Silvia123
08.04.09,13:05
Milí poradáci, neviem ako správne zaúčtovať nasledovné:
zaplatili sme z účtu sro-čky faktúru na 15000 EUR za našu bývalú FO, ktorá nemala na účte dostatok penazí, vystavila som dohodu o uznaní záväzku, len neviem ako to správne zaúčtovať v tej sro-čke -pretože faktúra nie je nákladom sro-čky ale FO!
V FO som to zaúčtovala ako úhradu danej faktúry do nákladov a vznik ostatného záväzku voči sro. (môže byť? -lebo si zýšim týmto VOZD a v podstate záväzok mi zostane v tej istej výške- len voči inej firme, tak neviem).
V sro-čke
Zaúčtovala som to zatiaľ takto:
315/261?? -pohľadávku voči FO
261??/221 -úhrada dotyčnej faktúry za FO
nechcela som použiť žiadne výnosové ani nákladové účty, pretože podľa mňa ide len o požičanie penazí a nesúvisí to nejako s nákladmi a výnosmi.
keď mi FO uhradí, tak zaúčtujem
221/315
Môže mi to niekto odobriť?
Silvia123
08.04.09,12:21
ja by som to potrebovala... síííímmmm
Silvia123
09.04.09,07:07
to mi fakt nikto neporadí? Ako by ste postupovali? Ja sa z toho môžem aj zblázniť, šéf rozkáže kolegyni zaplatiť faktúru z hociakého účtu, na ktorom sú peniaze a ja mám potom takéto problémy to zaúčtovať... ale nejako sa to musí predsa dať nie?
UBIKA25
09.04.09,10:05
Milí poradáci, neviem ako správne zaúčtovať nasledovné:
zaplatili sme z účtu sro-čky faktúru na 15000 EUR za našu bývalú FO, ktorá nemala na účte dostatok penazí, vystavila som dohodu o uznaní záväzku, len neviem ako to správne zaúčtovať v tej sro-čke -pretože faktúra nie je nákladom sro-čky ale FO!
V FO som to zaúčtovala ako úhradu danej faktúry do nákladov a vznik ostatného záväzku voči sro. (môže byť? -lebo si zýšim týmto VOZD a v podstate záväzok mi zostane v tej istej výške- len voči inej firme, tak neviem).
V sro-čke
Zaúčtovala som to zatiaľ takto:
315/261?? -pohľadávku voči FO
261??/221 -úhrada dotyčnej faktúry za FO
nechcela som použiť žiadne výnosové ani nákladové účty, pretože podľa mňa ide len o požičanie penazí a nesúvisí to nejako s nákladmi a výnosmi.
keď mi FO uhradí, tak zaúčtujem
221/315
Môže mi to niekto odobriť?
Načo je ti účet 261?
a nema to byť nahodou účet 378? alebo 355? ten zápis by som priložila k výpisu z účtu...