iveta02
08.04.09,12:22
Manžel ma sústavne vyháňa zo spoločne postaveného domu,ak odídem do podnájmu,a dám žiadosť o rozvod, bude sa mi musieť postarať o bývanie, alebo si to budem musieť platiť zo svojho skromného platu ? Ako sa má postupovať, keď sa situácia vyhrotí natoľko, že žena jednoducho musí utiecťz domu?Prosím o radu, ďakujem
Matušíčka
08.04.09,10:34
To je ťažké. Ja som odišla, ale exmanžel je férový a všetko sme si sami podelili napoly. Vedela som to už keď som odchádzala so synom. Kamarátka s dcérou odišla k rodičom a jej manžel podvodom (má všade kamarátov) previedol RD na rodičov a ona prišla o všetko. Ani dcére nedal nič - ani nábytok z detskej, ani bycikel... Ale napriek tomu je spokojná, rodičia ich prichýlili a pomohli. Asi by si sa mala poradiť s nejakým právnikom než čokoľvek urobíš. Prajem ti udržať si chladnú hlavu a rozvahu.
Tweety
08.04.09,10:34
Manžel ma sústavne vyháňa zo spoločne postaveného domu,ak odídem do podnájmu,a dám žiadosť o rozvod, bude sa mi musieť postarať o bývanie, alebo si to budem musieť platiť zo svojho skromného platu ? Ako sa má postupovať, keď sa situácia vyhrotí natoľko, že žena jednoducho musí utiecťz domu?Prosím o radu, ďakujem
A prečo by si zo spoločného odchádzala? nech odíde on.
mzdarka renca
08.04.09,10:37
Podľa môjho laického názoru, máte pravdepodobne bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Mal by ťa buď vyplatiť, alebo predať dom a financie z predaja si rozdeliť na polovicu.
Barbara
08.04.09,10:54
Ivetka nenechaj sa zastrašovať od neho a hlavne ani terorizovať ! A najdôležitejšie je, aby si si nedala pred ním najavo, že sa ho bojíš, lebo tým väčšmi sa bude cítiť na koni.
Píšeš, že ste ten dom postavili spolu, takže máš právo tam byť takisto ako aj on. Povedz mu,že keď sa mu niečo nepáči, tak buď odíde on, alebo daj mu návrh, že nech sa ten dom predá a fifty-fifty , ešte mu môžeš povedať, že to dáš na súd, a nech sa súd rozhodne, kto má koho vyplatiť a kto má odísť.

trošku zacitujem z §

Ak dôjde medzi manželmi k nezhode o právach a povinnostiach vyplývajúcich z bezpodielového spoluvlastníctva, rozhodne na návrh niektorého z nich súd.
Filip Glasa
08.04.09,11:04
vyháňať ťa nemôže - pokojne zavolaj políciu nech mu to vysvetlia. Máš tam asi trvalý pobyt a tvoje meno je asi aj na liste vlastníctva. Raz pri takomto slovnom/fyzickom vyhadzovaní zavolaj políciu a možno sa muž ukludní.
iveta02
08.04.09,11:16
Ďakujem, za radu
anseko
07.09.09,07:15
v žiadnom prípade nemožeš prísť o všetko, ale dám ti dobrú radu :::


podaj na neho trestné oznámenie , že ta psychycky (a možno aj fyzicky- myslím si) týra - budeš mať preukázateľný doklad o tom, že si musela odísť z domu.

prečo ? takto , ja som pre deti roky trpela svinstvá aj fyzické napádanie , nikdy som nepodala trestné oznámenie a pri rozvode sa mi smial do tváre, že predsa keby mi bol niekedy ublížil tak by som podala trestné oznámenie atď.

Všetko so všetkým súvisí a tak doporučujem to urobiť a to že ta vyhodí z domu on- aj ked ta vyhána - ide o domáce násilie.

Ak ste dom nadobudli spolu tak po rozvode vždy ide na polovicu - ale naše súdy ??????? - vždy je lepšie ustúpiť a dohodnúť sa , ale s takým debom sa asi nedohodneš

DRŽ SA!!!!!

PS sorry za chyby, ale pišem aj do kanady tak to takto potom vyzerá
pepsikova
07.09.09,07:45
..ja by som ešte poradila za prítomnosti nejakých dôveryhodných osôb spísať zariadenie domu a všetko, čo máte,odfotiť si doklady o kúpe príslušenstva a zariadenia do bytu a potom to predložiť na súde, aby sa náhodou nestalo, že všetko je jeho..je to vaše...kópie môžeš dať právnikovi, ak by si podávala o rozvod...a vtedy môžeš žiadať, aby ti zabezpečil ubytovanie, primerané,a aj aby ti platil výživné rozvedenej manželke, pokiaľ ti tvoj príjem nepostačuje...

..a s tým trestným oznámením nečakaj...
Zitulda
07.09.09,08:53
Manžel ma sústavne vyháňa zo spoločne postaveného domu,ak odídem do podnájmu,a dám žiadosť o rozvod, bude sa mi musieť postarať o bývanie, alebo si to budem musieť platiť zo svojho skromného platu ? Ako sa má postupovať, keď sa situácia vyhrotí natoľko, že žena jednoducho musí utiecťz domu?Prosím o radu, ďakujem
Podobný prípad poznám, ale tam manžel ju vyháňal aj s dieťaťom. Nakoniec nespočetné opakovanie a rady čo, ako, kedy povedať a ako sa tváriť(hlavne dať pozor na reč tela, mimiku a slová...to je dôležité veľmiTo všetko jej pomohlo, nedala sa zastrašiť a zbadal že nemôže tak jednať. Aj ona hľadala podnájom a mala obavy ako Ty.
Iveta02 nepíšeš ale, či máte dieťa (v mojom prípade dieťa bolo z jej prvého manželstva) a že dom ste postavili spolu...moja otázka je či počas manželstva, alebo len počas spolužitia (v mojom prípade byť kúpil(i?)počas spolužitia, komplexne zariadili a až potom bol sobáš, čiže všetko išlo zo splopočnej kasy). Tá mladá žena s dieťaťom do svadby mali iba trvalý pobyt a to by mal im zrušiť aj trvalý pobyt, čo nie je celkom jednoduché. V mojom prípade byt je na neho a keď ich vyháňal vždy vravel, že v byte je všetko jeho.
Takže radím Ti hlavne zvýš si sebavedomie a potom ho požiadaj o debatu,urob kávu aj čašu vína a začni debatu Ty (čiže postav sa proti), ale kľudom angličana (je to ťažké,ale dá saa!), neútoč, nevyčítaj, neurážaj, povýšenecký tón nemaj ale iba argumenuj a argumentuj čo a ako bude ak ešte raz Ťa bude chcieť "vyhadzovať " No musíš stanoviť strikné pravidlá spolužitia . Ale bezpodmienečne aj keby ťa šlo roztrhnúť od bolesti (za urážlivé slová) a bolo Ti do plaču, musíš vtedy nabrať veľa síl a ani slzičkú maličkú nevyroniť. A keď ho budeš sledovať akú reakciu vyvolávajú v ňom Tvoje slová, uvidíš niekedy Ti bude aj do smiechu,ale sa nesnaž ani usmiať. Snáď moja rada pomôže tak, ako v mojom opisovanom prípade. Držím palce.
Zitulda
07.09.09,09:00
vyháňať ťa nemôže - pokojne zavolaj políciu nech mu to vysvetlia. Máš tam asi trvalý pobyt a tvoje meno je asi aj na liste vlastníctva. Raz pri takomto slovnom/fyzickom vyhadzovaní zavolaj políciu a možno sa muž ukludní.
Filip áno máš pravdu s políciou, ale čo keby on sám policajtom bol? :rolleyes: Aj s druhou vetou s tebou súhlasím, ale ako vtedy, keď sobáš bol až po tom? ;) a ani BSM nemali:---
Zitulda
07.09.09,09:07
Podľa môjho laického názoru, máte pravdepodobne bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Mal by ťa buď vyplatiť, alebo predať dom a financie z predaja si rozdeliť na polovicu.
Reni určite mi vieš poradiť(myslím to vážne)ako je to s BSM? v tom som total laik. Čo a ako v prípade mladej ženy z môjho prípadu úkosom opisaného v prísôevku 10 ? :confused:
willma
07.09.09,09:10
Ľudkovia otvorili ste tému z apríla 2009, Zadávateľka to už má asi vyriešené.
dana9
07.09.09,09:22
Filip áno máš pravdu s políciou, ale čo keby on sám policajtom bol? :rolleyes:

V takom pripade treba dat pisomne oznamenie na prokurutaru, ako "nadriadeny organ".