyskúšajte jednoduchý NIBUT Test
http://www.systane.sk/consumer/Dry_Eye_Test.asp
kaivorus
03.09.09,18:28
a čo očné baktérie?
poradím ti, napíš súkromnou poštou.
Jano
fredy27
06.10.09,20:13
a čo očné baktérie?
poradím ti, napíš súkromnou poštou.
Jano
napíš verejne, tiež som zvedavý:)
fredy27
17.10.10,20:42
Páve je to aj môj problém. Lekárka mi dala kvapky na suchy zápal spojiviek: EFLUMIDEX LIQUIFILM a umelé slzy Siccaprotect. Nijak výrazne po jednom týždni necítim zlepšenie, ale tak si kvapkám... Vraj tie slzy sú už natrvalo :(
Suché oko súvisí aj s hormonálnou hladinou, treba dbať na progesteron (a na starobu - xixi...).
Používam umelé slzy Siccaprotect, tiež necítim zlepšenie. Zmenila si kvapky?
rybanka71
19.10.10,05:28
Ako sa zbaviť suchoty v očiach?
Aj ja som mala tento problém,dostala som gél do očí,ale neskôr mi prišli aj na alergie na trávu a stromy a pomohli aj lieky na tieto neduhy,jednak spray do nosa,ale aj kvapky do očí.