Lucia 77
12.07.05,09:46
Prosím o radu, ako zadávate do programu MRP mzdy, ak zamestnanec čerpá napr. 3 dni po sebe náhradné voľno? Ako odpracovaný deň alebo platené voľno?
pingino
12.07.05,11:04
Ak sa nemylim, tak za cerpanie nahradneho volna patri zamestnancovi nahrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, takze by som to zadal ako platené voľno.
Valika
12.07.05,11:25
Ja vôbec nemyslím že patrí priemerná náhrada za náhradné voľno !!! Aj ja mám problém v MRP ako zadať náhradné voľno??? Prosím porad nám Lenka alebo aj ostatní MRP-áci. Dakujem a prajem pekný deň.
pingino
12.07.05,13:01
Ja vôbec nemyslím že patrí priemerná náhrada za náhradné voľno !!!
Nuz, sorry ak sa mylim, ale pise sa to v Zakonniku prace, v paragrafe 122, ktory pojednava o cerpani nahradneho volna za pracu vo sviatok. Neskumal som to blizsie. Neskumal som ani co plati v pripade cerpania nahradneho volna za pracu nadcas.

Ak teda za nahradne volno nepatri nahrada mzdy, je to mozne riesit pridanim dochadzkovej polozky (pol.c. 0 az 99) do mzdoveho ciselnika a nazvat ju napr. NAHRADNE VOLNO BEZ NAHRADY MZDY.

BTW: Valika, mate nieco s klavesnicou? Zasekava sa vam vykricnik a otaznik.
lenkak
12.07.05,16:18
Za čerpanie náhradného voľna patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.
Marína
12.07.05,17:09
Lenka, ale zadala by si to ako novú položku v MZDOVÝ ČÍSELNÍK/PRÍPLATKY PRED ZDANENÍM alebo kde, aby sa vypočítali aj odvody do SP a ZP?
lenkak
12.07.05,17:18
Mňa najprv napadlo to dať ako platené voľno, ale dá sa aj zadať tá nová položka a konkrétne tam budú zadané dni ale s názvom s náhradou mzdy, keby sa to dalo ako odpracovaný deň, potom by to bolo v kope nerozpísané.
Olgica
13.07.05,02:56
Prosím o radu, ako zadávate do programu MRP mzdy, ak zamestnanec čerpá napr. 3 dni po sebe náhradné voľno? Ako odpracovaný deň alebo platené voľno?Robím mzdy v MRP-čku. Po úprave zákonníka práce som si v Dochádzkovom číselníku zadala nové položky: Ošetrenie u lekára, Sprevádzanie člena rodiny, neplatené voľno ospravedlnené atď. Podľa toho o aké platené voľno sa jedná si zadaj novú položku (patrí mu aj náhrada za toto voľno).
pingino
13.07.05,05:27
Lenka, ale zadala by si to ako novú položku v MZDOVÝ ČÍSELNÍK/PRÍPLATKY PRED ZDANENÍM alebo kde, aby sa vypočítali aj odvody do SP a ZP? Zvolil by som nasledovny postup:

1) nadefinoval by som v mzdovom ciselniku dochadzkovu polozku "NAHRADNE VOLNO - HODINY"

2) nadefinoval by som priplatok pred zdanenim "NAHRADNE VOLNO - NAHRADA MZDY", a nadefinoval by som vzorec

"NAHRADNE VOLNO - HODINY" x priemerny hodinovy zarobok
Marína
13.07.05,14:53
Ďakujem. Vyskúšame a uvidíme.