Janulka2
12.07.05,09:35
Kto mi pomože???? Dnes prisiel novy zamestnanec, a sef ho prijal na dohodu. Az od augusta bude na TPP. No neviem ci ho mam prihlasit do SP ako dohodara? A len tam nie? A este sa chcem opytat, ako sa vypise presne registracny list na prihlasku do socpoist. teda konkretne okienko 10 aky datum napisem do Datum vzniku poistenia. Dakujem Vam velmi pekne za skoru a rychlu odpoved.
lenkak
12.07.05,07:38
Na registračný list navrch kde zaškrtnem zamestnanec napíšem Dohoda. Prihlasujem ho iba do SP. Dátum - od kedy som ho prijala na dohodu.
Janulka2
12.07.05,07:41
A treba to v ten den ktory nastupil odovzdat do SP.Dik pomohla si mi.Ahoj
Jara
12.07.05,07:43
Vypíšeš mu reg. list FO presne ako u zamestnanca, len hore do pravého rohu napíšeš DOVP a dáš dátum nástupu kedy nastúpi do práce. Musíš ho odovzdať na SP 5 minút pred začiatkom práce a to SMS al. faxom, al. mailom. Kolonka 10 je teda deň nástupu a potom daš ukončenie a to dokedy bude robiť a potom vypíšeš nový RL keď ho budete prijímať do pr. pomeru. Nájdi si v kolonke Hľadať Dohodár a dohody je toho tu na Porade strašne veľa. Beriem to že si nová, ale klikaj a hľadaj... Zabehneš sa za 2 dni...
lenkak
12.07.05,07:44
Nahlásiť ho treba ešte v teň deň (mal by sa dokonca ešte skorej ako nastúpi) ako klasického zamestnanca (faxom , SMS, mailom na špeciálnom tlačive čo má SP - je aj tu niekde prikladaný) a potom je lehota tuším 3 dni na tom registračnom liste. Však čo keď príde kontrola? Ako sa preukážeš keď nebude prihlásený?