matesso
08.04.09,15:29
Ahojte

najprv. situacia, som konatel v s.r.o. a chcel by som s nej vystupit. mam v nej 50 percentny podiel, ale svoj podiel by som chcel ponechat druhemu konatelovi, co vsetko treba spravit... ?

dikes

mates
liba2
08.04.09,13:51
Ahojte

najprv. situacia, som konatel v s.r.o. a chcel by som s nej vystupit. mam v nej 50 percentny podiel, ale svoj podiel by som chcel ponechat druhemu konatelovi, co vsetko treba spravit... ?

dikes

matesZmluvu o prevode obchodného podielu, ktorým prevedieš svoj podiel na iného spoločníka. Výstup z s.r.o. je o výstupe spoločníka (nie konateľa). Zmluva aj finančné vysporiadanie medzi vami je vaša súkromná záležitosť, netýka sa to s.r.o.
liba2
08.04.09,13:52
prevod obchodného podielu
annonn
09.04.09,08:44
Možno niekto poradí, ako vystúpiť zo zadlženej s.r.o, keď ju spolumajiteľ neustále viac zadlžuje. Moja situácia : podiel 50% rovnaké práva konania v mene s.r.o. Z firmy vystupujem kvôli tomu, že sme sa nepohodli so známym na delení zisku, on berie 100% zisku ja nič, ale ak je nedoplatok na dph príp. odvodov, pýta polovicu. Vo výdavkoch má chaos, veci, ktoré uhradí si účtuje 2x, a potom tvdí, že investoval zo svojho, pritom to už bolo hradené pred pol rokom, k Fa sa nedostanem. Z firmy som odišiel pred 8 mesiacmi s dohodou, že on si ju ponechá, teraz som sa dozvedel, že firma má nezaplatené dva kvartály dph + vysoký dlh na odvodoch, čo robiť, ako dokázať, že z firmy som nevidel ani korunu? Z účtu vyberá peniaze on, ale v účtovníctve sa na výdavkových a príjmových dokladoch podpisuje mojím menom. Ja som si vzal úver na fyz. osobu, lebo sme mali platobnú neschopnosť, vyrovnal som starú dlh na poistnom, s dohodou, že sa to bude platiť napoly, teraz to odmieta, a žiada, aby som vyrovnal polovicu dlhu firmy až tak môžem odísť, prosím, poraďte ako odísť z firmy a neplatiť, to čo má platiť on?