Ejo
08.04.09,07:07
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak s.r.o. zakladá jedna osoba, ZI treba skutočne vykázať, myslím peniaze v hotovosti? Správcom vkladu je zakladajúca osoba, treba overiť u notára, že vložil peniaze????
Ďakujem
liba2
08.04.09,05:09
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak s.r.o. zakladá jedna osoba, ZI treba skutočne vykázať, myslím peniaze v hotovosti? Správcom vkladu je zakladajúca osoba, treba overiť u notára, že vložil peniaze????
Ďakujemk podčiarknutému: netreba.
V zakladateľskej listine je uvedené, že vklad bol splatený. Na základe toho vklad v účtovníctve musí byť podchytený buď na bankovom účte alebo v pokladnici, podľa toho aká forma splatenia vkladu bola použitá.
Ejo
08.04.09,05:14
Ak živnostník chce založiť s.r.o., podnikať ďalej v tom istom, musí najprv ukončiť živnosť, a až potom založiť s.r.o., však? Prípadne tovar, ktorý mal ako živnostník môže predať s.r.o.? Ako sa to robí? Viete poradiť, kde mám hľadať riešenie?
Ďakujem
liba2
08.04.09,05:19
Ak živnostník chce založiť s.r.o., podnikať ďalej v tom istom, musí najprv ukončiť živnosť,
nie, nemusí,
a až potom založiť s.r.o., však? Prípadne tovar, ktorý mal ako živnostník môže predať s.r.o.?
áno
Ako sa to robí? Viete poradiť, kde mám hľadať riešenie?
Ďakujemvystavením faktúry
Ejo
08.04.09,05:31
Najprv si založit s.r.o., a ako živnostník predá zásoby na faktúru s.r.o-čke, vysporiada si závazky a pohľadávky a až potom ukončí živnosť? A tak zostáva len s.r.o.
zalobaba
08.04.09,06:16
Ak živnostník chce založiť s.r.o., podnikať ďalej v tom istom, musí najprv ukončiť živnosť, a až potom založiť s.r.o., však? Prípadne tovar, ktorý mal ako živnostník môže predať s.r.o.? Ako sa to robí? Viete poradiť, kde mám hľadať riešenie?
Ďakujem

Živnosť (FO) nemá s SRO (PO) žiadnu súvislosť, sú to 2 rôzne subjekty. Rozhodnutie, či si živnosť ponecháš, pozastavíš alebo zrušíš, je na tebe.
Ejo
08.04.09,06:40
Ešte jednu otázočku. Ak živnostník sa stal platcom DPH, zruší živnosť a založí s.r.o., platcom DPH bude až po dosiahnutí limitu obratu z tejto s.r.o.-čky, však? Ak sú to 2 rôzne subjekty, aj zvlášť sa posudzujú, však?
azla
08.04.09,06:45
Ešte jednu otázočku. Ak živnostník sa stal platcom DPH, zruší živnosť a založí s.r.o., platcom DPH bude až po dosiahnutí limitu obratu z tejto s.r.o.-čky, však? Ak sú to 2 rôzne subjekty, aj zvlášť sa posudzujú, však?

Z hľadiska obratu (pre Dph) sa tieto dva subjekty posudzujú samostatne. Sú to dva samostatné osoby. Jedná FO, druhá PO.

S.r.o. však môže požiadať aj o dobrovoľnú registráciu na platcu Dph, predtým ako dosiahne obrat.
Ejo
08.04.09,06:55
Preto som sa pýtala na túto vec, lebo klient sa stal platcom DPH od marca, a jemu sa to nepáči. A ja hľadám také východisko, aby nebol platcom a tým sa mi zdalo zrušenie živnosti a založenie s.r.o.
Ďakujem za ochotu!!!