Vikuška
08.04.09,14:45
Ahojte, potrebovala by som poradiť... Keďže nie sme skúsení v oblasti záhradníctva a užívame si úplne prvú jar vo vlastnej okrasnej záhradke, prekvapí nás každá "maličkosť":o.
Momantálne sme takíto prekvapení z dvoch vecí, asi škodcov, hoci ťažko povedať, či ide naozaj o škodcov alebo len neškodný hmyz, či čo... Ide o to, že sa nám v záhrade objavilo obrovské množstvo malých kopčekov hliny (tam, kde máme trávu to nevidím, ale kde je ešte len hlina je toho veľa). Tie kopčeky sú asi 2 cm vysoké a keď ich odstránim, je tam taká asi 5 mm dierka. Po chvíľke je tam ten kopček opäť. Neviem vôbec čo to je, majú to všetci susedia, takže vidím, že je to asi bežná vec. Zatiaľ nám v záhrade kvitne všetko, nič to teda asi nepoškodzuje, aj keď človek nikdy nevie. Neviete mi poradiť, čo to asi je a či s tým niečo robiť????

A druhá vec - asi máme v záhrade aj hraboša alebo nejakého "škrečka" ako nám povedal záhradník. Ten hraboš asi urobil takú dieru s preimerom zhruba 7 - 10 cm a potom od tej diery vedie taká ryha a stráca sa v tráve. Ďalšia diera je na inom mieste záhrady a je oveľya väčšia - priemer asi 15 - 20 cm a hloboká. Nalievali sme tam vodu a stále sa len strácala. Čo s tým????? Poradíte? Môžem to prípadne aj pofotiť a hodiť sem obrázky, ak by to pomohlo....

Za každú radu ďakujem!!!!
PettaN
18.04.09,14:31
Skús sekciu podnikateľské nápady - ponúkam podnikateľský nápad zadarmo. Neviem dať priamu linku, tak sa tam skús preklikať.
alla66
18.04.09,15:00
Moji známi sa v tomto období sťažujú na krtkov, možno i k tebe sa prišli pozrieť na záhradu....
Pridám link, ako sa zbaviť krtka:

http://domacnost.sme.sk/c/4387690/ako-sa-na-zahrade-zbavit-krtka.html
petmar
18.04.09,19:06
Tie malé kopčeky a malé dierky budú zrejme od dážďoviek - je to užitočné prevzdušňovanie zeme, okrem toho pod zem zaťahujú rôzne listy a rastlinky, teda vyrábajú humus.