Praca_1981
08.04.09,10:30
Neviem ci som dobre zaradila temu, ale mam takyto problemik. Ak vystavujem vo firme fakturu na nasho odberatela ake nalezitosti musi mat takto faktura. Ide mi len o to ci musi FA obsahovat aj DIC. Lebo ak odberatel nie je platca DPH tak nemam kde zistit jeho DIC iba ak od neho. A ak ho nevie alebo nechce poskytnut tak musi byt uvedene na FA. Dakujem.
grammatika
08.04.09,09:00
pozri nalezitosti v tejto pmôcke:
http://www.zivnostnik.sk/node/819
Odberateľ by mal vedieť svoje DIČ a nevidím dôvod ho neposkytnúť.
a na stránke www.or.sk sa dalo zistit aj dic, ale teraz sa mi tam nejako neda dostat.
betka
08.04.09,18:21
Išla som na www.google.sk
Zadala som do vyhľadávača obchodné meno spoločnosti (skúsila som svoje), a hneď mi dalo info. Aj DIČ

V mojom prípade ma to trošku nabrúsilo, odkiaľ prišla daná spoločnosť k údajom ako predmet činnosti (stavebníctvo)

Týmto spôsobom to nájdete.

mimotemy, v minulosti, pred asi 7,8,9-mi rokmi, keď ešte nebolo dostatok info na internete, a skúmala som obchodné meno spoločnosti, a nebodaj som si pýtala DIČ, kde bolo na začiatku r.č. SZČO/DU, mi nechceli nikdy dať, že oni nemôžu poskytovať dané info v obchode a to len písomne, a od majiteľa, a že to sú dôverné info....:mad:
V duchu som si pomyslela, a teraz Vás dostanem. "Prosím Vás aký máte najlacnejší tovar? 0.50 hal. Tak si to prosím. Teta nablokovala. Pekne som sa poďakovala, kukla na ňu a škodoradostne som utrúsila pozn........:D takže Vaše DIČ je....:D:D
No a že nemôžu :D:D:D:D:D:D:D:D:D:---
Praca_1981
16.04.09,05:18
Vdaka za moznosti, ale zial pracujem vo firme kde mame v 21. storoci pristup len k uricitym strankam na nete a google ani ine medzi ne nepatria. :---
grammatika
16.04.09,05:37
Ešteže máš prístup na poradu :D