dulius
08.04.09,09:57
zacina podnikat v tvorbe web stranok.

mam jedneho studenta, ktory bude pre mna robim graficke navrhy na web stranky

ako je pre mna najvyhodnejsie ho zamestnat?

povedali mi ze na dohodu o brigadnickej cinnosti, ze ked je student odvody nebudem za neho platit, ci co, je to pravda?

zase druha znama mi povedala ze najlepsie je pre mna, ked s nim budem mat klasicku dohodu o vykonani prace, ale vtedy musim nejake odvody platit ... povedala, ze aj ked je student, ze toto je NAJ ... tak som v rozpakoch, neviem ...

ako to je? dakujem za pomoc
Tweety
08.04.09,08:03
zacina podnikat v tvorbe web stranok.

mam jedneho studenta, ktory bude pre mna robim graficke navrhy na web stranky

ako je pre mna najvyhodnejsie ho zamestnat?

povedali mi ze na dohodu o brigadnickej cinnosti, ze ked je student odvody nebudem za neho platit, ci co, je to pravda? NA DoBPŠ- odvody budú len do SP a to GF 0,25% a ÚP 0,8%. Tu je ale obmedzenie v odpracovaných hodinách. Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.


zase druha znama mi povedala ze najlepsie je pre mna, ked s nim budem mat klasicku dohodu o vykonani prace, ale vtedy musim nejake odvody platit ... povedala, ze aj ked je student, ze toto je NAJ ... tak som v rozpakoch, neviem ... Aj tu sa odvody platia rovnako, ako pri DOBPŠ. Ale hodín môže odpracovať až 350 v roku.

ako to je? dakujem za pomoc Odpovede v texte.
Tak asi takto. Tá prvá a druhá známa teda nehovorili pravdu, že odvody sa neplatia.
dulius
08.04.09,09:03
dakujem, stale neviem co je pre mna vyhodnejsie

ten student samozrejme len par hodin bude pre mna robit

poprosim vas o odpoved, dakujem a nie stylom ako to napisal Tweety, ze oni nemali pravdu a koniec odpovede :(
Tweety
08.04.09,09:05
dakujem, stale neviem co je pre mna vyhodnejsie

ten student samozrejme len par hodin bude pre mna robit

poprosim vas o odpoved, dakujem a nie stylom ako to napisal Tweety, ze oni nemali pravdu a koniec odpovede :(
Ale, ale,:) nečítal si pozorne, odpovede máš v texte tvojho príspevku. Pre dohodára-študenta je lepšia DOBPŠ. Som žena, nie muž.
dulius
08.04.09,18:47
dakujem, takze pre ujasnenie:

odvody su rovnake, len je rozdiel v tom case kolko moze pre mna robit?
Tweety
09.04.09,16:08
dakujem, takze pre ujasnenie:

odvody su rovnake, len je rozdiel v tom case kolko moze pre mna robit?
Áno, tak. Odvody, ktoré som uviedla vyššie, odvádza len zamestnávateľ.